Po stopách historické Dalmácie

Last Minute od 5 690 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Dalmácie je u turistů velmi oblíbená díky překrásným plážím, smaragdové vodě, která přímo vybízí k prozkoumání podmořských hlubin, ale velkým lákadlem jsou taktéž zdejší města pyšnící se mnohými historickými památkami zapsanými na seznamu UNESCO. Patří k nim například Diokleciánův palác ve Splitu, který je považován za nejlépe dochovanou antickou ...

Popis

Dalmácie je u turistů velmi oblíbená díky překrásným plážím, smaragdové vodě, která přímo vybízí k prozkoumání podmořských hlubin, ale velkým lákadlem jsou taktéž zdejší města pyšnící se mnohými historickými památkami zapsanými na seznamu UNESCO. Patří k nim například Diokleciánův palác ve Splitu, který je považován za nejlépe dochovanou antickou stavbu v Chorvatsku. Dále historické město Trogir, které si zachovalo původní urbanistickou strukturu a mnoho významných staveb, které byly vybudovány mezi 13. a 18. stoletím. V Šibeniku se nachází nejmonumentálnější architektonická památka postavená v gotickém a renesančním stylu.

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do Zadaru. Prohlídka města s průvodcem, během níž navštívíte nejzajímavější památky, např. kostel sv. Donáta, katedrálu sv. Anastázie nebo antické fórum. Chybět nebude ani zhlédnutí novodobých technických atrakcí – Mořské varhany a Pozdrav Slunci. Mořské varhany vydávají specifické zvuky a Pozdrav Slunci vytváří soubor vizuálních efektů. Individuální volno, které můžete využit k pobytu na pláži. Odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do historického města Trogir, který je rovněž na seznamu UNESCO. Zde uvidíte například opevnění z 13. – 16. století s pevností Kamerlengo a obrannou věží sv. Marka, Mořskou bránu a Pevninskou bránu. Ze sakrálních staveb bude na programu dne katedrála sv. Vavřince, románský kostel sv. Barbory dochovaný v původní podobě, benediktinský klášter sv. Mikuláše, kde se nachází antický reliéf považovaný za nejcennější dílo helenistického slohu v Dalmácii. Dále bude k vidění městská lodžie, soudní dvůr, hodinová věž nebo radnice. Odpoledne přejed do Splitu, kde se můžete těšit na slavný stadion Poljud, Diokleciánův palác, Zvonici, Římský peristyl nebo Jupiterův chrám s původní římskou plastickou výzdobou. Ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do města Šibenik, které leží na ústí řeky Krky s katedrálou sv. Jakova, zapsanou na seznamu UNESCO. Možnost návštěvy pevnosti sv. Michala, anebo pevnosti Barone, která se řadí mezi Top atrakce tohoto města. Prostřednictvím moderních technologií mohou návštěvníci prožít historické okolnosti, které vedly k postavení pevnosti a úspěšné obraně města před Turky. Prohlédnout si budete moci taktéž Biskupský a Knížecí palác nebo renesanční radnici. Odpoledne individuální volno, které můžete využít k pobytu na městské pláži. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.

5.den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 4 eura
Cestovní a úrazové pojištění 31 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA - 18:00 PARKOVIŠTĚ PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ MEZI SKLENĚNÝMI KOPULEMI
BENEŠOV - 18:45 HOTEL BENICA
TÁBOR - 19:30 ČERPACÍ STANICE OMV, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE - 20:30 PARKOVIŠTĚ HUSOVA TŘÍDA, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.