Všechny krásy Chorvatska

Last Minute od 7 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Vycestujte s námi na nádherný poznávací zájezd do země plné zážitků. Nechte si naservírovat balkánskou pljeskavicu, nalít trochu červeného nebo bílého vína, povozit se na lodičce a odvézt výborný olivový olej. Zkrátka, pojeďte s námi ochutnat Chorvatsko!

Popis

Vycestujte s námi na nádherný poznávací zájezd do země plné zážitků. Nechte si naservírovat balkánskou pljeskavicu, nalít trochu červeného nebo bílého vína, povozit se na lodičce a odvézt výborný olivový olej. Zkrátka, pojeďte s námi ochutnat Chorvatsko!

Program

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2.den: V dopoledních hodinách příjezd do Zadaru. Prohlídka města s průvodcem, během níž navštívíte nejzajímavější památky, např. kostel sv. Donáta, katedrálu sv. Anastázie nebo antické fórum. Chybět nebude ani zhlédnutí novodobých technických atrakcí – Mořské varhany a Pozdrav Slunci. Mořské varhany vydávají specifické zvuky a Pozdrav Slunci vytváří soubor vizuálních efektů. Individuální volno, které můžete využit k pobytu na pláži. Ubytování.

3.den: Další den nás po snídani čeká návštěva města Šibenik, které leží na ústí řeky Krky s katedrálou sv. Jakova, zapsanou na seznamu UNESCO. Možnost návštěvy pevnosti sv. Mihovila. Následně přejedeme do městečka Skradin, kde se nalodíme a poplujeme do jednoho z nejkrásnějších národních parků Chorvatska – Krka. V odpoledních hodinách návrat zpět se zastávkou v Trogiru. Přejezd na ubytování.

4.den: Další den nás čeká Dubrovník, kde uvidíte Pilskou bránu, promenádu Placa, Onofrioua kašnu, kostel sv. Spasitele, mramorem dlážděné ulice a barokní budovy. Cestou zpět zastávka na panorama Baćinských jezer a podvečerní návštěva města Makarská, které je centrem Makarské riviéry. Návrat do hotelu.

5.den: Po snídani odjezd do Splitu, kde uvidíme slavný stadion Poljud a navštívíme centrum a splitskou Rivu, kde se nachází Diokleciánův palác. Odpoledne možnost fakultativního výletu na ostrov Korčula, který proslavila především námořní bitva z roku 1298 mezi Benátčany a Janovany. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

6.den: Návrat do ČR kolem poledne.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 6€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 17:45 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 18:00 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 19:00 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.