Pohádka Plitvických jezer

od 2 390 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Nechte se obklopit přírodou. Národní park Plitvická jezera stojí za návštěvu v kteroukoli roční dobu. Ať už je to na jaře, kdy se všechno zelená, v létě přináší příjemné osvěžení, na podzim hraje všemi barvami i v zimě, kdy zamrznou a vy se tak octnete uprostřed ledového království. Hlavní atrakcí je zde šestnáct krasových jezer s křišťálově ...

Popis

Nechte se obklopit přírodou. Národní park Plitvická jezera stojí za návštěvu v kteroukoli roční dobu. Ať už je to na jaře, kdy se všechno zelená, v létě přináší příjemné osvěžení, na podzim hraje všemi barvami i v zimě, kdy zamrznou a vy se tak octnete uprostřed ledového království. Hlavní atrakcí je zde šestnáct krasových jezer s křišťálově čistou vodou. Zajímavostí je, že barva jezer se neustále mění od azurové přes jasně zelenou po tmavě modrou nebo šedou. Odstíny jsou tvořeny množstvím minerálů a organismů ve vodě. Pramení tu řeka Korana, obklopená hustými bukovými, jedlovými a smrkovými lesy. Krásnou scenérii tvoří 20 jeskyň, 140 vodopádů, z nichž nejvyšší měří 76 metřů, a další menší jezera. Oblast se dělí na čtyři dolní a dvanáct horních jezer.

Program

1.den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2.den: Příjezd na Plitvická jezera v ranních hodinách. V národním parku se můžete pohybovat individuálně, záleží na vás, které trasy si vyberete. Uvnitř národního parku je několik značených pěších stezek s délkou trvání 2 až 8 hodin. Podél celých jezer je trasa dlouhá 18 km.
My doporučujeme trasu s označením „H“. Tato trasa je delší, na celý den a je kombinací pěší procházky, vyhlídkového autobusu i plavby lodičkou. Samy jsme si tuto trasu prošli a můžeme vám nabídnout přibližný časový program. Berete prosím na vědomí, že časy jsou orientační a vycházejí z běžného tempa chůze a různých potřeb fotografování. Během celé trasy se vám naskytnou překrásné scenérie, nádherné výhledy na vodopády i malebné stezky podél vodopádů. Nejprve se společně vydáme na stanoviště vyhlídkového autobusu (asi 20 minut chůze) s prvními překrásnými scenériemi přírody. Trasa začíná krátkou jízdou vyhlídkovým autobusem (cca 15 minut), který vás přiblíží do srdce národního parku. Tady už se můžete individuálně vydat pěšky po dobře značené trase. Po cca 2 hodinách příjemné procházky dojdete ke stanovišti vyhlídkových lodí. Lodička vás převeze po jezeře k dalšímu stanovišti vyhlídkové trasy. Plavba lodičkou trvá přibližně 20 minut. U kotviště, kde vystoupíte z lodičky, doporučujeme využít nabídku občerstvení a bistra v této oblasti, protože další možnost občerstvení bude až ke koci trasy za velkým vodopádem. Nabídka občerstvení a nápojů je poměrně široká, nabízí klasické občerstvení stylu fast food (hot dog, hamburger, klobásy, bagety, hranolky). Poté se vydáte pěšky na další část trasy k hlavnímu velkému vodopádů. Není to už daleko, počítejte tak 30 - 45 minut a budete u velkého vodopádu, kde se natáčely scény kultovního filmu Vinnetou. Až se dostatečně nabažíte překrásných scenérií vodopádu a uděláte si velké množství fotografií do rodinného, tak vás bude čekat závěrečná část pěší trasy. Kousek stoupání s překrásnými vyhlídkami na kaskádové vodopády a jezero. Poté přijdete k malému občerstvení, které je i zároveň stanicí vyhlídkového autobusu, který vás doveze zpět na začátek trasy. Jízda autobusem je do 10 minut. Počítejte, že pěší cesta od vyhlídkového autobusu na parkoviště, kde je zaparkovaný náš Vega-autobus vám zabere asi 30 minut chůze. U centrálního parkoviště je velké občerstvení, které také můžete využít. Počítejte, že předpokládaný orientační čas této trasy je 6 – 8 hodin.
Odjezd našim autobusem z centrálního parkoviště bude upřesněn technickým průvodcem. Doba odjezdu je závislá na povinné 9ti hodinové bezpečnostní pauze řidičů. Po devíti hodinách odjezd do ČR.

3. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách. Výstupním místem pro Prahu je Hlavní nádraží.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse
 • 1 palubní zavazadlo
 • Služby technického průvodce

Cena nezahrnuje

 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19–49 Kč / den
 • Vstupné do NP Plitvická jezera - v ceně vstupenky je zahrnuta 2x jízda vyhlídkovým autobusem a plavba lodí

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:30 UÁN FLORENC
JIHLAVA – 21:00 TŘÍDA LEGIONÁŘŮ/PARKOVIŠTĚ ZA BILLOU
BRNO – 22:15 UL. ROOSVELTOVA U JANÁČKOVA DIVADL
MIKULOV – 23:00 ČERPACÍ STANICE SHELL, U HOTELU MARCINČÁK

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Chorvatsko

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.