Popis

Florencie – metropole italského Toskánska. Město, které se stalo kolébkou renesance a kulturním centrem severní Itálie. Na Seznamu světového dědictví UNESCO najdete Florencii od rok 1982.
A co zde můžete spatřit:
Santa Maria del Fiore – gotická katedrála toskánského typu s renesanční kopulí, stavba z let 1296 – 1436, téhož roku byla zasvěcena Evženem IV. Panně Marii. Roku 1478 byl v katedrále spáchán atentát na Medicejské. Katedrála je pátým největším chrámem na světě. Její délka je 153m a šířka 38m. Do dómu se vejde až 25.000 návštěvníků.
Giottova zvonice – dokončená roku 1359, čtvercová zvonice o stranách 14 metrů a výšce 84 metrů navržená Giottem di Bondone v gotickém stylu, ale některé její prvky (především výzdoba) jsou již renesanční.
Palazzo Vecchio – Starý palác, středověký opevněný palác v centru Florencie na náměstí signiore. Ve středověku byl využíván ústředními orgány městské republiky a úředníci zde mohli i přenocovat. Palác byl opevněn proti útokům ze strany vzbouřeného lidu. Dnes palác slouží jako radnice města Florencie.
Ponte Vecchio – proslulý most přes řeku Arno. Pochází z dílny architekta Neriho di Fioravante z roku 1345. Obchůdky po obou jeho stranách dodávají mostu osobitý ráz. Krámky zlatníků pochází z 16. století, původně se zde však nacházeli obchody řezníků. Uprostřed mostu se nachází malé prostranství s oblouky a výhledem na řeku a ostatní mosty. Je zde též kašna s pitnou vodou.
Nad obchůdky je umístěna chodba, postavená pro Cosima I., který chtěl mít bezpečný průchod z Palazzo Vecchio do
Palazzo Pitti – palác postavený pro bankéře Lucu Pittiho, jehož stavba započala v roce 1457. Později byl palác prodán rodině Medici (Medicejských)
Santa Maria Novela – hlavní městský chrám dominikánského řádu. Sídlo vyhnaných papežů po koncilu v Kostnici.
Casa di Dante - rodný dům Dante Alighieriho
Galleria dell´Accademia – zde najdete mimo jiné i slavný originál sochy Davida od Michelangela Buonarrotiho. Budova byla první akademií pro malířství v Evropě.
Galleria degli Uffizi – jedna z nejznámějších galerií na světě věnující se výtvarnému umění italské Florencie. Najdete zde díla například od Leonarda da Vinci, Michelangela Buonarroti, Rubense, Rembrandta, Giotta, Sandro Botticelliho a mnoha dalších.
Toto je jen slabý výčet toho co je ve Florencii k vidění.


Pisa - italské hlavní město provincie Pisa ležící na severozápadě země proslavené svou Šikmou věží na náměstí Piazza dei Miracoli (Náměstí zázraků).
Piazza dei Miracoli – náměstí v Pise, na kterém se nacházejí jedny z nejvýznamnějších památek. Na Seznamu světového dědictví UNESCO jej najdete od roku 1987.
Šikmá věž – dominanta Pisy. Stavba věže byla zahájena roku 1173, ale již roku 1174 se začala stavba naklánět. Chybou byly mělké základy stavby v měkké hornině. Zajímavostí je, že se původně nakláněla na druhou stranu. Stavitelé se rozhodli náklon eliminovat kameny, které pokládali na opačnou stranu, ale tím došlo opět ke změně váhy základu a vež se nakonec naklonila tak jak ji známe nyní. Stavba byla dokončena téměř 200 let po zahájení prací a to roku 1373. Nyní jsou do země zapuštěná ocelová lana, které základy upevňují.
Baptiserium – raně křesťanská stavba, která sloužila ke křtům.
Dóm Panny Marie Nanebevzaté – pětilodní románská bazilika, která byla postavena v letech 1063 – 1118 n. l..

Lucca – město založené Etrusky, které bylo v roce 180 př. n. l. dobyto Římany. Z tohoto období se zde zachovala pravidelná síť ulic a starověké fórum. Město se proslavilo hlavně zpracováním a barvením hedvábím. Roku 1328 se města zmocnil Ludvík Bavorský, který ale neměl na žold pro vojáky a proto jej prodal Janu Lucemburskému. Nějaký čas město spravoval i Karel IV. Roku 1805 Luccu daroval Napoleon své sestře. V roce 1860 se Lucca připojila k Itálii.
Pamětihodnosti města:
Amfiteátr – Piazza Anfiteatro původní amfiteátr byl obestavěn domy čímž vzniklo elipsovité náměstí
Hradby – velmi zachovalé městské hradby, které zachránily město před automobily
Dóm sv. Martina – románská katedrála z let 1196 – 1204 s mimořádně zdobenou fasádou
San Michele – kostel taktéž mimořádně zdobený

Program

1. den Odjezd ve večerních hodinách z Prahy
2. den Dopoledne příjezd do Florencie, prohlídka úžasného města se spoustou památek, odpoledne individuální volno. Následně se přesuneme na ubytování.
3. den Dopoledne se přesuneme do Pisy, kde navštívíme památky na Piazza dei Miracoli. Poté přejedeme na prohlídku toskánského města Lucca. A následně se přesuneme na hotel
4. den Po snídani se pojedeme na celý den koupat k moři na pláže Marina di Torre del Lago, čeká Vás individuální volno na koupání, procházky po pláži, posezení v restauracích, prostě podle Vaší nálady :). Po koupání ve večerních hodinách se neradi vypravíme na cestu zpět do ČR.
5. den V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Cena zahrnuje

  • Autobusovou přepravu
  • 2 x ubytování se snídaní
  • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku
  • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • Vstupy do objektů
  • Pobytová taxa 3 - 4 €
  • Plážový servis cca 20-25 €
  • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:00 HOD ÚAN FLORENC
BENEŠOV – 19:45 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 20:30 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 21:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.