Sicílie se zastávkou v Římě a Neapoli

Last Minute od 15 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Sicílie je zemí, kde proběhl střet mnoha kultur a národů. Z dob minulých se dochovalo mnoho památek, ať už antických, normanských, arabských, ale též klasicistních a gotických. Ostrov se však pyšní i přírodním bohatstvím, ať už nejvyšší evropskou činnou sopkou Etnou, vysokými horami, malebnými jezery nebo krásnými plážemi. V rámci zájezdu ...

Popis

Sicílie je zemí, kde proběhl střet mnoha kultur a národů. Z dob minulých se dochovalo mnoho památek, ať už antických, normanských, arabských, ale též klasicistních a gotických. Ostrov se však pyšní i přírodním bohatstvím, ať už nejvyšší evropskou činnou sopkou Etnou, vysokými horami, malebnými jezery nebo krásnými plážemi. V rámci zájezdu navštívíte hlavní město Palermo, Taorminu, která je považována za jedno z nejkrásnějších měst světa, dále pak antická naleziště Segestu a Agrigento a historické Cefalú s překrásným pobřežím.

Program

1.den: Odjezd v odpoledních hodinách.

2.den: Dopoledne příjezd do Říma, prohlídka města, během níž uvidíte např. Koloseum, Forum Romanum, Španělské náměstí, Fontánu di Trevi, Pantheon atd. Večer odjezd na ubytování k Neapoli.

3.den: Po snídani odjezd na Sicílii. Cestou zastávka v Maratei, pauza na oběd. Pokračovat budeme do přístavu Villa San Giovanni, kde se nalodíme na trajekt. Poplujeme do Messiny, odjezd na ubytování.

4.den: Po snídani odjezd do historického města Cefalú, kde uvidíte katedrálu na náměstí Piazza del Duomo a budete se moci projít kolem místních pláží. Poté odjezd do Palerma, prohlídka města, kde vás uchvátí honosné paláce, kostely i kláštery. Ujít si nesmíte nechat kostel San Giovanni degli Eremeti, který spojuje prvky různých stylů a jen obklopen zahradou s exotickými rostlinami. Dalším zajímavým kostelem je Chiesa La Martorana vyzdobena překrásnými mozaikami, stejně jako například kaple Palatina, která patří k nejslavnějším stavbám na Sicílii klášter kapucínů s katakombami, kde je uloženo téměř 8000 mrtvých mnichů a občanů Palerma

5.den: Po snídani navštívíte Segestu, kde se nachází dórský chrám z konce 5. století př. n.l. má šest sloupů na šířku a čtrnáct na délku. Dále se tu nachází divadlo, odkud je krásný výhled na okolí. Odpoledne přejezd do Agrigenta, kde se nachází pozůstatky antických chrámů, např. chrám Svornosti, Herkulův chrám, chrám Dia Olympského a chrám Kastora a Poluxe. Na místě, kde původně stál Diův chrám, nyní leží obrovská sochu Titána, která dříve podepírala chrám. Odjezd na ubytování.

6.den: Po snídani odjezd na Etnu, výstup ke kráteru. Odpoledne odjezd do Taorminy, kde na vás čekají uličky plné obchůdků se suvenýry, malebné náměstí s katedrálou S.Nicola ze 14. století, městské paláce a jedna z hlavních sicilských památek, řecké divadlo ze 3.století. Odjezd na trajekt, plavba do Kalábrie. Ubytování.

7.den: Po snídani odjezd na trajekt, plavba do Kalábrie. Zastávka ve městě Tropea, prohlídka, během níž uvidíte středověké kostely včetně Santuaria di Santa Maria dell´Isola, který se tyčí na skalnatém útesu. Individuální volno k procházce po pláži a čas na oběd. Odpoledne odjezd k Neapoli, ubytování.

8.den: Po snídani odjezd do Neapole, kde v rámci prohlídky s průvodcem uvidíte stěžejní památky města, jako například Královský palác, baziliku San Francesco di Paola, na náměstí Piazza del Municipio pak Castel Nuovo – sídlo králů Neapole. Chybět nebude zastávka na náměstí Piazza del Plebiscito s bývalým královským palácem a divadlem San Carlo. Večer odjezd do ČR.

9.den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
6x ubytování se snídaní
Trajekt
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Výjezd na Etnu
Pobytovou taxu 10 euro
Cestovní a úrazové pojištění


Orientační ceny vstupného:

Vatikánská muzea cca. 16 €,
Kopule baziliky Svatého Petra cca. 7 €,
Andělský hrad cca. 8 €,
Koloseum + Forum Romanum cca. 12 €

Archeologický areál v Segestě 6 euro
Archeologický areál v Agrigentu 13,50 euro
Výjezd na Etnu 65 euro
Řecké divadlo v Taormině 10 euro

Nástup / Výstup

PRAHA – 14:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 14:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 15:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 17:00 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.