Za koupáním i poznáváním: Slovinsko, Itálie, Rakousko

Last Minute od 22 990 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Prožijte nezapomenutelný týden plný dobrodružství a objevování kouzelných míst Slovinska a severní Itálie s naším exkluzivním zájezdem. Začněte svou cestu v srdci Evropy a ponořte se do atmosféry pohádkového Bledu s jeho úchvatným jezerem a historickým ostrovem. Užijte si osobní volno na prozkoumání tohoto malebného města s jeho úzkými uličkami a ...

Popis

Prožijte nezapomenutelný týden plný dobrodružství a objevování kouzelných míst Slovinska a severní Itálie s naším exkluzivním zájezdem. Začněte svou cestu v srdci Evropy a ponořte se do atmosféry pohádkového Bledu s jeho úchvatným jezerem a historickým ostrovem. Užijte si osobní volno na prozkoumání tohoto malebného města s jeho úzkými uličkami a nezapomeňte si dopřát tradiční plavbu na lodičce k ostrovu. Poté se přesuneme do půvabného Koperu, kde se setkáme s benátským šarmem a užijeme si slunce na pláži. Pro milovníky historie máme připravený výlet do středověkého Piranu nebo do historického Triesta. Pokračujeme do malebného Caorle, kde si užijeme pohodu na pláži a prozkoumáme jeho historické centrum. Naše dobrodružství vrcholí návštěvou Benátek, Verony a Salcburku, kde se ponoříme do historie, umění a romantiky těchto úchvatných měst.

Náš zájezd nabízí kombinaci nejkrásnějších koutů Slovinska a severní Itálie, které jsou připraveny očarovat každého cestovatele. Od pohádkového Bledu s jeho jezerem a ostrovem, přes benátský Koper a malebné Piran až po historické perly jako Benátky, Verona a Salcburk, každý den naše dobrodružství nabízí nové zážitky a památky, které vám zůstanou v paměti na celý život. S průvodcem se budete pohybovat snadno a bez stresu a budete moci plně vychutnat každý moment této nezapomenutelné cesty. Buďte součástí naší skupiny cestovatelů a objevte kouzlo a krásu Slovinska a severní Itálie jako nikdy předtím.

Program

1. den – odjezd Praha v 23:00 / 00:00, cesta 7 hodin 15 minut do Bledu,

2. den – v Bledu osobní volno 6 hodin, kolem 14:00 dojezd do Koperu, kde bude ubytování, cesta 2 hodiny
Jezero Bled vás okouzlí pohádkovým ostrovem s historickým kostelem. Budete mít možnost prozkoumat i kouzlo města Bled s jeho úzkými uličkami nebo podniknout plavby na tradiční lodičce k úchvatnému ostrovu. Zároveň je zde možnost se v jezeře vykoupat. Připravte se na den plný nezapomenutelných momentů a krásných výhledů, které vás provedou skvosty tohoto malebného kouta světa.

3. den – osobní volno – výlet do Triestu / Piranu, koupání v Koperu a okolí, prohlídka Koperu (průvodce), přespání v Koperu
Koper je nejvýznamnější slovinský přístav s benátským šmrncem. Město láká návštěvníky nejen na památky (např. Titovo náměstí, Kostel Nanebevzetí Panny Marie a městská věž, Pretoriánský palác), pláže, hojnou zeleň a autentickou kuchyni.
V minulosti se v Triestu setkávala italská, slovanská a rakouská kultura, proto se od ostatních italských měst liší. V letech 1382 až 1918 bylo součástí Rakouska-Uherska a zároveň jeho největším přístavem. Dnes je hlavním městem regionu Friuli-Venezia Giulia a díky mnoha památkám (např. Castello di Miramare, San Giusto, Piazza Unità d'Italia) vyhledávaným místem turistů.
Piran je často označován za nejkrásnější město Slovinska. Okouzluje starobylým přístavem, stísněnými kamennými uličkami i krásnou promenádou podél pobřeží.
Navštívíte například Tartiniho náměstí, městské hradby, mys Madona, Prešernovo náměstí.

4. den – ráno odjezd v dopoledních hodinách (kolem 9:00) do Caorle, cesta 2 hodiny 30 minut, osobní volno – koupání, prohlídka Caorle(průvodce), přespání v Caorle
Caorle je nejen plážové letovisko na severu Itálie, ale taktéž městečko, které nadchne své návštěvníky svým historickým centrem. Atmosféra je tu vskutku ojedinělá. Během procházky ucítíte vůně italské kuchyně, povšimnete si rybářských sítí visících přede dveřmi domů. Doporučujeme navštívit náměstí Campo Cadorno nebo Campo Sponzeta. Milovníci památek by si neměli nechat ujít místní historický dóm z 11. století s válcovou zvonicí. Za návštěvu stojí Museo del Duomo, v jehož interiérech najdete relikvie, posvátná roucha a historická umělecká díla.

5. den – Osobní volno – možnost výletu do Benátek (průvodce), koupání, procházka městem, přespání v Caorle
Úchvatné Benátky, město Shakespearových milenců, to je to pravé místo pro milovníky historie a romantických zákoutí. Nechte se svézt na gondole, dejte si kávu na náměstí Svatého Marka, zmrzlinu u starého Itala, projděte se po mostě Ponte di Rialto.
Během dne můžete vidět například Dóžecí palác, což je jedna z nejvýznamnějších benátských památek. Dále nás čeká Bazilika svatého Marka. Stojí na stejnojmenném Náměstí svatého Marka, vedle Dóžecího paláce. Dalšími památkami v Benátkách jsou Zvonice svatého Marka, Basilica di Santa Maria Gloriosa dei Frari a Scuola Grande di San Rocco.

6. den – ráno kolem 8:00 odjezd do Verony, cesta 3 hodiny 30 minut, prohlídka Verony (průvodce), kolem 17:00 přejezd do Lago di Garda (Riva del Garda), cesta 1 hodina 30 minut, přespání
Úchvatná Verona, město Shakespearových milenců, to je to pravé místo pro milovníky historie a romantických zákoutí. Ve Veroně obdivujte historii a atmosféru starého města, italskou architekturu, kuchyni, víno.
Těšit se můžete na třetí největší římský amfiteátr na světě Arena di Verona. Neunikne nám samozřejmě ani Casa di Giulietta, měšťanský středověký dům rodu Capuletů na jehož dvoře je Juliin balkon. Dále Piazza delle Erbe, Piazza dei Signori, náměstí, v jehož středu se nachází pomník Dante Alighieriho.

7. den – osobní volno u Lago di Garda, kolem 15:00 odjezd do Salzburgu, cesta 5 hodin, přespání
Jezero Lago di Garda je jedním z Největších a nejoblíbenějších z jezer v Itálii. Okouzlí vás svými průzračnými vodami, nádhernými scenériemi hor i prázdninovou atmosférou s italským půvabem.

8. den – prohlídka Salzburgu (průvodce), kolem 17:00 odjezd do Prahy, cesta 5 hodin, kolem 22:00 v Praze
Zastavit se můžeme u úchvatného zámku Mirabell, jak o něm vypovídá už jeho jméno. Stejně tak obdivuhodné jsou i jeho zahrady, které patří ke skvostům barokní architektury. Dále si můžete prohlédnout barokní kostel Sv. Trojice, dům, v němž svého času žil Mozart, dojít můžeme rovněž k jeho rodnému domu, ve kterém najdeme muzeum. Podívat se můžeme také na Mozartovo náměstí zdobené jeho sochou, projít se dá i k místnímu Dómu, ke kostelu Sv. Františka. Fakultativně možnost vyjet na pevnost Hohensalzburg tvořící dominantu celého města.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou přepravu
 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 49,- Kč / den
 • Plážový servis cca 20–25 €
 • Zámecké koupaliště v Bledu 7 €
 • Plavba lodičkou na ostrov 15-18 €
 • Vstup na zámek v Bledu 17 €
 • Poplatek v Benátkách 5 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 23:45 HOTEL BENICA
TÁBOR – 0:30 ČERPACÍ STANICE ORLEAN, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 1:30 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.