Odjezdová místa

Popis

Plavby pro mladé mají program zaměřený na koupání v zátokách, tanec na palubě, návštěvu nejznámějších klubů, bar přímo na lodi, pozdější snídaně. Čeká vás zábava až do rána, spousta dalších spolucestujících z celé země a k tomu objevování známých chorvatských míst. To je to pravé spojení, díky kterému si užijete "párty dovolenou" na maximum!

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě. Plavba není za přítomnosti česky hovořícího průvodce.

Plavba je určena pouze pro osoby od 18 do 29 let. 

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.

Program

Split - Makarska - Korčula - Dubrovník - Mljet - Hvar - Omiš

1 DEN (SOBOTA): Užijte si oběd během plavby na Makarskou a po cestě se můžete přidat na rafting na řece Cetina. Transfer a vybavení bude poskytnuto. Loď bude kotvit v jednom z nejživějších měst chorvatského pobřeží – Makarska. Užijete si tak noční život do časných ranních hodin. Doporučujeme návštěvu diskotéky v jeskyni blízko přístavu.

2 DEN (NEDĚLE): Po snídani lodí vyplujeme směrem ke Korčule, známé jako místo narození známého Marka Pola, město je však také známé pro své malebné městské hradby a impozantní uličky. Vychutnáte si vynikající chorvatské víno při degustaci, která je zahrnuta v plavbě. Po setmění se můžete opět vydat do ulic, a to například do výborného baru Dos Locos.

3 DEN (PONDĚLÍ): Opustíme Korčulu a vydáme se do světoznámého Dubrovníku s krátkou zastávkou na koupání před polednem. Chcete-li plně pochopit historický význam tohoto města, vydáte se s naším průvodcem na prohlídku města, které kdysi fungovalo jako samostatná republika. Můžete se projít po městských hradbách a osvěžit se studeným nápojem, třeba v kavárně Buza. Můžete však využít také výbornou plavbu na kajaku kolem Dubrovníku a městských hradeb a vychutnat si nejlepší pohledy z mořské hladiny. Loď bude přes noc kotvit v Dubrovníku, takže se připravte na nov v tom nejkouzelnějším městě na světě.

4 DEN (ÚTERÝ): Brzy ráno odjezd z Dubrovníku směrem na ostrov Mljet se zastávkou na osvěžující koupání. Připlujeme do národního parku Mljet s nádhernými jezery se slanou vodou a smaragdově zeleným lesem, který se kolem nich rozprostírá. Vstupenka do národního parku zahrnuje jízdu lodí k ostrůvku Sv. Marie, který se nachází na velkém jezeře. Přenocujeme v přístavech Polače nebo Pomena.

5 DEN (STŘEDA): Ráno odplujeme z Mljetu a ke koupání se zastavíme u Paklenných ostrovů, kde si budeme užívat slunce a průzračné mořské vody před příjezdem do města Hvar později odpoledne. Město Hvar je známé pro svůj noční život a světoznámé bary. Stačí se jen připravit a vyrazit do víru velkoměsta. Navštivte nejznámější bary jako Carpe Diem, Kiva, Sidro, Nautica a spoustu dalších.

6 DEN (ČTVRTEK): Po živé a dlouhé noci bude nejlepší lék koupání na okouzlující pláži s pískem a oblázky Zlatni rat - Bol na ostrově Brač. Po přestávce na koupání a obědě budeme pokračovat do Omiše a pumpovat adrenalin s Zip Line nad kaňonem řeky Cetiny. Pro ty, kteří nemají rádi takové dobrodružství, doporučujeme vydat se na procházku starým městem s mnoha památkami, nebo si zaplavat na jedné z pláží v ústí řeky Cetiny. Přenocování v Omiši.

7 DEN (PÁTEK): Snídaně se podává na palubě během plavby do konečné destinace – Split. Během cesty se zastavíme na plavání a do Splitu dorazíme kolem oběda. Nenechte si ujít mnoho památek a obchodů v tomto městě, zažijte krásu a noční život a přesvědčte se, proč se toto město stalo tak populární mezi mladými lidmi ze všech různých koutů světa. Diokleciánův palác chráněný organizací UNESCO - srdce města, nemůže chybět, stejně jako návštěva pláže Bačvica, která žije ve dne i v noci.

8 DEN (SOBOTA): Brzy ráno snídaně, po které se spolu rozloučíme a budeme se těšit na další setkání.

Cena zahrnuje

 • plavba 7 nocí s polopenzí (snídaně a obědy)
 • služby cruise koordinátora
 • 1l vody denně
 • prohlídku Dubrovníku
 • vinná degustace na Korčule
 • denně HAPPY HOURS na drinky

Cena nezahrnuje

 • TURISTICKÉ TAXY A PŘÍSTAVNÍ POPLATKY – platí se na místě: 25 EUR /osoba/ týden
 • exkurze a atrakce na pobřeží

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.