Odjezdová místa

Popis

Poznejte s námi, jak to vypadá na Francouzské a Italské riviéře a v Monaku v krátkém poznávacím zájezdu. Jeden den Vám zůstane na koupání a Váš odpočinek. Co s námi můžete vidět?

Monako – Monacké knížectví je druhý nejmenší stát na světě s rozlohou 2,02 km2 a s 37.800 obyvateli. Monako díky nízkým daním přitahuje milionáře z celého světa. Jejich koncentrace je neuvěřitelná a tvoří cca 30% populace.

Monte Carlo – přestože Monte Carlo není zrovna destinací pro procházky chtivé turisty, projdeme se a prohlídneme si například Katedrálu Saint Nicholase původně kostel z 13. století, rezidenci monackého prince a přístav s jeho luxusními jachtami, dále okruh formule jedna, casino…

Nice – francouzské městečko ležící na jihu Provance na Azurovém pobřeží jehož založení sahá až do 4. století před n. l., kdy jej založili Řekové. Projdeme se po pobřežní kolonádě (s malíři, herci, hudebníky), vyjdeme ke Castle Hill, odkud budete mít město jako na dlani (nahoru se můžete dostat i vláčkem, či výtahem za poplatek). Zde se nalézá park s botanickou zahradou a vodopádem. Projdeme se po Cours Salea - pěší zóně v centru starého města se sítí úzkých uliček s několika náměstími.

Janov – hlavní město v oblasti Ligurie a provincie Genova. V minulosti bylo hlavním městem mocné Janovské republiky. V roce 2006 byla část historického centra zapsána na seznam Světového dědictví UNESCO. Taktéž je Janov jeden z nejdůležitějších a největších přístavů ve Středozemním moři.
Čeká nás prohlídka zachovalého centra města a uvidíte například: 100 metrů dlouhý chrám Duomo San Lorenzo, chrám Capella di San Giovanni s relikvií Jana Křtitele, nejstarší kostel ve městě Santa Maria di Castello. Hlavní náměstí Piazza de Ferrari, dále městskou část Strade Nuove s městskými paláci šlechtických rodů z 16-18. století. Dále si na pobřeží prohlédneme 117m vysoký maják Lanterna, přístav Porto Antico s promenádou a přístavištěm jachet a člunů, městskou bránu z roku 1160, věž z 12. století na náměstí stejného jména Torre Embriaci, rodný dům Kryštofas Kolumba a další místa.

Program

1. den Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2. den Dopoledne příjezd do Janova, následuje prohlídka města a odpoledne přesun na ubytování.
3.den Po snídani odjezd do Francie na prohlídku Nice. Po cestě zpět následuje prohlídka Monaka.
4. den Volno ke koupání, v pozdních odpoledních hodinách odjezd do ČR
5. den Během dopoledne návrat do ČR

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse
 • 2 nocleh v hotelu (dvoulůžkový pokoj)
 • 2 snídaně
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobusu a omezeným po cestě)

Cena nezahrnuje

 • Fakultativní služby (nepovinné vstupy do objektů)
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup

Nástupní místa:
PRAHA – 17:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN – 18:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:45 ZASTÁVKA MHD OC ČERNICE
ROZVADOV – 19:45 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.