Odjezdová místa

Popis

Navštivte s námi nejkrásnější místa dánské metropole v adventním čase obohacené o speciální skandinávské prvky. Kodaň je skvělým místem pro nákup stylových vánočních dárků. Čeká na Vás malebný trh na nábřeží Nyhavn, vkusné butiky v ulici Strøget a největší trh v prostorách nejstaršího evropského zábavního parku Tivoli. Vychutnejte si gløgg (svařené víno smíchané s likérem a kořením), æbleskiver (jablková kobliha) nebo pražené mandle. Velkou atrakcí je hlavní jezero uprostřed parku Tivoli, kde si můžete zapůjčit brusle. Ve stáncích kolem něj si pro změnu můžete zakoupit kodaňský porcelán nebo dřevěné panenky.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách
2. den: ráno příjezd do Rostocku, nalodění na trajekt, plavba do Gedseru. Poté odjezd do Kodaně, kam přijedeme před polednem. Následovat bude společná prohlídka města s průvodcem, která bude zahájena na nábřeží, kde se nachází soška Malé mořské víly. Dále budeme pokračovat k Amalienborgu, v němž sídlí dánská královna. Uvidíme mramorový kostel Frederikskirchen, který je největší stavbou svého druhu ve Skandinávii nebo zámek Rosenborg, který byl postaven ve stylu nizozemské renesance a v jeho sklepeních jsou uschovány dánské korunovační klenoty. Výhled na celé město si budete moci vychutnat z osmipatrové věže Rundetarn, která byla postavena jako astronomická observatoř. Společná prohlídka bude zakončena u jednoho z nejstarších zábavních parků světa – Tivoli , který svým návštěvníkům nabízí mnoho atraktivních atrakcí a užijete si největší adventní trh v Kodani. Vychutnejte si gløgg (svařené víno smíchané s likérem a kořením), æbleskiver (jablková kobliha) a pražené mandle.
Večer odjezd do Gedseru, nalodění na trajekt.
3. Příjezd do ČR v odpoledních hodinách

Cena zahrnuje

  • 1 místo v autobuse
  • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
  • pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
  • průvodce znalý destinace

Cena nezahrnuje

• Jízdenka trajektem 18€ a vstupy do objektů, Park Tivoli 145DKK
• Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

Nástup / Výstup

Adventní trhy budou organizovány se zohledněním aktuální epidemiologické situace, která může mít vliv na podmínky konání trhů. Program zájezdu tak může být vlivem vládních opatření změněn.

Odjezdová místa:

Praha – 18:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
ÚSTÍ NAD LABEM – 19:15 ZASTÁVKA MHD TRMICE GLOBUS, TYRŠOVA UL.

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Dánsko

Dánské království je státním celkem a konstituční monarchií. Celkem se skládá ze tří celků – Dánska, Faerských ostrovů a Gronska, do Evropské unie patří jen Dánsko, jehož hlavním městem je kouzelná Kodaň. Symbolem tohoto hlavního města je soška Malé mořské víly, hledící daleko do širého moře. Srdcem Kodaně je Radniční náměstí s velkou radnicí, vybudovanou v letech 1892–1905.

Jen kousek pěšky od Radničního náměstí se nachází Zahrady Tivoli, ve kterých naleznete oblíbený zábavní park. Park se rozléhá na ploše 250x350 metrů. Najdete zde atrakce od obyčejných kolotočů, až po děsivou horskou dráhu. Zábavní park byl založen r. 1843 a je druhým nejstarším zábavním parkem na světě.

Ještě chvíli zůstaneme u zábavních parků, zde je určitě na místě zmínit Legoland, ve měste Billund, který byl otevřen již od roku 1968, nedaleko původní továrny. Naleznete zde například 14m vysokou sochu indiána, vyrobenou z lega, nebo třeba pirátský hrad s piráty v životní velikosti. Užít zábavu si můžete na vodních atrakcích, nebo dračí horské dráze.

Krásné jsou 3 Kodaňské zámky: AMALIENBORG, který je oficiálním sídlem dánské královny, CHRISTIANBORG je sídlem dánského parlamentu a nakonec i ROSENBORG, ve kterém jsou uloženy dánské korunovační klenoty.
Renesanční zámek KRONBORG se nachází v Helsingoru, nedaleko Kodaně a je zapsán ve světovém dědictví UNESCO.

Za zmínku rozhodně stojí i Dánská kuchyně, která se od té naší velice liší. Národním jídlem je SMØRREBRØD, v překladu „chléb s máslem“. Plátek hustého tmavého chleba s máslem a na něm teplé či studené maso, ryba, nebo sýr, dochucen je pak nejrůznější oblohou, zeleninou nebo omáčkou. Nejčastěji můžete ochutnat ve variantě se slanečkem nebo plátkem hovězího masa. Ochutnejte také typickou, červenou klobásu PØLSE, lehce kořeněnou a vyrobenou z vepřového masa. Ochutnávku ukončete sladkými koblihovými kuličkami AEBLESKIVER plněnými jablkami.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.