Lido di Jesolo - dvoudenní koupání

od 4 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Lido di Jesolo je nejen výborné plážové letovisko na severu Itálie, ale taktéž městečko, které nadchne návštěvníky svojí promenádou, obchůdky a kavárnami. Atmosféra v městečku je vskutku ojedinělá a velmi příjemná. Během koupání nebo procházek městečkem ucítíte vůni italské kuchyně, rybářských sítí visících přede dveřmi domů a vidět můžete ...

Popis

Lido di Jesolo je nejen výborné plážové letovisko na severu Itálie, ale taktéž městečko, které nadchne návštěvníky svojí promenádou, obchůdky a kavárnami. Atmosféra v městečku je vskutku ojedinělá a velmi příjemná. Během koupání nebo procházek městečkem ucítíte vůni italské kuchyně, rybářských sítí visících přede dveřmi domů a vidět můžete malířské a rukodělné dílny. Čeká na vás krásné moře, písčité pláže, opalování, pravá italská zmrzlina, pizza, aperol…

A na to vše nepotřebujete téměř žádnou dovolenou. Večer vás pohodlně posadíme do autobusu a ráno jste na pláži jako první. Po večeři si odpočinete, projdete se a druhý den si užijete opět koupací a opalovací pohodu. Večer vás naložíme na cestu zpět do našeho pohodlného autobusu a ráno jste v Praze.

Tomu říkáme krásně strávený letní čas a 2 dny na italských pláží Jadranu!

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách (cca 19:30).

2. den: V ranních hodinách příjezd do Lido di Jesolo. Následovat bude individuální volno cca 9 hodin, které můžete trávit na plážích okolo hotelů. Na hlavní pláž to máte od autobusu dva bloky. Využít můžete pláží veřejných, které jsou bezplatné, avšak není možné použít vlastní lehátko či slunečník, anebo si lze připlatit za komfort na plážích soukromých či si slunečník a dvě lehátka dokoupit. Kdo bude mít chuť na procházku městem, doporučujeme se vydat po hlavní promenádě. Večer po 18. hodině odjezd na ubytování v hotelu.

3. den: Po snídani a opuštění hotelu vás opět odvezeme na pláže v Lido di Jesolo a máte volno do cca 18. hodin, které můžete opět trávit na plážových lehátkách u moře se slunečníky. Na plážích si můžete opět zaplatit komfort v podobě slunečníků a lehátek. Když budete mít slunění a koupání dost, vydejte se na hlavní promenádu. Najdete zde nespočet obchůdků a restaurací. Každý si zde vybere dosyta podle svých přání a možností.
A na to vše nepotřebujete skoro žádnou dovolenou. Večer vás pohodlně posadíme zpět do našeho autobusu a vydáte se na cestu do ČR. A máte za sebou krásně strávené dva dny na jadranské pláži!

4. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (cca 7:00 – 8:00 hod.).

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse
● 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
● Ubytování se snídaní
● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
● Technického průvodce v autobuse

Cena nezahrnuje

● Plážový servis (dvě lehátka a slunečník)
● Plážový servis je možno zakoupit na místě za cca 15-19 € / den nebo využít veřejné pláže, kde se plážový servis neplatí
● Pobytovou taxu 3 €
● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

Předběžné časy odjezdů:

PRAHA – 19:30 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 20:15 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 21:15 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:15 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE UPŘESNĚN TÝDEN PŘED ODJEZDEM.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.