LEVANDULOVÁ PROVENCE

Last Minute od 7 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Provence je asi nejkrásnější oblast Francie nacházející se v jihovýchodní části země. S námi ji navštívíte v době, kdy kvetou ta nejhezčí pole levandule v okolí Manosque a Valensole.
Svým návštěvníkům nabízí romantický venkov s rozsáhlými vinicemi, města a skvosty s tisíciletou historií, které pocházejí z dob římské nadvlády. Název oblasti ...

Popis

Provence je asi nejkrásnější oblast Francie nacházející se v jihovýchodní části země. S námi ji navštívíte v době, kdy kvetou ta nejhezčí pole levandule v okolí Manosque a Valensole.
Svým návštěvníkům nabízí romantický venkov s rozsáhlými vinicemi, města a skvosty s tisíciletou historií, které pocházejí z dob římské nadvlády. Název oblasti Provence pochází rovněž z této doby, kdy Římané pojmenovali oblast „provincie“. Bylo to první území, které Římané zabrali mimo Itálii. Do dneška se z této doby zachovalo nespočet památek, které s námi budete moci navštívit.

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: Dopoledne příjezd do papežského města Avignon, které je uvedeno na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Prohlédnete si nejstarší centrum města s papežským hradem a palácem papeže, který je největší na světě. Zastavíte se také u nikdy nedokončeného papežského mostu na řece Rhoně. Odpoledne se projdete po třípatrovém skvostu z dob Římské nadvlády. Čeká vás akvadukt Pont du Gard na stejnojmenné řece. V podvečerních hodinách následuje odjezd na ubytování.

3. den: Hned po snídani vás čeká další historická perla - město Arles, které je rovněž zapsáno na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Zde si prohlédnete nejvýznamnější památky jako je římská aréna a římské divadlo. Při odpočinku si můžete dát skvělou kávu v kavárně, kam chodil proslulý holandský malíř Van Gogh. Přímo v ní namaloval jeden ze svých výtečných obrazů. Následuje přejezd do pevnostního městečka Gordes a zastavíme se také u nedalekého kláštera Abbaye Notre-Dame de Sénanque. Zde se můžete, mimo jiné, pokochat typickým rozkvetlým polem levandule pravé na klášterních pozemcích. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování.

4. den: Dnešní den by se dal nazvat „Levandule kam se podíváš“. První zastávka dne bude u města Manosque v továrně, museu a prodejně společnosti L'OCCITANE EN PROVENCE. Věříme, že zvláště ženy ocení tuto netradiční zastávku. Kosmetika této společnosti se prodává po celém světě. Po komentované prohlídce továrny a butiku se vydáte na návštěvu malebného městečka Valensole, které je uprostřed těch nejlepších levandulových polí v celé Francii. Ve večerních hodinách následuje odjezd do ČR.

5. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou přepravu

 • Ubytování se snídaní

 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Předpokládané vstupy do objektů

  Papežský palác Avignon 17 €
  Aréna a římské divadlo v Arles 9 €
  Pont du Gard 8 €
  Továrna L'OCCITANE EN PROVENCE 8 €

 • Pobytovou taxu 6 €

 • Příplatek za neobsazené lůžko

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA – 16:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 17:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:00 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE
ROZVADOV – 19:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Francie

Francie patří bezpochyby k jedné z nejnavštěvovanějších zemí Evropy, ať už kvůli elegantní Paříži, která bývá zároveň považována za jedno z nejromantičtějších měst světa, nebo díky harmonické oblasti Provance, či tajuplné Normandii a Bretani, příjemnému relaxu u Azurového pobřeží nebo horské turistice či zimním sportům ve francouzských Alpách, jímž dominuje nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc.

Mimo jiné se pyšní obsáhlou historií, světoznámými osobnostmi a širokou škálou umění. Vzniklo tu mnoho uměleckých směrů: románské a gotické umění, klasicismus, surrealismus, či impresionismus… Najdete tu četná románská opatství, např. opatský kostel ve Fontenay v Burgundsku, gotické katedrály - Notre-Dame a Sainte-Chapelle v Paříži, honosné zámky – Versailles, Fontainebleau nebo zámky na Loiře. Pozoruhodné jsou rovněž venkovské krajiny inspirující mnohé impresionistické malíře. Velmi inspirativní byla i samotná Paříž a to nejen pro výtvarné umělce a filmaře, ale rovněž pro spisovatelé. Jedním z nich byl Émile Zola, který většinu ze svých děl zasadil do prostředí Paříže 19. století a čtenářům odhaluje společenskou krutost, rychlý vzestup a ještě rychlejší pád. A nešetří nikoho, honorace se v jeho dílech topí ve stejné špíně jako spodina. K jeho současníkům patřil například Guy de Maupassant, který byl romanopiscem, povídkářem a dramatikem, ale rovněž velkým odpůrce Eiffelovi věže. Pravidelně vysedával v kavárně ve věži, protože dle jeho názoru to bylo jediné útočiště ve městě, kde se na ni nemusel dívat.

Vraťme se ovšem zpět k Zolovi a k jednomu z jeho nejznámějších děl, kterým byl román Břicho Paříže, který se odehrával na tržišti, kde stojí dnes nákupní centrum Les Halles. Jeho součástí byl tzv. dvůr zázraků, místo, vyskytující se i v románu Angelika a Chrám Matky boží v Paříži, představující pařížské podsvětí, kam nesahala ani moc krále. Žili tu nejchudší obyvatelé města, kteří kradli nebo žebrali a získané peníze pak v noci utráceli po barech. Dříve tu byl hřbitov, kde se nacházel i tzv. „hřbitov neviňátek“, kde bylo uloženo více než 2.000 000 mrtvých těl. Právě sem byly totiž sváženy ostatky z 19 okolních kostelů, několik desítek tisíc obětí moru, tisíce obětí z Bartolomějské noci a další. Na hřbitov neviňátek odkládaly matky novorozence, o které se nemohly starat. Po zániku hřbitova byly ostatky převezeny do místních katakomb, které se tím pádem staly největší kostnicí světa. Toto tajemné podsvětí známe z románu Viktora Huga, neboť se tudy pohyboval Jean Valjean.

Období 19. století však nebylo jen o literatuře, ale taktéž o malířství, architektuře a hudbě. Tehdy začal vznikat francouzský šanson v podobě, kterou známe dnes. Bylo to doba, kdy na třídě Champs – Élysées vznikali kavárničky a majitelé zvali zpěváky a zpěvačky, aby přilákali více hostů. V tu dobu se taktéž místní bohéma přestěhovala na Montmartre a začali zde vznikat kabarety.

Šanson byl velmi oblíbený žánr, neboť se nesl v duchu obscénních, vulgárních textů, obsahující prvky nacionalizmu a anarchizmu. Jednou z nejznámější šansoniérek, a to nejen v Paříži, ale po celém světě byla Edith Piaf, jejíž texty byly romantické, plné štěstí, lásky, ale taktéž smutku a zklamání. A právě patetičnost jejího pěveckého výkonu dala písním jedinečný styl. Neměla lehký život, jako dítě byla slepá, matka se jí vzdala ve prospěch vlastní kariéry pouliční zpěvačky, takže ji nějaký čas vychovávala babička a pak se jí ujal otec, s nímž od sedmi let cestovala a za jeho vystoupení vybírala peníze. Byl to právě on, kdo ji naučil zpívat a ona po čase zjistila, že se její zpěv divákům líbí.

Jak je vidět, Paříž není jen o Eiffelově věži, Notre Damu nebo Louveru, najdete tu spoustu jiných zajímavostí a pozoruhodných lidských příběhů, které inspirovaly mnohé umělce k vytvoření jedinečných uměleckých artefaktů


Provence

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.