Odjezdová místa

Popis

Vydejte se s námi do Pobaltských republik a poznejte místní památky a zajímavosti. Krom všech tří pobaltských metropolí se podíváme na proslulou Horu Křížů, Baltskou Saharu a Vrch čarodějnic.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2.den: Návštěva hlavního města Litvy. Vilnius nabízí k prohlídce například Gediminovu věž, klasicistní katedrálu nebo překrásné cihlové kostely. Odjezd na ubytování.

3.den: Ráno odjezd trajektem k písečnému ostrovu Kurská kosa přezdívanému také Baltica Sahara, 100 km dlouhý poloostrov, z něhož polovina náleží Rusku. Projdeme duny vysoké až 50 m, laguna, přilehlé Baltské moře, husté borové lesy, rybářské vesnice, dřevěné sochy - Vrch čarodějnic, naleziště jantaru. Odjezd na ubytování.

4.den: Dopoledne navštívíme proslulou Horu křížů. Zbytek dne strávíme lotyšském NP GAUJA, který nabízí krásné scenérie cesty pro pěší. Vstupní bránou do parku je Sigulda, „lotyšské Švýcarsko“ obklopené legendárními jeskyněmi Gütmaņisova a Viktorova jeskyně, středověkými Siguldskými hrady a strmými stěnami. Navštívíme Turaidskou rezervaci. Odpoledne odjezd do Tallinnu. Prohlídka večerního Tallinnu – Starého města, radnice, hradu Toompea, chrám Alexandra Nělského nebo budovu parlamentu. Ubytování.

5.den: Po snídani přejezd do Lotyšska a prohlídka Rigy. Návštěva Starého města, katedrálu, která je největší v Pobaltí nebo památník svobody. Ve večerních hodinách odjezd do Prahy.

6.den: Návrat v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 3 x ubytování se snídaní
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Trajekt na ostrov Kurská Kosa 8 euro
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 16:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
PODĚBRADY –16:45 ČERPACÍ STANICE OMW NA D11, 36 KM
PARDUBICE –17:45 PARKOVIŠTĚ VEDLE ZIMNÍHO/FOTBALOVÉHO STADIONU
HRADEC KRÁLOVÉ – 18:30 RIEGROVO NÁMĚSTÍ (U VLAKOVÉHO NÁDRAŽÍ)

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Navštivte s námi kouzelnou Litvu!

Vilnius – Na začátek si povíme něco o hlavním městě, kterým je Vilnius. Žije v něm jen kolem 600 000 obyvatel. Krásné Staré město je tvořeno celým labyrintem uliček, parky, kostely, náměstími a synagogy. Středobodem města je Katedrální náměstí s katedrálou a zvonicí. Nejkrásnější částí je barokní kaple sv. Kazimíra. Blízko katedrály nalezneme zvonici, která díky své výšce 57 m poslouží jako dobrý orientační bod. Pokud se vám na Katedrálním náměstí podaří najít dlaždici s nápisem STEBUKLAS (zázrak), postavte se na ní, třikrát se otočte a možná se vám splní přání. Na kopci za katedrálou se nachází GEDIMINASŮV HRAD, z něhož se bohužel příliš mnoho nedochovalo. Určitě je nutné vidět kostel sv. Anny, který není příliš velký, ale představuje krásnou, cihlovou, gotickou stavbu. V tomto kouzelném hlavním městě je toho k vidění opravdu mnoho.

Hora Křížů – Hora Křížů je umělý pahorek, 11 km od centra litevského města Šiauliai. Své jméno má díky tomu, že je na něm postaveno několik tisíc křížů. První z nich byly na místo dány již v první polovině 19. století.
V neposlední řadě je nutné zmínit se o poloostrově KURSKÁ KOSA, který je od roku 2000 zapsán na listině Světového dědictví UNESCO. Zajímavé je, že polovina ostrova náleží Litvě, ta druhá pak Rusku. Nalezneme zde 50 m vysoké duny, husté borové lesy, rybářské vesnice, vrch čarodějnic a mnoho dalšího.

GASTRONOMIE

V litevské kuchyni jsou nejpoužívanější suroviny brambory, maso, mléčné výrobky, a žitný chléb. Ochutnejte některou z místních specialit, například:

BOLVINIAI BLYNAI – bramborové placky
KOTLETAI – karbanátky z mletého masa, podávané s bramborem, nebo bramborovou kaší
ŠALTIBARŠČIAI – studená zeleninová polévka s červenou řepou
KEPTA DUONA – smažené kousky žitného chleba potřeného česnekem
CEPELINAI – litevské národní jídlo, knedlíky z brambor, plněné mletým masem.

Ochutnávku zakončete třeba sladkým dezertem SPURGOS – dozlatova opečenými koblihami, které seženete buď s náplní, nebo bez.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.