Odjezdová místa

Popis

Nejlepší památky italského severu

Vydejte se s námi do sladké Itálie, kde vznikl výraz „Dolce Gusto – Sladká chuť či život“. Během 6 dnů projedete s námi ty nejkrásnější památky a místa, která se snoubí s bohatou architekturou, sladkým životem a především krásou. Podíváme se do klasických perel severu Itálie, ale navštívíme také malá městečka jako je Vernazza, které je proslulé zvláštním pěstováním vína. Tato zvláštnost přivedla Vernazzu až na seznam těch nejvyhlášenějších památek světa.

Historie Benátecké republiky, přírodní krásy Toskánska a jeho architektura ve vás zanechají nesmazatelnou stopu a chuť italského Dolce Gusto.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách cca v 20.00 do Benátek přes Benešov, Tábor, České Budějovice.

2. den: Ráno příjezd do přístavu Punta Sabbioni, odkud se vydáme lodí přímo do centra Benátek. Zde vás průvodce provede kolem nejzajímavějších památek města. Samozřejmostí je náměstí sv. Marka se stejnojmennou bazilikou a zvonicí, most Ponte di Rialto a Ponte dell´Accademia, odkud je překrásný výhled na Canal Grande. V podvečer odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani přejezd do Florencie. Zde bude následovat prohlídka města a jeho stěžejních památek. Odpoledne individuální volno, které můžete využít například k návštěvě interiérů kostelů, galerií apod. Následně se přesuneme na ubytování.

4. den: Ráno po snídani přejezd do Pisy. Zde navštívíme památky na Piazza dei Miracoli a další význačné pamětihodnosti. Možnost individuálního rozchodu. Odpoledne přejezd do Vernazzy, prohlídka a večer přejezd na ubytování.

5. den: Dopoledne dojezd do centra Verony. Těšit se můžete na prohlídku města s průvodcem, během níž uvidíte nejvýznamnější památky, jako je například Arena di Verona, měšťanský středověký dům rodu Capuletů na jehož dvoře se nachází Juliin balkon, projdete se po zelném trhu Piazza delle Erbe, dojdete na náměstí Piazza dei Signori a scaligerský hrad s cihlovým mostem. Večer odjezd na ubytování a okolo 20. hodiny odjezd do ČR.

6. den: Ráno příjezd do Prahy.

Cena zahrnuje

Kompletní dopravu podle programu z Prahy a zpět

Ubytování v hotelích se snídaní (3 noci)

Přepravu zavazadla 25 kg

Průvodce znalého destinace (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)

Pojištění na palubě autobusu

Přepravu lodí do Benátek a zpět

Cena nezahrnuje

  • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

  • Vstupné do muzeí a atrakcí v Itálii

  • Pobytovou taxu 9 €

  • Příplatek za jednolůžkový pokoj

Nástup / Výstup

PRAHA – 20:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 20:45 HOTEL BENICA, UL. KE STADIONU
TÁBOR – 21:30 ČERPACÍ STANICE BENZINA, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.