Toskánsko s ochutnávkou vín

od 6 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Vydejte se s námi do kraje podmanivé přírody, gastronomických lahůdek, vyhlášeného vína a architektonických skvostů. Navštívíte malebná městečka, kterými jsou například Siena, Montepulciano, známé díky královskému vínu, dále středověké městečko San Quirico d´Orcia. Další zastávkou bude Montacino, kde se vyrábí luxusní víno Brunello, nebo Pienza, ...

Popis

Vydejte se s námi do kraje podmanivé přírody, gastronomických lahůdek, vyhlášeného vína a architektonických skvostů. Navštívíte malebná městečka, kterými jsou například Siena, Montepulciano, známé díky královskému vínu, dále středověké městečko San Quirico d´Orcia. Další zastávkou bude Montacino, kde se vyrábí luxusní víno Brunello, nebo Pienza, známá ovčím sýrem Pecorino. Ubytování ve skvělém wellness hotelu.

Program

1. den: Odjezd ve večerních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd do Sieny, kde navštívíme náměstí Campo, kde v minulosti stávalo římské fórum. Uvidíte Palazzo Pubblico, věž Torre del Mangia, kamennou lodžii Capella di Piazza připomínající morovou epidemii, mramorovou fontánu Fonte Gaia, Dóm a baziliku Sv. Dominika. Po 2,5 hodinách odjezd na ubytování do Chianciana Terme, kde můžete využít za poplatek hotelové wellness, popřípadě místní lázně Theia.

3. den: Po snídani odjezd do etruského města San Quirico d´Orcia, kde si prohlédnete například kostel Santa Maria Assunta, park Horti Leonini situovaný do míst bývalého opevnění a projdeme se malebnými kamennými uličkami. Poté odjezd do vesničky Montalcino, které proslavilo místní víno Brunello, které budete mít možnost degustovat. Zde si také prohlédnete místní paláce, katedrálu Santissimo Salvatore a místní pevnost. Poslední zastávkou bude Pienza, kde po společné procházce městečkem budete mít možnost nákupu místního ovčího sýru Pecorino. Večer odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Montepulciana. Procházka městem, během níž uvidíte například Pulcinellovu věž, kostel sv. Augustýna, kostel sv. Lucie. Následovat bude společný oběd a ochutnávka typického místního vína, tzv. vino nobile. Po obědě se přesunete na náměstí, kde uvidíte například radnici a místní Dóm. Pokračovat budete k chrámu San Biagio, kostelu Santa Maria a medicejské pevnosti. Večer odjezd do ČR.

5. den: Návrat do ČR v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou dopravu
 • Ubytování se snídaní
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • Ochutnávku vína 22 €
 • Pobytovou taxu 6€
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj
 • Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 18:00 HOD AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN - 18:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 19:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 21:00 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.