Den v Haagu a Madurodam

od 2 290 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Zažijete s námi den plný zážitků. Navštivte park Madurodam, kde vám bude Holandsko ležet přímou u nohou v podobě miniaturních modelů známých a slavných holandských budov. Dále můžete zavítat do fascinujícího mořského světa Schveninge, kde vás doslova ohromí svět mořských živočichů. A pokud je to pro vás stále málo, můžete se samozřejmě projít po ...

Popis

Zažijete s námi den plný zážitků. Navštivte park Madurodam, kde vám bude Holandsko ležet přímou u nohou v podobě miniaturních modelů známých a slavných holandských budov. Dále můžete zavítat do fascinujícího mořského světa Schveninge, kde vás doslova ohromí svět mořských živočichů. A pokud je to pro vás stále málo, můžete se samozřejmě projít po Haggu a dojít až na pláž, kde se nachází první evropské vyhlídkové ruské kolo postavené nad mořem. Věřte, že až si po celém dni sednete zpátky na své místo v autobuse, budete plni dojmů a zážitků.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: V ranních hodinách příjezd do Haagu.Vaše procházka začne u nádherného Binnenhofu, který je politickým centrem Nizozemska. Tento komplex budov je domovem parlamentu a je obklopen nádhernými zahradami, jezerem a impozantní architekturou. Dále budeme pokračovat směrem k jedné z nejznámějších turistických atrakcí - muzeu Mauritshuis. Toto muzeum hostí ohromující sbírku uměleckých děl, včetně slavné "Dívky s perlou" od Jana Vermeera a dalších mistrovských děl od Rembrandta, Rubense a dalších významných umělců. Nedaleko se nachází Noordeinde Palace, který slouží jako pracoviště pro nizozemského krále. Procházkou přes zahrady Paleis Het Loo dojdeme až k parku Madurodam. Zde bude následovat individuální volno pro prohlídku parku. Až prozkoumáte krásy parku Madurodamu, můžete se procházkou vydat až k pláži Scheveningen a obřímu vyhlídkovému kolu SkyView de Pier či nedalekému Mořskému světu Sea Life. Pokud by se vám nechtělo jít pěšky (asi 1 hodina) můžete využít místní tramvaj, která vás přiblíží k pláži. Cesta vám pak bude trvat přibližně 15 minut. (Jízdenka není zahrnuta v ceně zájezdu).

 • Madurodam – park miniatur, kde najdete kromě slavných budov i celkem 40 lodí, funkční amsterdamské letiště s 15 letadly, 4 542 osobních a nákladních aut a 13 vlakových souprav.
 • Mořský svět Schveninge – muzeum podmořského světa je rozděleno do několika expozic, kde si ve 45 akváriích můžete zblízka prohlédnout želvy, kraby, medúzy, mořské koníky, korály, hvězdice... Velmi oblíbená část prohlídkové trasy je skleněný tunel, kde jste obklopeni 180 000 litrů vody a nad vašimi hlavami proplouvají žraloci a další mořské ryby.
 • SkyView de Pier – obří vyhlídkové kolo, které je situované 50 m nad Severním mořem s uzavřenými klimatizovanými kabinkami a pohodlnými sedadly. Nechte se unést fantastickým výhled na pevninu i moře!
 • Gevangenpoort – středověké vězení, kde se dozvíte, jak bývali lidé vězněni, souzeni i trestáni.
 • Palác Noordeinde – jeden z 3 oficiálních paláců nizozemské rodiny z 16. století.
 • Louwman Classic Cars – automobilové muzeum, kde můžete obdivovat 270 historických i unikátních automobilů.
3. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách. Zájezd bude ukončený výstupním místem pro Prahu na Hlavním nádraží.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse
 • 1 palubní zavazadlo
 • Služby technického průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19–49 Kč / den
 • Vstupy
  Madurodam – vstupenka zakoupená na pokladně 23,50 €/osoba od 3 let
  Mořský svět Scheweningen – 21 €/osoba od 3 let
  Vyhlídkové kolo SkyView de Pier – 15 €
  Gevangenpoort – 15 €/dospělý; 7,50 € děti (3–17 let)
  Noordeinde palace – volný vstup
  Louwman Classic Cars – 19 €/dospělý; 10 € děti (5–18 let)
  Jízdenka tramvají
  Doporučujeme si udělat online rezervaci nebo zakoupit vstupenky předem, abyste se vyhnuli frontám či omezené kapacitě vstupu do objektů.

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:30 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
ÚSTÍ NAD LABEM – 20:45 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Holandsko

Když se řekne Nizozemsko, Nizozemí nebo Holandsko, vybaví se nám nejčastěji sýry, větrné mlýny, dřeváky, tulipány a nížinatá krajina. Pro některé fajnšmekry je zase Holandsko zemí coffe shopů a legálního požívání marihuany a ti nejméně konzervativní jistě neopomenou červené uličky v Amsterdamu a děvčata za skleněnou výlohou, což není pouze mužská záležitost, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale moc rády se tudy prochází i dámy. Dle zmíněných údajů je jasné, že Nizozemsko je velmi liberální zemí a to i například v otázce homosexuality, kdy více než 90% Nizozemců pohlíží jako na morálně přijatelnou. Snad právě proto byl tento stát roku 2001 první na světě, který legalizoval stejnopohlavní manželství s právy adopce. V Amsterdamu se dokonce nachází první památník zvaný Homomonument, postavený roku 1987 jako vzpomínka na homosexuální oběti nacismu 2. světové války. Město je také silně zaměřeno na gay turistiku. Nachází se tu gay hotely, gay bary, sauny a počátkem srpna se tu pořádá famózní akce Gay Pride.

Dalším prvenstvím, tentokrát pouze v evropském měřítku, je atrakce Over the Edge, nejvýše umístěná houpačka v celé Evropě, nacházející se na střeše budovy A´DAM Toren. Ve výšce 100 m si tak můžete prohlédnout celé město a navíc si užít pořádnou dávku adrenalinu.

Ke světově známým osobnostem patřil malíř a rytec Rembrandt van Rin, jenž spadá dobou své tvorby do tzv. nizozemského zlatého věku. Perfektně ovládal techniku šerosvitu a figurální malba. Jeho celoživotní dílo zahrnuje portréty, autoportréty, ale rovněž holandské krajiny a biblická či mytologická témata. Další neméně známou osobností byl Vincent Van Gogh, který má v Amsterdamu taktéž své muzeum. Tvořil v duchu postimpresionismu. Inspirativní pro něj bylo japonské umění, které ho přiblížilo k symbolu a použití barev s novou perspektivou. Jednalo se o geniálního avšak choromyslného umělce, který si po hádce se svým přítelem malířem Gauguinem odřízl břitvou ucho, umyl ho, zabalil do kapesníku a předal vrátnému jednoho z vykřičených domů, aby jej předal osmnáctileté služebné Gabrielle Berlatierové. Častým námětem jeho obrazů byly slunečnice. Tak jako se slunečnice otáčí za sluncem, tam se Vincent obracel ke Gauguinovi jako svému idolu. O Rembrandtovi prohlásil, že se člověk musí několikrát narodit, aby dosáhl takového talentu.

Co se týče gastronomie, není ta nizozemská nijak vyhlášená, avšak velmi proslulé jsou holandské sýry, které se zde vyrábí více než 3500 let. Dle dochovaných pověstí nosili údajně lidé ve středověku během bitev dřevěné formy na sýry jako ochranné helmy. Celková roční produkce sýra se odhadem pohybuje kolem 675 000 kg a vyváží se do cca 130 zemí světa. O tom, že jsou Holanďané na své sýry patřičně hrdí svědčí i fakt, že založili Úřad nizozemských mléčných výrobků, jehož posláním je propagace nizozemských sýrů. Logo představuje smějící se dívka v tradičním kroji, s níž se můžete setkat i na mnoha sýrových farmách. Vyrábí se tu desítky druhů sýrů, avšak k nejoblíbenějším patří gouda a edam, které dostali jména podle měst, kde se zrodili. A co je základem pro tento neodolatelný sýr? Vše začíná správným výběrem pastvin. Nedílnou součástí je taktéž výběr vhodného skotu. Preferovány jsou krávy s černými skvrnami, které dle chovatelů produkují více mléka jak ostatní plemena. Denní produkce se pohybuje okolo 20 litrů. Pak už stačí jen přidat bakterie, které dodávají sýru specifickou chuť, zahřát na 28°C a přidat syřidlo. Hmota se pak lisuje a vkládá do forem. Následuje ponoření do solného roztoku, vyskládání do polic, potažení plastovým obalem a dále se už jen nechává zrát.

Další suvenýr, který byste si měli odvézt jsou bezpochyby dřeváky, které se prodávají v různých velikostech, ať už jako klasická obuv nebo přívěšek na klíče.
Dřeváky jsou v podstatě farmářské boty. Špička této obuvi vydrží zátěž až 1500 kg a je tím pádem skvělou ochranou hospodářů pro případ, že by jim některé ze zvířat šláplo na nohu. U některých dřeváků se můžete povšimnout, že mají špičku. Ty zase slouží rybářům pro nabírání sítí na nohu. Okrasné dřeváky neslouží pouze pro parádu, ale jsou nedílnou součástí zásnub. Když si chce chlapec namluvit děvče, dá mu v noci za dveře dřeváky. Pokud si je druhý den obuje, znamená tou souhlas k sňatku. V opačném případě, má chlapec smůlu.

Jak se říká, co země, to jiné zvyky. Ty nizozemské jsou skutečně pozoruhodné. Přesvědčte se o tom sami. A nezapomeňte se při tom osvěžit typickým holandským pivem Heineken.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.