Odjezdová místa

Popis

Navštivte s námi Mátru, nejvyšší pohoří Maďarska, které si získá váš obdiv díky svému přírodnímu bohatství. Vystoupáte na nejvyšší vrchol Kékes (1014 m) lemovaný překrásnými lesy, loukami a křišťálovými studánkami. Cestou se můžete těšit na dvě zastávky u vyhlídkových míst. Dále si v rámci programu prohlédnete barokní město Eger se spoustou zajímavých památek. Abyste si výlet osladili, navštívíte muzeum marcipánu, kde uvidíte například barokní pokoj, který je vyroben, jak jinak než z marcipánu. V obchůdku budete mít i možnost zakoupit si nějakou lákavou laskominu a náladu vám jistě pozvednou vynikající maďarská vína. Těšit se můžete taktéž na relax v egerských lázních.

Program

1. den: Odjezd v brzkých ranních hodinách. První zastávkou bude letovisko Mátrafűred odkud se vydáme pěšky ke Kozmáryho rozhledně představující jeden z hlavních symbolů Mátry. Byla postaven roku 1900 z kamene, má kuželovitý tvar s vnějším spirálovým schodištěm. Další zastávkou bude rozhledna Sásto se stejnojmenným jezerem. Nejvyšší vyhlídkový bod je ve výšce 50 m. Dále dojedeme až pod horu Kékes, z parkoviště se vydáme pěšky na její vrchol. K vidění je tu televizní věž postavená v 70. letech minulého století, jejíž jedno patro slouží jako rozhledna. Za hezkého počasí odtud můžete dohlédnout až na Vysoké Tatry. Předpokládaný počet nachozených km cca 10. V podvečer odjezd na ubytování.

2. den: Po snídani se vydáte poznávat památky města Eger. Společná prohlídka začne u Arcibiskupského paláce, v jehož těsné blízkosti stojí Bazilika od stavitele Joszefa Hilda, stavitele ostřihomské katedrály a Lyceum. Pokračovat budete na barokním náměstí Dobó, kde se nachází kostel Minoritů považovaný za jeden z nejhezčích barokních sakrálních staveb Evropy. Dále se můžete těšit na místní hrad, který byl postaven ve 13. století. Právě zde se odehrával román Gézy Gárdonyi. V areálu stojí gotická budova bývalého biskupského paláce. Pod hradbami se nachází nedávno zrestaurovaná kasemata. Dojdete až k Minaretu, který dříve patřil k mešitě, která byla zbourána. Dále se můžete těšit na muzeum marcipánu, kde si prohlédnete nádherné exponáty, které podráždí vaše chuťové buňky. Poté přejezd do Údolí krásné paní, kde se nachází místní vinařské sklípky, kde se můžete zastavit na ochutnávku vynikajících egerských vín, která bývají srovnávány s víny burgunskými. Společný přesun na ubytování cca ve 20:00 hod.

3. den: Poslední den se budete věnovat relaxu v Egeru. Po snídani odjezd k lázeňskému areálu, kde budete mít cca 6 hodin individuálního volna. Navštívit můžete termální areál s léčivou vodou, kde jsou kryté i otevřené zážitkové bazény, tři tobogány, dětský bazén s hradem a jacuzzi. V případě zájmu je možné připlatit si turecké lázně, které nabízí především wellness služby, jako masáže atd. Odjezd z Egeru v 15:00 hod. Příjezd do Prahy kolem půlnoci.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Vstup do termálních lázní 2400 HUF
Turecké lázně 2200 HUF/2,5 hod
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA 00:15 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
JIHLAVA- 01:45 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ, PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO- 3:00 ULICE ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADLA


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Když se řekne Maďarsko, vybaví se nám nejčastěji klobásky, pikantní suroviny v podobě různých druhů paprik, guláš, čardáš, tokajské víno nebo relax v termálech, které hrají v maďarském cestovním ruchu zásadní roli.

Ale co jste možná nevěděli, že Maďarsko je kolébkou mnoha výzkumů. Kdo by neznal Rubikovu kostku? Tento nápad se zrodil v hlavě Ernö Rubika, který byl docentem na Akademii aplikovaných umění, kde zjistil, že studenti doktorandského studia mají potíže s trojrozměrnou vizualizací. Zvažoval různá cvičení a došel k závěru, že řez krychlí různými rovinami vede k dobře známým 2³ a 3³ polím. O patent zažádal roku 1975. Nutno dodat, že Magické kostky, jak byly původně nazývány, nepotřebovali ani reklamu, takový byl o ně zájem. Roku 1978 získala kostka cenz na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Budapešti a ve stejném roce je dokonce Maďaři používali jako tvrdou měnu, kterou odesílali do zahraničí. Taktéž kuličkové pero pochází z Maďarska. Patentováno sice bylo roku 1943 v argentickém exilu, kam musel Lászlo Bióra, novinář, který pero vymyslel, kvůli svému židovskému původu uprchnout, ale podstatné je, že myšlenka se zrodila na maďarské půdě a to zcela jednoduše. Jednoho dne sledoval Bióra děti hrající si s hliněnými kuličkami a inspiroval ho fakt, že když kulička projede kaluží, nechává za sebou stopu. Další inspiraci objevil v tiskárně, avšak vadilo mu, že tiskařská barva schne příliš dlouho. Poprosil tedy svého bratra chemika, aby pro něm vymyslel inkoustovou směs, která přiměje kuličku umístěnou ve špičce kužele přenášet barvu na papír. A kuličkové pero bylo na světě. A tak se na hranicích stávali, že se celníci cestujících ptali, kolik kostech s sebou vezou.

V Maďarsku se narodilo několik držitelů Nobelovy ceny, například Albert Szent – Györgyi, který toto prestižní ocenění obdržel za fyziologii a medicínu, konkrétně za objevy týkající se biologické oxidace ve spojitosti s vitamínem C a katalýzou kyseliny fumarové. Dalším známým maďarským rodákem, konkrétně z Budapešti byl Harry Houdini, což byl kouzelník, kaskadér a iluzionista, který se proslavil především jako král pout, neboť se dokázal vymanit z různých svěracích kazajek, zašitých pytlů, uzamčených skříní atd.

K nejnavštěvovanějším maďarským městům patří pochopitelně Budapešť, na jejímž půdorysu v dobách antických stávalo římské město Aquincum, které bylo největší ve 2.-3. století, kdy tu žilo 10.000 – 12.000 obyvatel. V současném muzeum můžete vidět pozůstatky jedné třetiny města z doby druhého až třetího století. V dobách největší slávy se tu nacházelo městské fóru, svatyně Císařského kultu, lázně nebo amfiteátr.

Turisté, kteří preferují klid venkova mohou navštívit největší maďarský skanzen Szentendre nacházející se nedaleko hlavního města. Nachází se tu spousta malebných stavení, muzeí a galerií, kde si můžete prohlédnout četná díla místních umělců.

Nedaleko hlavního města se taktéž nachází Královských barokní letohrádek Gödöllö s překrásným parkem o rozloze 29 ha, který si velmi oblíbil císařský pár František Josef I a jeho choť Alžběta, která měla k Uhrám velmi pozitivní vztah a proto je často navštěvovala. Vedly se spekulace o jejím milostném poměru s hrabětem Andraássym, který byl vůdce uherských liberálů, který se stal zřejmě její zásluhou ministerským předsedou Uherska a rakousko – uherským ministrem zahraničí.

Maďarsko může svým návštěvníkům hodně nabídnout a kromě toho, že se od naší země nachází nedaleko, nabízí taktéž velmi příznivé ceny, takže si jej můžete vychutnat plnými doušky.Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.