Velikonoční Benátky a Verona

od 4 590 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Prožijte s námi Velikonoce v úchvatných Benátkách a romantické Veroně. Ochutnejte pravé italské velikonoční menu, vynikající kávu, zmrzlinu nebo vyhlášené italské víno.

Popis

Prožijte s námi Velikonoce v úchvatných Benátkách a romantické Veroně. Ochutnejte pravé italské velikonoční menu, vynikající kávu, zmrzlinu nebo vyhlášené italské víno.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den: Ráno příjezd do Punta Sabbioni. Následuje přejezd lodí do Benátek a prohlídka Benátek. Během dne můžete vidět například Dóžecí palác, jednu z nejvýznamnějších památek vybudovanou ve stylu benátské gotiky. Palác byl rezidencí benátského dóžete, vládce Benátské republiky. Budova postavená ve 14. století spojuje prvky evropské gotiky a byzantských a východních vlivů, tedy oblastí, se kterými Benátky obchodovaly. Dále nás čeká bazilika Svatého Marka a hlavní kostel. Dnes je to asi nejlépe zachovaný příklad byzantské architektury. Stojí na náměstí Svatého Marka vedle Dóžecího paláce. Následuje individuální volno. Ve večerních hodinách přejezd směr Verona a ubytování.

3. den: Ráno po snídani přejezd do centra Verony, prohlídka s průvodcem. Těšit se můžete na Arénu, která je třetí největší římskou arénou na světě. Pojmula až 30 000 diváků z celého Benátska, aby shlédli souboje gladiátorů, popravy nebo divadelní hry. Neunikne nám samozřejmě ani Casa di Giulietta, měšťanský středověký dům rodu Capuletů na jehož dvoře je Juliin balkon. Dále zelný trh Piazza delle Erbe s měšťanskými domy a paláci z 13. až 17. století, který je středem historického města. Následně náměstí Piazza dei Signori v jehož středu se nachází pomník Dante Alighieriho a mnoho dalších míst. Následuje individuální volno a ve večerních hodinách odjezd do ČR.

4. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 1 x ubytování se snídaní
• 1 x zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
• Služby průvodce

Cena nezahrnuje


• Vstupy do objektů
• Plavbu z Punta Sabbioni do centra Benátek (cca 20 €) – povinný příplatek na cestu do Benátek
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Pobytovou taxu 3 €
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den

Orientační ceny vstupů:
Benátky:
Zvonice 8 €
Galerie Accademia 12 €
Dóžecí palác 20 €
Muzeum baziliky San Marco 5 €
Scuola San Rocco 10 €
Kostel dei Frari 3 €
Muzeum Peggy Guggenheimové 15 €


Verona
Aréna 10 €
Kostel San Zeno 4 €
kostel Sv. Anástázie 4 €
Kostel San Fermo 6 €
Juliin dům 6 €
Juliina hrobka 7 €
Muzeum Castelvecchio 6 €

Nástup / Výstup

PRAHA – 20:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 20:45 HOTEL BENICA
TÁBOR – 21:30 ČERPACÍ STANICE ÖMV, UL. SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 22:30 PARKOVIŠTĚ HUSOVA TŘ., PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Itálie

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.