Odjezdová místa

Popis

Užijte si s námi jednodenní výlet za krásami Makarské riviéry, které si vychutnáte přímo v letovisku Makarska, které je i lázeňským střediskem. V ústavu Biokovka se léčí choroby dýchacích cest, pohybového ústrojí, degenerativní onemocnění. Město nabízí nejen oblázkové pláže, tak typické pro Chorvatsko, ale i pláže písčité. o vyžití pro turisti ani nemluvíme.

Program

1. den: Odjezd v odpoledních hodinách. Noční přejezd do HR. 

2. den: Příjezd do střediska v dopoledních hodinách. Výstup na autobusovém nádraží (Ul. Ante Starčevića 30). Následuje osobní volno, které můžete využít dle svých představ. Večerní odjezd ze střediska (18-20:00).

Pláž Ratac se nachází nedaleko centra města. Je štěrkovitá, ale nabízí i tak mnoho sportovního vyžití a atrakcí, jako je parasailing, tubě a banán, vodní kolo a jet-ski. Moře je také vhodné pro četné vodní aktivity. Vychutnejte si letní dovolenou s dětmi, v blízkosti pláže se nachází dětské hřiště. Hned vedle pláže se nachází promenáda. Najdete zde množství kaváren. Můžete jít na oběd do jedné z mnoha restaurací, stánků rychlého občerstvení nebo snack barů. Pro ty, kteří upřednostňují zdravou výživu, se zde nachází také ovocný a salátový bar. Po celý den koupání a vodních aktivitách se osvěžte chutnou zmrzlinou a potěšte zejména nejmenší. Pokud potřebujete relax, najdete zde i službu masáže na pláži.

3. den: Dopoledne příjezd do ČR. 

Cena zahrnuje

 • Zpáteční jízdenku
 • 1 x palubní zavazadlo a 1 x zavazadlo do 15kg do zavazadlového prostoru
 • Služby technického doprovodu (může být zastoupeno i řidičem)

Cena nezahrnuje

 • Plážový servis
 • Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA 14:30 HOD NÁDRAŽÍ FLORENC, NÁSTUPIŠTĚ ČÍSLO 4
BRNO- 18:00 NÁDRAŽÍ U HOTELU GRAND

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.