Království dánské - Kodaň

od 3 190 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Vzhůru na sever! Kodaň je jednou z nejvyhledávanějších severských měst, a to především pro svoji skvělou dostupnost. Dánské hlavní město můžeme bez nadsázky nazývat bránou do Skandinávie. Kodaň v sobě krásně spojuje evropskou kulturu s chutí a vůni severu. Díky rozmanitosti kulturních i historických památek na vás ze všech koutů dýchá kouzlo jako ...

Popis

Vzhůru na sever! Kodaň je jednou z nejvyhledávanějších severských měst, a to především pro svoji skvělou dostupnost. Dánské hlavní město můžeme bez nadsázky nazývat bránou do Skandinávie. Kodaň v sobě krásně spojuje evropskou kulturu s chutí a vůni severu. Díky rozmanitosti kulturních i historických památek na vás ze všech koutů dýchá kouzlo jako z pohádky o dalekém království. 

Program

1. DEN: Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. DEN: Ráno příjezd do Rostocku, nalodění na trajekt, plavba do Gedseru, následuje odjezd do Kodaně. Společně se vydáme na prohlídku s průvodcem zahájenou na nábřeží, kde se nachází soška Malé mořské víly. Dále budeme pokračovat k Amalienborgu, sídlu dánské královny. Další zastávkou bude mramorový kostel Frederikskirchen. Jedná se o největší stavbou svého druhu ve Skandinávii. Pokračovat budeme k zámku Rosenborg, který byl postaven ve stylu nizozemské renesance. Zde se uchovávají dánské korunovační klenoty. Výhled na celé město si budete moci vychutnat z osmipatrové věže Rundetarn, která byla postavena jako astronomická observatoř. Společná prohlídka bude zakončena u jednoho z nejstarších zábavních parků světa – Tivoli , který svým návštěvníkům nabízí mnoho atraktivních atrakcí. Večer odjezd do Gedseru, nalodění na trajekt.

3. DEN: Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Kodaň je považována za centrum kultury, umění, vědy i podnikání, proto patří k městům s nejvyšší životní úrovní. Jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí je bezesporu socha malé mořské víly. V centru Kodaně leží zábavní park Tivoli, což je jeden z nejstarších zábavních parků. Byl založen roku 1843 v místech bývalého vojenského opevnění.

Cena zahrnuje

 • autobusovou dopravu
 • služby průvodce

Cena nezahrnuje

 • zpáteční lístek na trajekt
 • cestovní a úrazové pojištění
 • vstup park Tivoli 
 • vstupy do objektů

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:00 UÁN FLORENC
ÚSTÍ NAD LABEM – 20:35 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 30 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Dánsko

Dánské království je státním celkem a konstituční monarchií. Celkem se skládá ze tří celků – Dánska, Faerských ostrovů a Gronska, do Evropské unie patří jen Dánsko, jehož hlavním městem je kouzelná Kodaň. Symbolem tohoto hlavního města je soška Malé mořské víly, hledící daleko do širého moře. Srdcem Kodaně je Radniční náměstí s velkou radnicí, vybudovanou v letech 1892–1905.

Jen kousek pěšky od Radničního náměstí se nachází Zahrady Tivoli, ve kterých naleznete oblíbený zábavní park. Park se rozléhá na ploše 250x350 metrů. Najdete zde atrakce od obyčejných kolotočů, až po děsivou horskou dráhu. Zábavní park byl založen r. 1843 a je druhým nejstarším zábavním parkem na světě.

Ještě chvíli zůstaneme u zábavních parků, zde je určitě na místě zmínit Legoland, ve měste Billund, který byl otevřen již od roku 1968, nedaleko původní továrny. Naleznete zde například 14m vysokou sochu indiána, vyrobenou z lega, nebo třeba pirátský hrad s piráty v životní velikosti. Užít zábavu si můžete na vodních atrakcích, nebo dračí horské dráze.

Krásné jsou 3 Kodaňské zámky: AMALIENBORG, který je oficiálním sídlem dánské královny, CHRISTIANBORG je sídlem dánského parlamentu a nakonec i ROSENBORG, ve kterém jsou uloženy dánské korunovační klenoty.
Renesanční zámek KRONBORG se nachází v Helsingoru, nedaleko Kodaně a je zapsán ve světovém dědictví UNESCO.

Za zmínku rozhodně stojí i Dánská kuchyně, která se od té naší velice liší. Národním jídlem je SMØRREBRØD, v překladu „chléb s máslem“. Plátek hustého tmavého chleba s máslem a na něm teplé či studené maso, ryba, nebo sýr, dochucen je pak nejrůznější oblohou, zeleninou nebo omáčkou. Nejčastěji můžete ochutnat ve variantě se slanečkem nebo plátkem hovězího masa. Ochutnejte také typickou, červenou klobásu PØLSE, lehce kořeněnou a vyrobenou z vepřového masa. Ochutnávku ukončete sladkými koblihovými kuličkami AEBLESKIVER plněnými jablkami.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.