Adventní Paříž

od 4 790 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Vydejte se s námi ochutnat nezapomenutelnou předvánoční atmosféru ve městě specifickém svým citem pro architekturu a originalitu nejen v gastronomii. V zimním Adventním čase budete Paříží procházet nádherně osvětlenými místy a oživovat si období, která se vepsala do dějin. Věřte, že budete mít opravdu pádný důvod navštívit místní kavárničky a ...

Popis

Vydejte se s námi ochutnat nezapomenutelnou předvánoční atmosféru ve městě specifickém svým citem pro architekturu a originalitu nejen v gastronomii. V zimním Adventním čase budete Paříží procházet nádherně osvětlenými místy a oživovat si období, která se vepsala do dějin. Věřte, že budete mít opravdu pádný důvod navštívit místní kavárničky a restaurace a ochutnat speciality z Adventní nabídky. Na ulicích pak najdete nespočené nabídky se spoustou skvělé čokolády, svařeného vína, likérů a proslulé pečené kaštany. Delikátní klobásy, ale i gastronomické speciality jiných zemí jsou velkým lákadlem za což Francie vděčí velkému počtu přistěhovalců. Adventní Paříž láká k prozkoumání nejednoho romantického zákoutí. Její kouzlo a atmosféru francouzského Adventu nelze slovy dostatečně popsat. To se musí zažít na vlastní kůži.

NÁŠ TIP:
Champs Elysées – hlavní třída v Paříži dlouhá 2 km, proslavená především výší nájmů, jelikož patří k nejluxusnějším adresám v Paříži a bývá v zimě opravdu nádherně osvětlená včetně vánočních trhů.

Montparnase – další z míst pro poznávání s konáním Vánočních trhů.

Eiffelova věž – ocelová věž patřící k nejznámějším z Pařížských dominant. Věž měří včetně antény 324 m. Na vyhlídku vás dopraví výtah jezdící až do druhého patra, ve čtvrté noze najdete schodiště pro pěší výstup.

Louvre – jedno z největších muzeí na světe nacházející se v komplexu bývalého sídla francouzských králů.

Lucemburské zahrady – nádherné pařížské zahrady pro každé období s budovou Lucemburského paláce.

Sorbona - jedna z nejstarších evropských univerzit

Notre Dame – katedrála na ostrově Ile de la Cité. Každoročně se před katedrálou staví jeden z nejkrásnějších vánočních stromů Paříže. Po velkém požáru je katedrála uzavřena a rekonstruuje se.

Moulin Rouge – kabaret nacházející se ve čtvrti Pigalle na úpatí Montmartru. Červený mlýn láká již mnoho let zvědavé turisty a je spojen s tancem kankán, zpěvačkou Edit Piaf, Frankem Sinatrou a dalšími velkými umělci.

La Défence – největší administrativní čtvť v Evropě a taktéž místo dalších vánočních trhů.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.

2. den: Po příjezdu do Paříže následuje krátký okruh autobusem po městě – Pantheon, Sorbona a Notre Dame. Zde si vystoupíme a projdeme se přes Centre George Pompidou, Forum des Halles k Louvru. Dále budeme procházkou pokračovat po Champs Elysées k Vítěznému oblouku a zpět k Place de la Concorde a k Opeře. Následovat bude individuální volno k návštěvě Adventních trhů. V případě zájmu účastníků se můžeme vydat na návštěvu muzea parfémů. Večer nás čeká přesun na ubytování.

3. den: Ráno po snídani nás čeká Eiffelova věž s možnou prohlídkou. Přihlášku s požadavkem na prohlídku věže uveďte do poznámky objednávky - v případě dostatečného zájmu účastníků zařídíme vstupenky. Následně se přesuneme k Moulin Rouge a procházkou přes Montmartre k nádherné bazilice Sacre Coeur. Odpoledne individuální program s návštěvou Adventních trhů. Večer je možná projížďka po Seině. Přihlášku a počet zájemců na loď uveďte do poznámky objednávky. Pozdeji večer odjezd do České republiky.

4. den: Příjezd do Prahy v poledních až odpoledních hodinách.5 NEJVĚTŠÍCH PAŘÍŽSKÝCH VÁNOČNÍCH TRHŮ:

1. La Défense Marché de Noël – Největší Vánoční trh v celé Paříži

2. Paris Notre-Dame Vánoční trhy - náměstí Viviani

3. Montmartre Christmas trhy at Place des Abbesses - blízko Sacre Coeur

4. Hôtel de Ville – pařížský vánoční trh

5. Tuileries Garden - La Magie de Noël („Kouzlo vánoc“)

Cena zahrnuje

 • 1 ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro jednu osobu

 • 1 snídaně, 1 místo v autobuse

 • Průvodce znalého destinace

 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památek a objektů

 • Večerní plavba po Seině cca 15-20 €

 • Návštěva Eiffelovy věže cca od 22-49 € podle volby patra a výtahu či schodů

 • Jízdenky MHD cca 8 € (metro jednorázová1.77 EU, celodenní 10,55-22,20 € podle pásem)

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den

 • Příplatek za jednolůžkový pokoj

 • Pobytová taxa 3 € / osoba

 • Doporučené kapesné 100 euro

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 18:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:45 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE (OC OLYMPIA)
ROZVADOV – 20:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Francie

Francie patří bezpochyby k jedné z nejnavštěvovanějších zemí Evropy, ať už kvůli elegantní Paříži, která bývá zároveň považována za jedno z nejromantičtějších měst světa, nebo díky harmonické oblasti Provance, či tajuplné Normandii a Bretani, příjemnému relaxu u Azurového pobřeží nebo horské turistice či zimním sportům ve francouzských Alpách, jímž dominuje nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc.

Mimo jiné se pyšní obsáhlou historií, světoznámými osobnostmi a širokou škálou umění. Vzniklo tu mnoho uměleckých směrů: románské a gotické umění, klasicismus, surrealismus, či impresionismus… Najdete tu četná románská opatství, např. opatský kostel ve Fontenay v Burgundsku, gotické katedrály - Notre-Dame a Sainte-Chapelle v Paříži, honosné zámky – Versailles, Fontainebleau nebo zámky na Loiře. Pozoruhodné jsou rovněž venkovské krajiny inspirující mnohé impresionistické malíře. Velmi inspirativní byla i samotná Paříž a to nejen pro výtvarné umělce a filmaře, ale rovněž pro spisovatelé. Jedním z nich byl Émile Zola, který většinu ze svých děl zasadil do prostředí Paříže 19. století a čtenářům odhaluje společenskou krutost, rychlý vzestup a ještě rychlejší pád. A nešetří nikoho, honorace se v jeho dílech topí ve stejné špíně jako spodina. K jeho současníkům patřil například Guy de Maupassant, který byl romanopiscem, povídkářem a dramatikem, ale rovněž velkým odpůrce Eiffelovi věže. Pravidelně vysedával v kavárně ve věži, protože dle jeho názoru to bylo jediné útočiště ve městě, kde se na ni nemusel dívat.

Vraťme se ovšem zpět k Zolovi a k jednomu z jeho nejznámějších děl, kterým byl román Břicho Paříže, který se odehrával na tržišti, kde stojí dnes nákupní centrum Les Halles. Jeho součástí byl tzv. dvůr zázraků, místo, vyskytující se i v románu Angelika a Chrám Matky boží v Paříži, představující pařížské podsvětí, kam nesahala ani moc krále. Žili tu nejchudší obyvatelé města, kteří kradli nebo žebrali a získané peníze pak v noci utráceli po barech. Dříve tu byl hřbitov, kde se nacházel i tzv. „hřbitov neviňátek“, kde bylo uloženo více než 2.000 000 mrtvých těl. Právě sem byly totiž sváženy ostatky z 19 okolních kostelů, několik desítek tisíc obětí moru, tisíce obětí z Bartolomějské noci a další. Na hřbitov neviňátek odkládaly matky novorozence, o které se nemohly starat. Po zániku hřbitova byly ostatky převezeny do místních katakomb, které se tím pádem staly největší kostnicí světa. Toto tajemné podsvětí známe z románu Viktora Huga, neboť se tudy pohyboval Jean Valjean.

Období 19. století však nebylo jen o literatuře, ale taktéž o malířství, architektuře a hudbě. Tehdy začal vznikat francouzský šanson v podobě, kterou známe dnes. Bylo to doba, kdy na třídě Champs – Élysées vznikali kavárničky a majitelé zvali zpěváky a zpěvačky, aby přilákali více hostů. V tu dobu se taktéž místní bohéma přestěhovala na Montmartre a začali zde vznikat kabarety.

Šanson byl velmi oblíbený žánr, neboť se nesl v duchu obscénních, vulgárních textů, obsahující prvky nacionalizmu a anarchizmu. Jednou z nejznámější šansoniérek, a to nejen v Paříži, ale po celém světě byla Edith Piaf, jejíž texty byly romantické, plné štěstí, lásky, ale taktéž smutku a zklamání. A právě patetičnost jejího pěveckého výkonu dala písním jedinečný styl. Neměla lehký život, jako dítě byla slepá, matka se jí vzdala ve prospěch vlastní kariéry pouliční zpěvačky, takže ji nějaký čas vychovávala babička a pak se jí ujal otec, s nímž od sedmi let cestovala a za jeho vystoupení vybírala peníze. Byl to právě on, kdo ji naučil zpívat a ona po čase zjistila, že se její zpěv divákům líbí.

Jak je vidět, Paříž není jen o Eiffelově věži, Notre Damu nebo Louveru, najdete tu spoustu jiných zajímavostí a pozoruhodných lidských příběhů, které inspirovaly mnohé umělce k vytvoření jedinečných uměleckých artefaktů


Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.