Odjezdová místa

Popis

Náš zájezd Vás zavede do všech tří hlavních měst Skandinávie – Kodaně, Stockholmu i Osla. Cestou poznáte místní nezaměnitelnou přírodu, historické památky, vikingské pohřebiště a na závěr si můžete užít trochu adrenalinu v Goteborgském zábavním parku Liseberg.

Program

1. den - odjezd z České republiky v podvečerních hodinách

2. den - trajektem Rostock – Gedser přejezd na prohlídku Kodaně. Následuje transfer z Dánska do Švédska po Oresundském mostě. Ve švédském Malmo si prohlédneme historické centrum a poté se podíváme do Lundu na románskou katedrálu.
3. den -v ranních hodinách transfer do Jonkopingu s prohlídkou muzea Husqvarny. Odpoledne přejedeme do vesničky Granna, prohlídka skanzenu Grannabergu a obchůdků s mentolovými špalky Polkagris. Odpoledne návštěva ostrůvku Visingso.

4. den - prohlídka Stockholmu - začneme zastávkou u královského paláce Drottningholm, přejezd ke Stockholmské radnici kde se také předávají Nobelovy ceny. Následuje Korunovační katedrála Storkyrkan a staré město Gamla Stan. Na závěr možná návštěva Vasova muzea.

5. den - dopoledne příjezd do Osla. Prohlídka Frogner parku, ve kterém se nachází přes 650 soch. Procházka k centru města, královskému paláci a radnici se zvonkohrou, kde se každoročně uděluje Nobelova cena za Mír. Pokračujeme k osloskému přístavu, hradu Akerhus a osloskému dómu.

6. den -v ranních hodinách transfer do Lillehammeru. Návštěva skokanských můstků z ZOH 1994, skanzenu Maihaugen a norského olympijského muzea. Poté odjezd do švédského Goteborgu se zastávkou v Blomsholmu u Svinesundu, kde se nachází staré vikingské pohřebiště.

7. den - Goteborg – Závěrečný den ve Skandinávii strávíme prohlídkou města Goteborg. Nejprve se podíváme do městského centra, navštívíme rybí tržnici Feskekorka a poté se přesuneme ke skaliskům Saltholmen, kde během pobytu v Goteborgu relaxoval a také skládal Bedřich Smetana. Přesun do lesoparku Slottsskogen – pokud jsme během cesty neviděli žádného losa, zde ho uvidíme určitě. Následně se přesuneme do Universea – muzea se spoustou zábavních atrakcí. Na závěr navštívíme zábavní park Liseberg s několika horskými drahami. Odjezd do ČR.

8. den - návrat do Prahy v poledních hodinách.

Cena zahrnuje

 • Autobusovou dopravu
 • Ubytování se snídaní
 • 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
 • Služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do objektů
 • MHD a trajekt zpáteční 15€
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj
 • Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 16:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
ÚSTÍ NAD LABEM – 17:30 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Dánské království je státním celkem a konstituční monarchií. Celkem se skládá ze tří celků – Dánska, Faerských ostrovů a Gronska, do Evropské unie patří jen Dánsko, jehož hlavním městem je kouzelná Kodaň. Symbolem tohoto hlavního města je soška Malé mořské víly, hledící daleko do širého moře. Srdcem Kodaně je Radniční náměstí s velkou radnicí, vybudovanou v letech 1892–1905.

Jen kousek pěšky od Radničního náměstí se nachází Zahrady Tivoli, ve kterých naleznete oblíbený zábavní park. Park se rozléhá na ploše 250x350 metrů. Najdete zde atrakce od obyčejných kolotočů, až po děsivou horskou dráhu. Zábavní park byl založen r. 1843 a je druhým nejstarším zábavním parkem na světě.

Ještě chvíli zůstaneme u zábavních parků, zde je určitě na místě zmínit Legoland, ve měste Billund, který byl otevřen již od roku 1968, nedaleko původní továrny. Naleznete zde například 14m vysokou sochu indiána, vyrobenou z lega, nebo třeba pirátský hrad s piráty v životní velikosti. Užít zábavu si můžete na vodních atrakcích, nebo dračí horské dráze.

Krásné jsou 3 Kodaňské zámky: AMALIENBORG, který je oficiálním sídlem dánské královny, CHRISTIANBORG je sídlem dánského parlamentu a nakonec i ROSENBORG, ve kterém jsou uloženy dánské korunovační klenoty.
Renesanční zámek KRONBORG se nachází v Helsingoru, nedaleko Kodaně a je zapsán ve světovém dědictví UNESCO.

Za zmínku rozhodně stojí i Dánská kuchyně, která se od té naší velice liší. Národním jídlem je SMØRREBRØD, v překladu „chléb s máslem“. Plátek hustého tmavého chleba s máslem a na něm teplé či studené maso, ryba, nebo sýr, dochucen je pak nejrůznější oblohou, zeleninou nebo omáčkou. Nejčastěji můžete ochutnat ve variantě se slanečkem nebo plátkem hovězího masa. Ochutnejte také typickou, červenou klobásu PØLSE, lehce kořeněnou a vyrobenou z vepřového masa. Ochutnávku ukončete sladkými koblihovými kuličkami AEBLESKIVER plněnými jablkami.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.