Půvab Azurového pobřeží s možností koupání u moře

Last Minute od 5 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Jeden z nejnavštěvovanějších a zároveň nejluxusnějších koutů Evropy, který neustále láká nejen turisty, ale taktéž nejbohatší a nejslavnější osobnosti světového formátu, jako například Eltona Johna, manželé Backhamovi, anebo Cristiana Ronalda. V našem zájezdu navštívíte jeden z nejmenších států Monako, kde na návštěvníky z každého koutu dýchá ...

Popis

Jeden z nejnavštěvovanějších a zároveň nejluxusnějších koutů Evropy, který neustále láká nejen turisty, ale taktéž nejbohatší a nejslavnější osobnosti světového formátu, jako například Eltona Johna, manželé Backhamovi, anebo Cristiana Ronalda. V našem zájezdu navštívíte jeden z nejmenších států Monako, kde na návštěvníky z každého koutu dýchá luxus a bohatství. Dále pak Marseille, přístavní město mnoha kultur, historický Fréjus, anebo město slavného filmového festivalu Cannes.

Program

1.den: Odjezd v odpoledních hodinách.

2.den: Dopoledne příjezd do Monaka, společná prohlídka města, během níž uvidíte např. Knížecí palác, Katedrálu sv. Mikuláše nebo Růžovou zahradu princezny Grace, kde se nachází více než 180 druhů růží. Projdete hlavním přístavem, kde kotví luxusní jachty a kolem kterého se jezdí slavné závody Formule 1. Odpoledne individuální volno, které můžete využít k pobytu na místní písečné pláži s průzračnou vodou nebo navštívit Oceánografické muzeum. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování

3.den: Po snídani odjezd do Marseille. Společná procházka Starým přístavem, který je obklopen dvěma pevnostmi. Dalším cílem bude starobylá čtvrť Le Panier s malebnými uličkami. Rovněž uvidíte Baziliku Panny Marie Strážné týčící se nad městem. Možnost plavby na ostrov If, kde byl vězněn hrabě Monte Christo. Odpoledne odjezd do historického města Fréjus, které je bohaté na římské a středověké ruiny. Právě proto bývá nazýván Pompejemi v Provence. Uvidíte Arénu, staré divadlo, římský akvadukt, křtitelnici a místní katedrálu. Večer odjezd na ubytování.

4.den: Po snídani odjezd do města Cannes. Společná prohlídka Starého města, kde uvidíte například kostel Eglise du Suquet a strážní věž Tour du Mont Chevalier nabízející překrásné výhledy. Dále uvidíte kostel Notre – Dame de l´Espérance z 16. stol. Individuální volno, které lze využít k pobytu na pláži. Večer odjezd do ČR.

5.den: Návrat do ČR v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Plavbu na ostrov If 16 euro
Pobytovou taxu 5 euro
Příplatek za neobsazené lůžko
Cestovní a úrazové pojištění


Orientační ceny vstupného:
Oceánografické muzeum 16 euro
Knížecí palác v Monaku 8 euro

Marseille
Notre Dame de la Garde 9 euro

Nástup / Výstup

Nástupní místa:
PRAHA – 17:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN – 18:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:45 ZASTÁVKA MHD OC ČERNICE
ROZVADOV – 19:45 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Francie patří bezpochyby k jedné z nejnavštěvovanějších zemí Evropy, ať už kvůli elegantní Paříži, která bývá zároveň považována za jedno z nejromantičtějších měst světa, nebo díky harmonické oblasti Provance, či tajuplné Normandii a Bretani, příjemnému relaxu u Azurového pobřeží nebo horské turistice či zimním sportům ve francouzských Alpách, jímž dominuje nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc.

Mimo jiné se pyšní obsáhlou historií, světoznámými osobnostmi a širokou škálou umění. Vzniklo tu mnoho uměleckých směrů: románské a gotické umění, klasicismus, surrealismus, či impresionismus… Najdete tu četná románská opatství, např. opatský kostel ve Fontenay v Burgundsku, gotické katedrály - Notre-Dame a Sainte-Chapelle v Paříži, honosné zámky – Versailles, Fontainebleau nebo zámky na Loiře. Pozoruhodné jsou rovněž venkovské krajiny inspirující mnohé impresionistické malíře. Velmi inspirativní byla i samotná Paříž a to nejen pro výtvarné umělce a filmaře, ale rovněž pro spisovatelé. Jedním z nich byl Émile Zola, který většinu ze svých děl zasadil do prostředí Paříže 19. století a čtenářům odhaluje společenskou krutost, rychlý vzestup a ještě rychlejší pád. A nešetří nikoho, honorace se v jeho dílech topí ve stejné špíně jako spodina. K jeho současníkům patřil například Guy de Maupassant, který byl romanopiscem, povídkářem a dramatikem, ale rovněž velkým odpůrce Eiffelovi věže. Pravidelně vysedával v kavárně ve věži, protože dle jeho názoru to bylo jediné útočiště ve městě, kde se na ni nemusel dívat.

Vraťme se ovšem zpět k Zolovi a k jednomu z jeho nejznámějších děl, kterým byl román Břicho Paříže, který se odehrával na tržišti, kde stojí dnes nákupní centrum Les Halles. Jeho součástí byl tzv. dvůr zázraků, místo, vyskytující se i v románu Angelika a Chrám Matky boží v Paříži, představující pařížské podsvětí, kam nesahala ani moc krále. Žili tu nejchudší obyvatelé města, kteří kradli nebo žebrali a získané peníze pak v noci utráceli po barech. Dříve tu byl hřbitov, kde se nacházel i tzv. „hřbitov neviňátek“, kde bylo uloženo více než 2.000 000 mrtvých těl. Právě sem byly totiž sváženy ostatky z 19 okolních kostelů, několik desítek tisíc obětí moru, tisíce obětí z Bartolomějské noci a další. Na hřbitov neviňátek odkládaly matky novorozence, o které se nemohly starat. Po zániku hřbitova byly ostatky převezeny do místních katakomb, které se tím pádem staly největší kostnicí světa. Toto tajemné podsvětí známe z románu Viktora Huga, neboť se tudy pohyboval Jean Valjean.

Období 19. století však nebylo jen o literatuře, ale taktéž o malířství, architektuře a hudbě. Tehdy začal vznikat francouzský šanson v podobě, kterou známe dnes. Bylo to doba, kdy na třídě Champs – Élysées vznikali kavárničky a majitelé zvali zpěváky a zpěvačky, aby přilákali více hostů. V tu dobu se taktéž místní bohéma přestěhovala na Montmartre a začali zde vznikat kabarety.

Šanson byl velmi oblíbený žánr, neboť se nesl v duchu obscénních, vulgárních textů, obsahující prvky nacionalizmu a anarchizmu. Jednou z nejznámější šansoniérek, a to nejen v Paříži, ale po celém světě byla Edith Piaf, jejíž texty byly romantické, plné štěstí, lásky, ale taktéž smutku a zklamání. A právě patetičnost jejího pěveckého výkonu dala písním jedinečný styl. Neměla lehký život, jako dítě byla slepá, matka se jí vzdala ve prospěch vlastní kariéry pouliční zpěvačky, takže ji nějaký čas vychovávala babička a pak se jí ujal otec, s nímž od sedmi let cestovala a za jeho vystoupení vybírala peníze. Byl to právě on, kdo ji naučil zpívat a ona po čase zjistila, že se její zpěv divákům líbí.

Jak je vidět, Paříž není jen o Eiffelově věži, Notre Damu nebo Louveru, najdete tu spoustu jiných zajímavostí a pozoruhodných lidských příběhů, které inspirovaly mnohé umělce k vytvoření jedinečných uměleckých artefaktů


Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.