Toskánsko a velikonoční slavnost ohňů

od 7 799 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Velikonoce jsou nejen svátkem křesťanským, ale rovněž svátkem jara. Nechte se obklopit toskánskou přírodou, navštivte místní kostely a oslavte příchod jara lahodným toskánským vínem. Zájezd bude zakončen ve Florencii slavností Scoppio del Carro neboli „Výbuch vozu“. Tato tradice je pořádaná více než 350 let. Účastníci slavnostního průvodu jsou ...

Popis

Velikonoce jsou nejen svátkem křesťanským, ale rovněž svátkem jara. Nechte se obklopit toskánskou přírodou, navštivte místní kostely a oslavte příchod jara lahodným toskánským vínem. Zájezd bude zakončen ve Florencii slavností Scoppio del Carro neboli „Výbuch vozu“. Tato tradice je pořádaná více než 350 let. Účastníci slavnostního průvodu jsou oděni v barevných historických kostýmech. Vezou ozdobený vůz, který je vybaven petardami. Ty arcibiskup před katedrálou Santa Maria del Fiore zapálí, a vznikne tak ohňostroj. Co je účelem tohoto zvyku? Zajistit zemi štěstí a bohatou úrodu.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Luccy, města obklopeného renesančními hradbami. Prohlédnete si kostel San Frediano, románský kostel San Michele in Foro a katedrálu San Martino. Zastavíte se na náměstí Piazza Amfiteatro, které nese název dle římského amfiteátru, který na tomto místě dříve stával. Nesmíme zapomenout ani na rodný dům Giacoma Pucciniho. V rámci individuálního volna můžete navštívit jednu z rodových věží – Torre Guinigi nebo Torre delle Ore. Po cca 3 hodinách odjezd do Montecatini Terme, ubytování a individuální volno. Případní zájemci se mohou zúčastnit výletu lanovkou do Montecatini Alto, kde se nachází hrad románského původu a krásné středověké náměstí.

3. den: Po snídani odjezd do San Gimignana, jehož typickým znakem jsou rodové věže. Dále tu uvidíte katedrálu La Collegiatta, Palazzo del Popolo a zříceninu hradu. Následuje odjezd do Volterry, kde se projdeme po náměstí Piazza dei Priori se stejnojmenným palácem. Naproti němu stojí palác Pallazo dei Pretorio, jehož součástí je Prasečí věž. O několik kroků dále na vás čeká náměstí Piazza San Giovanni, kde najdeme dóm Santa Maria Assunta. Večer odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Florencie, kde na vás čeká prohlídka nejvýznamnějších památek. Během ní uvidíte kostel Santa Croce, Dóm Santa Maria del Fiore se slavnou Brunelleschiho kopulí, křtitelnici Jana Křtitele a Giottovu zvonici. Chybět nebude ani „Most zlatníků“, Palazzo Pitty, Galerie Uffizzi a Piazza della Signoria. Mimo jiné na vás čeká velikonoční slavnost Scoppio del Carro – „výbuch vozu“ s průvodem v historických kostýmech. Večer odjezd do ČR.

5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách. Zájezd bude ukončený s výstupním místem pro Prahu na Hlavním nádraží.

Cena zahrnuje

 • Doprava podle programu z Prahy a zpět

 • Ubytování na 2 noci se snídaní

 • Přeprava zavazadla 25 kg/ osoba

 • Služby průvodce během celého zájezdu

 • Pojištění na palubě autobusu

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů

 • Pobytovou taxu 6 €

 • MHD 3 €

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

 • Cestovní a úrazové pojištění pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 17:45 ČERPACÍ STANICE ÖMV U KAUFLANDU
PLZEŇ – 18:30 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE
ROZVADOV – 19:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.