Silvestr v BENÁTKÁCH

od 3 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Jestli nemáte žádnou inspiraci, jak strávit poslední den v roce 2023 a nechcete se doma nudit, pojeďte s námi do italských Benátek. Uvidíte to nejkrásnější z Benátek a zažijete oslavy posledního dne v roce na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Nový rok přivítejte úchvatným ohňostrojem, nechte se svézt na gondole, prohlédněte si baziliku ...

Popis

Jestli nemáte žádnou inspiraci, jak strávit poslední den v roce 2023 a nechcete se doma nudit, pojeďte s námi do italských Benátek. Uvidíte to nejkrásnější z Benátek a zažijete oslavy posledního dne v roce na jednom z nejromantičtějších míst na světě. Nový rok přivítejte úchvatným ohňostrojem, nechte se svézt na gondole, prohlédněte si baziliku sv. Marka, slavný most Nářků i Canal Grande. Poznejte s námi Benátky v netradiční silvestrovské atmosféře a nezapomeňte na fakt, že se město dlouhodobě propadá o deset centimetrů za století, proto využijte s námi této lákavé nabídky, dokud je město „nad vodou“!

Program

1. den: Odjezd „Zlatým expresem“ z Prahy v 19:30 hodin.

2. den: Ráno přijedeme do přístavu Punta Sabbioni a přejedeme lodí v 8:30 na ostrov Murano. Zde nás čeká návštěva místní sklárny, která se specializuje na celosvětově proslulé muránské sklo. Po skončení prohlídky následuje přejezd na nedaleký ostrov Burano s neskutečně barevnými domy. Doslova každý dům je jiný a oči vám budou z barev jen přecházet. Po této zastávce a procházce se vydáme další lodí do hlavního cíle zájezdu. Čekají nás Benátky a prohlídka jejich historického centra.
Během procházky s průvodcem si můžete prohlédnout Dóžecí palác, náměstí Sv. Marka se stejnojmennou bazilikou, zvonici Campanilla, mramorovou Loggettu a samozřejmě nejfotografovanější most Evropy Ponte di Rialto přes Canal Grande. Úderem půlnoci se náměstí Sv. Marka rozzáří díky ohňostroji. Po jeho skončení se přesuneme lodí zpět na Punta Sabbioni. Po nástupu všech na palubu autobusu odjedeme zpět do České republiky.

3. den: Příjezd do Prahy předpokládáme na Nový rok (1. 1. 2024) okolo 14. hodiny.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse

 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Technického průvodce na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

 • Plavbu trajektem z Punta Sabbioni na ostrovy Murano a Burano, do centra Benátek a zpět 20 €


  Orientační ceny vstupů:
  Zvonice 8 €
  Galerie Accademia 12 €
  Dóžecí palác 20 €
  Muzeum baziliky San Marco 5 €
  Scuola San Rocco 10 €
  Kostel Dei Frari 3 €
  Muzeum Peggy Guggenheimové 15 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:30 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 20:15 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 21:00 ČERPACÍ STANICE ÖMW, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:00 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘ., PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.