Florencie a Pisa s koupáním u moře

od 6 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

V rámci zájezdu navštívíte Florencii s jejími úžasnými památkami, například katedrálu Santa Maria del Fiore, Giottovu zvonici, Palazzo Vecchio, proslulý most Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, atd. V Pise nesmí chybět návštěva Piazza dei Miracoli se slavnou šikmou věží, křtitelnicí a Dómem Panny Marie Nanebevzaté. Ve městě Lucca, které založili ...

Popis

V rámci zájezdu navštívíte Florencii s jejími úžasnými památkami, například katedrálu Santa Maria del Fiore, Giottovu zvonici, Palazzo Vecchio, proslulý most Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, atd. V Pise nesmí chybět návštěva Piazza dei Miracoli se slavnou šikmou věží, křtitelnicí a Dómem Panny Marie Nanebevzaté. Ve městě Lucca, které založili Etruskové, navštívíte Piazza Amfiteatro, kostel sv. Frediana, náměstí Piazza San Michele se stejnojmenným kostelem. Poslední den vás čeká koupání ve Viareggiu, kde se nachází zlaté písčité pláže, kolem nichž najdete spoustu restaurací, barů a obchodů.

Program

1. den: Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.

2. den: Dopoledne příjezd do Sesta Fiorentina, odtud vlakem do Florencie, kde bude následovat prohlídka města a jeho stěžejních památek. Odpoledne individuální volno, které můžete využít například k návštěvě interiérů kostelů, galérií atd. Následně se přesuneme na ubytování.

3. den: Dopoledne odjedeme do Pisy, kde navštívíme památky na Piazza dei Miracoli. Poté přejedeme na prohlídku toskánského města Lucca. Večer odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani se pojedeme na celý den koupat k moři na pláže Viareggio (možnost pronajmout si slunečník + 2 lehátka za cca 15–20 €/den), čeká vás individuální volno na koupání, procházky po pláži, posezení v restauracích, prostě podle vaší nálady. Po koupání ve večerních hodinách se vypravíme na cestu zpět do ČR.

5. den: V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Autobusovou přepravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Poplatek 5 € za cestu vlakem do Florencie a zpět
Pobytovou taxu 6 €
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Orientační ceny vstupného:
Florencie
Kopule, zvonice, křtitelnice, muzeum 18 €
Zahrady Boboli 12 €
Medicejská kaple 6 €
Santa Croce 8 €
Kostel San Lorenzo 6 €
Palazzo Vecchio 10 €
Accademia 11 €
Galerie Pitty 8 €
Santa Maria Novella 5 €

Pisa
Šikmá věž 18 €
Křtitelnice 5 €
Camposanto 5 €

Lucca
Katedrála sv. Martina 3 €
Věž Guinigi 4 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 18:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 18:45 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 19:30 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE
ROZVADOV – 21:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.