Odjezdová místa

Popis

Kouzlo severoitalského jezera Lago di Garda spočívá především v jeho umístění uprostřed Dolomit. Je obklopené pozoruhodnou flórou a jeho nezapomenutelnou atmosféru podtrhuje středomořské klima. Kromě přírodních krás zde najdete mnoho historických památek a romantických uliček.
Ve Veroně, městě milenců, můžete obdivovat místní pamětihodnosti nebo si splnit vaše romantické přání objetím Juliiny sochy a pohlazením na pravém prsu. Vaše láska pak potrvá navždy. Podpořit ji můžete ještě uzamčením visacího zámku. A pokud to nebude láska milenecká, tak vám vznikne láska k tomuto úžasnému městu.

Program

1. den: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den: V dopoledních hodinách zastávka u malebného jezera Lago di Tenno. Poté odjezd do města Malcesine na pobřeří Lago di Garda. Výjezd lanovkou na horu Monte Baldo, odkud je překrásný výhled na celou oblast a jezero. Následovat bude podvečerní prohlídka města, během níž uvidíte například hrad Castello Scaligero se středověkým opevněním. Dále uvidíte kostel svatého Štěpána, kostel Santa Maria di Navene a radnici, kde byl vyslýchán Goethe, obviněný ze špionáže. Večer přesun na ubytování.

3. den: Odjezd v ranních hodinách do Sirmione na jižním břehu jezera Garda, kde se projdete kouzelnými historickými uličkami, budete si moci prohlédnout vodní hrad, kostel San Pietro in Mavino a kostel Santa Maria della Neve. Případně můžete navštívit pozůstatky římské vily Grotte di Catullo. Odpoledne budete mít možnost pobytu u jezera nebo můžete navštívit místní termální lázně.

4. den: Ráno po snídani přejezd do centra Verony a prohlídka města s průvodcem. Těšit se můžete na Arénu, která je třetí největší římskou arénou na světě. Pojmula až 30 000 diváků z celého Benátska, aby shlédli souboje gladiátorů, popravy a divadelní hry. Neunikne nám samozřejmě ani Casa di Giulietta, měšťanský středověký dům rodu Capuletů na jehož dvoře je Juliin balkon. Dále vás čeká Piazza delle Erbe. Jde o zelný trh s měšťanskými domy a paláci z 13. až 17. století, který je středem historického města. Následuje Piazza dei Signori, náměstí v jehož středu se nachází pomník Dante Alighieriho a mnoho dalších míst. Následně individuální volno a ve večerních hodinách odjezd do ČR.

5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

• Autobusovou dopravu
• Ubytování se snídaní
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů
• Lanovku na Monte Baldo 25 €
• Pobytovou taxu 5 €
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den
Orientační ceny vstupů:
Římská vila Grotte di Catullo 6 €
Hrad Scaligeri 6 €
Plavba Sirmione 8 €
Hrad Sirmione 4 €
Hrad Malcesine 7 €

Verona
Aréna 10 €
Kostel San Zeno, Dóm, kostel Sv. Anástázie
Kostel San Fermo 6 €
Juliin dům 6 €
Juliina hrobka 7 €
Muzeum Castelvecchio 6 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 20:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ PRAHA FLORENC
BEROUN – 20:45 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 21:30 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE (PÍSECKÁ UL. u NC OLYMPIE)
ROZVADOV – 23:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.