Advent v Záhřebu

od 1 650 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Adventní trhy v Záhřebu se již několik let těší velké popularitě, ke které jim zajisté dopomohl titul Nejlepších vánočních trhů, který toto město již několikrát obdrželo. Kromě velkého adventního věnce kolem fontány Manduševac se můžete těšit na pohádkovou atmosféru v parku Zrinjevac a na spoustu typických lahůdek.

Popis

Adventní trhy v Záhřebu se již několik let těší velké popularitě, ke které jim zajisté dopomohl titul Nejlepších vánočních trhů, který toto město již několikrát obdrželo. Kromě velkého adventního věnce kolem fontány Manduševac se můžete těšit na pohádkovou atmosféru v parku Zrinjevac a na spoustu typických lahůdek.

Program

Odjezd v pátečních večerních hodinách. Příjezd v dopoledních hodinách. Následovat bude procházka města s průvodcem, při níž uvidíte například kostel sv. Marka, náměstí bána Jelačiće, Dolac market, věž Lotrščák atd. Odjezd do ČR v 18:30

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu

• Služby průvodce

Cena nezahrnuje

• Vstupy do objektů

• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 49,- Kč / den

Nástup / Výstup

PRAHA - 23:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

BENEŠOV - 23:45 U HOTELU BENICA

TÁBOR - 0:30 ČERPACÍ STANICE OMV, ULICE SOBĚSLAVSKÁ

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 1:30 NÁSTUP / VÝSTUP

NÁSTUPNÍ MÍSTA:

PŘEDPOKLÁDANÝ NÁVRAT:

01:00 ČESKÉ BUDĚJOVICE PARKOVIŠTĚ HUSOVA TŘÍDA PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

02:00 TÁBOR ČERPACÍ STANICE OMV, ULICE SOBĚSLAVSKÁ

02:45 BENEŠOV U HOTELU BENICA

03:30 PRAHA PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Adventní trhy budou organizovány se zohledněním aktuální epidemiologické situace, která mže mít vliv na podmínky konání trhů. Program zájezdu tak může být vlivem vládních opatření změněn.

Důležité upozornění:

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.