Odjezdová místa

Popis

Navštivte s námi rodiště slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba společně s jedním z nejvýznamnějších evropských přístavů – Janov. Táhlé, převážně skalnaté pobřeží s malými oblázkovými i písčitými plážemi, z velké části tvořeno hornatým terénem, jemuž vévodí na západě Alpy, na východě Apeniny.

Program

1.den: V podvečer odjezd z ČR
2.den: Příjezd do Janova v ranních hodinách. Následuje prohlídka města s průvodcem, kterou zahájíme u přístavního majáku tvořícího dominantu celého města. Pokračovat budeme do městské části Strade Nuove, kde se nachází městské domy patřící v minulosti šlechtickým rodům. Navštívíme komplex 42 zrenovovaných paláců v barokním a renesančním stylu známý jako Palazzi dei Rolli, k němuž patří obrazová galerie Palazzo Bianco a Palazzo Rosso, kde najdete obrazy od mistrů Tiziana, Caravaggia nebo Dürera. Zastavíte se u Dómu San Lorenzo, dále projdeme na náměstí Piazza de Ferrari s budovou Opery, Nové burzy, Akademií umění a Dóžecím palácem. Prohlídka bude ukončena u rodného domu slavného mořeplavce Kryštofa Kolumba. Poté individuální volno, které můžete využít například k návštěvě místního akvária, které bylo vybudováno v rámci celosvětové výstavy Expo 92. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování
3.den: V ranních hodinách příjezd do Levanta, odkud se vlakem vydáme na cestu oblastí Cinque Terre, kde se nachází pět malých vesniček se specifickou atmosférou, která vás vrátí o několik desítek let zpět. V městečku Monterosso al Mare se nachází jedna z nejkrásnějších evropských pláží. Večer odjezd do ČR. V podvečer odjezd na ubytování.
4.den: Ráno příjezd do Rapalla, odkud se vydáme na pěší túru po tzv. „Procházce polibků“ vedoucí až do Portofina. Cesta dlouhá 8,5 km nabízí návštěvníkům romantická zákoutí, přírodních scenérií a typickou ligurskou architekturu. V městečku Santa Margherita Ligure uděláme přestávku na oběd, následně budeme pokračovat do jednoho z nejromantičtějších přístavů – Portofino. Prohlédnout si budete moci kostel San Girgio, oratoř Nostra Signora dell´Assunta nebo místní hrad. Večer odjezd do ČR.
5: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

2 ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro jednu osobu
2 snídaně
1 místo v autobuse
průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

vstupy do objektů a fakultativní výlety
MHD 17€
cestovní a úrazové pojištění
příplatek za jednolůžkový pokoj

Orientační ceny vstupného:
Janov
Palazzo Reale 6 euro
Zahrada 1 euro
Palazzo Rosso, Palazzo Bianco, Palazzo Tursi 9 euro
Výtah na Castelletto 2 eura
Zahrady Vily Hanbury 9 euro

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 17:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 19:30 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.