Jednodenní koupání Lido di Jesolo

od 1 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Nemáte čas odjet na celý týden k moři? Užijte si s námi alespoň jeden den koupání u moře na severu Itálie v oblíbeném letovisku Lido di Jesolo, jehož pláže jsou oceněny Modrou vlajkou. Najdete tu nejen pláže soukromé, ale také veřejné. Podél celého letoviska se táhne dlouhá promenáda, kde jsou obchody, restaurace, bary a mnohé další služby pro ...

Popis

Nemáte čas odjet na celý týden k moři? Užijte si s námi alespoň jeden den koupání u moře na severu Itálie v oblíbeném letovisku Lido di Jesolo, jehož pláže jsou oceněny Modrou vlajkou. Najdete tu nejen pláže soukromé, ale také veřejné. Podél celého letoviska se táhne dlouhá promenáda, kde jsou obchody, restaurace, bary a mnohé další služby pro turisty. Jesolo je ideální místo pro ty, kteří mají rádi na dovolené vzrušení a zábavu, ale díky 15 km dlouhé písčité pláži s pozvolným vstupem do moře je letovisko Lido di Jesolo vhodné také pro rodinnou dovolenou s dětmi. Celá laguna se rozkládá mezi řekami Sile a Piave. Lagunu tvoří několik ostrovů. Místo, kde se dnes nachází město Lido di Jesolo, bylo osídleno už 1 000 let př. n. l., ale založení Římany se datuje okolo roku 100 př. n. l. A protože se města zakládala u zdrojů vody, bylo i Lido di Jesolo umístěno k řekám. Roku 1952 začal rozvoj města a o deset let později už mělo Lido di Jesolo na 323 typů ubytování - především hotely a apartmány. Začal se masivně rozvíjet i turistický ruch, který přitáhl návštěvníky ze všech koutů světa.

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

● Luxusní autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
● Polohovatelná sedadla s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
● Zkušení uniformovaní řidiči s kurzy bezpečné jízdy
● Technický delegát v každém autobuse
● Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
● Zabezpečený zavazadlový prostor
● Striktně nekuřácké prostředí

Program

1. den: Odjezd z Prahy v pátek ve večerních hodinách.

2. den: V ranních hodinách příjezd do letoviska Lido di Jesolo. Následovat bude individuální volno cca 9 hodin, které můžete využít k pobytu na plážích, které jsou vždy perfektně upravené a čisté. Pro malé návštěvníky se tu nachází celá řada klouzaček, prolézaček, houpaček a dalších zábavních zařízení. Najdete zde řadu obchodů se značkovou či sportovní módou nebo velká nákupní střediska. Vyhlášená je ulice Via Bafile, paralelní ulice s přímořskou promenádou, jež se ve večerních hodinách promění v pěší zónu a stává se místem setkání procházejících Italů a turistů. V případě zájmu můžete navštívit aquapark Aqualandia, který je největším v Itálii. Byl postaven v karibském stylu a nachází se tu nejvyšší skluzavka na světě, divoká řeka, bungee jumping nebo Žraločí zátoka, díky které areál získal cenu za nejlepší aquapark. Dále si můžete prohlédnout podmořský život v Sea Life. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

3. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.


Upozorňujeme klienty, že tento zájezd může být napojen na linkovou dopravu CK. Autobusy mohou po cestě zastavovat a vykládat/nakládat klienty využívající pouze dopravu společnosti Vega Tour.

Cena zahrnuje

● 1 místo v autobuse
● 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
● Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
● Technického delegáta v autobuse

Cena nezahrnuje

● Plážový servis (možno zakoupit na místě za cca 20 € nebo využít veřejné pláže, kde se plážový servis neplatí)
● Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Orientační ceny vstupného:
Aqualandia cca 30 €
Sea life cca 18 €

Nástup / Výstup

Předběžné časy odjezdů:

PRAHA – 19:30 (pátek) AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC

BENEŠOV – 20:15 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU

TÁBOR – 21:15 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ

ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:15 NAPROTI HLAVNÍMU VCHODU VÝSTAVIŠTĚ, U FITNESS KVALITA


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE UPŘESNĚN TÝDEN PŘED ODJEZDEM ZÁJEZDU.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.