Popis

Snad každou ženu potěší a nadchne květina, ať už jako dárek nebo jako výsledek její zahrádkářské snahy. Udělejte si radost a vydejte se s námi do holandského květinového parku Keukenhof a nechte se unášet krásou místních květinových polí a záhonů. Třeba právě tady najdete inspiraci pro vaší zahrádku. Pokud ne, nevadí. Užijte si příjemný relax mezi miliony tulipánů, narcisů a hyacintů.
Během zájezdu vás rovněž čeká skanzen Zaanse Schans s větrnými mlýny, dřeváky. Dále se podíváme na nedalekou farmu s výrobou jedinečných sýrů a čeká nás rovněž celodenní Amsterdam s plavbou po kanálech. Během dvou dní tak prožijete všechny symboly Nizozemska všemi smysly.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve večerních hodinách.

2. den: Brzy ráno příjezd do skanzenu Zaanse Schans. Čeká vás procházka kolem větrných mlýnů a dalších nádherných holandských staveb ještě v době kdy zde nebudou davy ostatních návštěvníků. Poté odjedete do nedalekého Volendamu kde navštívíte farmu plnou velmi spokojených krav s výrobou jedinečných sýrů. Zdejší sýry musíte ochutnat. Je libo lanýžový, chili, nebo dalších asi 20 druhů?
Po prohlídce a odjedete do Amsterdamu. Zde budete mít na programu prohlídku města, během níž navštívíte Muzeumplein, kde se nachází například Říšské muzeum, Muzeum Vincenta Van Gogha, brusírna diamantů nebo Stedelij muzeum s expozicí moderního umění. Taktéž si ukážeme kde sídlí muzeum slavného holandského piva Heineken. Odtud budeme pokračovat ke kostelu Westerkerk, kde jsou uloženy Rembrantovy ostatky a v jehož těsné blízkosti se nachází dům Anny Frankové.
Společná procházka městem bude ukončena na náměstí Dam. Pro zájemce pořádáme večer plavbu po kanálech. Po hodinové plavbě vás naši řidiči odvezou na ubytování.

3. den: Po snídani vás čeká přejezd do květinového parku Keukenhof. Zde budete mít 9 hodin individuálního volna k prohlídce parku a města Lisse.
V současné době se park Keukenhof rozkládá na 32 hektarech. Každoročně zde vykvete 6 až 7 milionů především cibulovitých květin jako jsou krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty, lilie a další. Park je obsluhován 24 zahradníky a je pro veřejnost otevřen od března do května. V parku jsou pořádány různé výstavy v několika altánech, pojmenovaných po nizozemském královském rodu Oranje-Nassau a jeho členech.

Pro zájemce zařídíme nákup vstupenek na vstup do parku. Jen je potřeba v rámci rezervace zájezdu označit položku ("Nepovinné příplatky - Vstupenka do parku Keukenhof") a cena vstupu (490,-/osoba) vám bude přičtena na cestovní smlouvu. V případě, že tak neuděláte je možné si koupit vstupenky do parku ON-LINE nebo přímo na pokladně parku. Upozorňujeme, že v rámci parku Keukenhof se dá platit pouze kartou (nelze platit hotovostí).
Večer následuje odjezd do ČR.

4. den: Příjezd do Prahy v ranních až dopoledních hodinách.

POZOR! U TOHOTO ZÁJEZDU NENÍ MOŽNÉ UBYTOVÁNÍ V TŘÍLŮŽKOVÝCH POKOJÍCH. POUZE V JEDNOLŮŽKOVÝCH A DVOULŮŽKOVÝCH.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse

 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

 • 1 ubytování se snídaní v hotelu 2-3*

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Průvodce znalého destinace (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)

Cena nezahrnuje

 • Vstup do parku Keukenhof 22 €

 • Plavba po grachtech v Amsterdamu 20 €

 • Pobytová taxa €/osoba/noc

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

 • Vstupné do některých budov skanzenu Zaanse Schans 20 €/dospělý, 10 €/dítě

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19 - 49 Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
ÚSTÍ NAD LABEM – 20:30 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Holandsko

Když se řekne Nizozemsko, Nizozemí nebo Holandsko, vybaví se nám nejčastěji sýry, větrné mlýny, dřeváky, tulipány a nížinatá krajina. Pro některé fajnšmekry je zase Holandsko zemí coffe shopů a legálního požívání marihuany a ti nejméně konzervativní jistě neopomenou červené uličky v Amsterdamu a děvčata za skleněnou výlohou, což není pouze mužská záležitost, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale moc rády se tudy prochází i dámy. Dle zmíněných údajů je jasné, že Nizozemsko je velmi liberální zemí a to i například v otázce homosexuality, kdy více než 90% Nizozemců pohlíží jako na morálně přijatelnou. Snad právě proto byl tento stát roku 2001 první na světě, který legalizoval stejnopohlavní manželství s právy adopce. V Amsterdamu se dokonce nachází první památník zvaný Homomonument, postavený roku 1987 jako vzpomínka na homosexuální oběti nacismu 2. světové války. Město je také silně zaměřeno na gay turistiku. Nachází se tu gay hotely, gay bary, sauny a počátkem srpna se tu pořádá famózní akce Gay Pride.

Dalším prvenstvím, tentokrát pouze v evropském měřítku, je atrakce Over the Edge, nejvýše umístěná houpačka v celé Evropě, nacházející se na střeše budovy A´DAM Toren. Ve výšce 100 m si tak můžete prohlédnout celé město a navíc si užít pořádnou dávku adrenalinu.

Ke světově známým osobnostem patřil malíř a rytec Rembrandt van Rin, jenž spadá dobou své tvorby do tzv. nizozemského zlatého věku. Perfektně ovládal techniku šerosvitu a figurální malba. Jeho celoživotní dílo zahrnuje portréty, autoportréty, ale rovněž holandské krajiny a biblická či mytologická témata. Další neméně známou osobností byl Vincent Van Gogh, který má v Amsterdamu taktéž své muzeum. Tvořil v duchu postimpresionismu. Inspirativní pro něj bylo japonské umění, které ho přiblížilo k symbolu a použití barev s novou perspektivou. Jednalo se o geniálního avšak choromyslného umělce, který si po hádce se svým přítelem malířem Gauguinem odřízl břitvou ucho, umyl ho, zabalil do kapesníku a předal vrátnému jednoho z vykřičených domů, aby jej předal osmnáctileté služebné Gabrielle Berlatierové. Častým námětem jeho obrazů byly slunečnice. Tak jako se slunečnice otáčí za sluncem, tam se Vincent obracel ke Gauguinovi jako svému idolu. O Rembrandtovi prohlásil, že se člověk musí několikrát narodit, aby dosáhl takového talentu.

Co se týče gastronomie, není ta nizozemská nijak vyhlášená, avšak velmi proslulé jsou holandské sýry, které se zde vyrábí více než 3500 let. Dle dochovaných pověstí nosili údajně lidé ve středověku během bitev dřevěné formy na sýry jako ochranné helmy. Celková roční produkce sýra se odhadem pohybuje kolem 675 000 kg a vyváží se do cca 130 zemí světa. O tom, že jsou Holanďané na své sýry patřičně hrdí svědčí i fakt, že založili Úřad nizozemských mléčných výrobků, jehož posláním je propagace nizozemských sýrů. Logo představuje smějící se dívka v tradičním kroji, s níž se můžete setkat i na mnoha sýrových farmách. Vyrábí se tu desítky druhů sýrů, avšak k nejoblíbenějším patří gouda a edam, které dostali jména podle měst, kde se zrodili. A co je základem pro tento neodolatelný sýr? Vše začíná správným výběrem pastvin. Nedílnou součástí je taktéž výběr vhodného skotu. Preferovány jsou krávy s černými skvrnami, které dle chovatelů produkují více mléka jak ostatní plemena. Denní produkce se pohybuje okolo 20 litrů. Pak už stačí jen přidat bakterie, které dodávají sýru specifickou chuť, zahřát na 28°C a přidat syřidlo. Hmota se pak lisuje a vkládá do forem. Následuje ponoření do solného roztoku, vyskládání do polic, potažení plastovým obalem a dále se už jen nechává zrát.

Další suvenýr, který byste si měli odvézt jsou bezpochyby dřeváky, které se prodávají v různých velikostech, ať už jako klasická obuv nebo přívěšek na klíče.
Dřeváky jsou v podstatě farmářské boty. Špička této obuvi vydrží zátěž až 1500 kg a je tím pádem skvělou ochranou hospodářů pro případ, že by jim některé ze zvířat šláplo na nohu. U některých dřeváků se můžete povšimnout, že mají špičku. Ty zase slouží rybářům pro nabírání sítí na nohu. Okrasné dřeváky neslouží pouze pro parádu, ale jsou nedílnou součástí zásnub. Když si chce chlapec namluvit děvče, dá mu v noci za dveře dřeváky. Pokud si je druhý den obuje, znamená tou souhlas k sňatku. V opačném případě, má chlapec smůlu.

Jak se říká, co země, to jiné zvyky. Ty nizozemské jsou skutečně pozoruhodné. Přesvědčte se o tom sami. A nezapomeňte se při tom osvěžit typickým holandským pivem Heineken.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.