Odjezdová místa

Popis

Dolomity patří k nejkrásnějším světovým kulisám a jsou považovány za jeden z přírodních divů světa na Seznamu světového dědictví UNESCO. Nachází se tu vápencové masivy bizarních tvarů, rozlehlé horské pastviny, hluboká údolí a tyrkysově zbarvená ledovcová jezera. Snad právě proto se v tomto místě zrodilo několik pověstí, jejichž hlavními hrdiny jsou trpaslíci, víly a jiné pohádkové bytosti. Toto místo však vypráví i historii první světové války, především nejvyšší hora, která je zároveň ledovcem – Marmolada. V letech 1915–1917 vybudovalo vojsko Rakousko-uherské monarchie uvnitř ledovce „Ledové město“. Posádka tu měla k dispozici dřevěné baráky kasáren, sklady proviantu, munice, střílny pro kulomety, ale i kuchyni a bar pro důstojníky. Dnešní oblíbené ferraty, díky nimž jsou Dolomity často vyhledávané, sloužili během 1. světové války jako vojenské chodníky.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd na parkoviště k Malga Ciapela. Výjezd lanovkou na Marmoladu. Individuální volno. Odpoledne procházka k vodopádům Franzei. Odjezd na ubytování. Individuální volno.

3. den: Po snídani odjezd na Passo Falzarego odkud se vydáme pěšky ke skaliskům Cinque Torri, neboli Pěti věžím, z nichž každá má své vlastní jméno. Nachází se tu zákopy, kde v průběhu 1. světové války operovali italští dělostřelci. Během túry si můžete užít několik krásných výhledů, například na Averau, Nuvolau nebo Tofanu. Odjezd na ubytování. Individuální volno.

4. den: Dopoledne příjezd k Národnímu parku Tre Cime. Autobus nás vysadí na parkovišti u chaty Auronzo a odtud se vydáme na pěší túru. Míjet budeme památník padlých v 1. světové válce. Krátkou zastávkou na občerstvení bude chata Lavaredo. Cesta pokračuje pod „Třemi zuby“ k masívu Paternkofel. Dojdeme až k chatě Drei Zinnen, kde se vám naskytne výhled na okouzlující panoramata. Po obědě budeme pokračovat do údolí Rienztal k salaši na pastvině Lange Alpe, dále k jezeru Lange Alpe See a zpět k chatě Auronzo. V podvečer zastávka u jezera Misurina nacházejícího se uprostřed okouzlující přírody, často nazývaném jako „perla Dolomit“. Večer odjezd do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou přepravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Pobytovou taxu 6 €
Lanovku na Mormoladu 24 €
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 23:45 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 0:30 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE
ROZVADOV – 2:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.