Dubrovník, skvost Dalmácie

Last Minute od 5 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Kam v Chorvatsku za krásou a harmonií? Přece do Dubrovníku, skvostného města rozprostřeného na strmých skalách s vyhlídkami na mořské horizonty. Jeho kouzlo přijíždí pravidelně obdivovat turisté ze všech koutů světa. Město je právem hrdé nejen na své kamenné pobřeží, romantické zátoky a zálivy a bohatou flóru, ale taktéž na svou kulturní a ...

Popis

Kam v Chorvatsku za krásou a harmonií? Přece do Dubrovníku, skvostného města rozprostřeného na strmých skalách s vyhlídkami na mořské horizonty. Jeho kouzlo přijíždí pravidelně obdivovat turisté ze všech koutů světa. Město je právem hrdé nejen na své kamenné pobřeží, romantické zátoky a zálivy a bohatou flóru, ale taktéž na svou kulturní a historickou minulost, kdy muselo čelit četným okupacím, z nichž nakonec vyšlo jako vítěz. V rámci zájezdu budete mít možnost navštívit tajuplný ostrůvek Lokrum, který pohladí na duši všechny milovníky přírody.

Program

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách

2. den: Dopoledne příjezd do Dubrovníku. Prohlédnete si městské opevnění představující největší městskou památku. Tvoří ji patnáct obranných věží a několik pevností. Dále můžete vidět například starou slévárnu, kde se v 15. – 17. století odlévaly zvony a děla. Pokračovat budete k románsko – gotickému františkánskému klášteru s lékárnou ze 14. století, bohatou klenotnicí a knihovnou. Nachází se tu rajský dvůr s křížovou chodbou, kde bylo natočeno několik scén filmu Hra o trůny. Opodál se nachází Onofriova kašna, která byla součástí dubrovnického vodovodu od poloviny 13. století. Následovat bude individuální volno, které můžete využít ke koupání. Večer odjezd do ČR.

3.den: Po snídani si prohlédnete dominikánský klášter, na náměstí Luža palác Sponza, kde se nacházela mincovna, celnice a státní pokladnice, dále pak barokní chrám sv. Blažeje, Orlandův sloup, Městskou zvonici, divadlo Marina Držiće, Městskou kavárnu a Knížecí palác, který patří k nejkrásnějším stavbám Dubrovníku. Pokračovat budete na Gundulićovo náměstí, kde se konají farmářské trhy. Dále uvidíte Dubrovnické kolegium nacházející se vedle kostela sv. Ignáce, katedrálu Panny Marie s bohatou klenotnicí a byzantskou baziliku, kde stále probíhá archeologický výzkum. Dojdete až ke starému městskému přístavu, kde uvidíte budovy dřívějších lazaretů. Odpoledne plavba na ostrov Lokrum. Navštívit tu můžete botanickou zahradu s obrovskými kaktusy, zejména opunciemi, palmami a dalšími dřevinami. Další zajímavostí je bývalé benediktinské opatství, kde můžeme najít jednak expozici, která je věnována legendám, které se váží k tomuto ostrovu a jednak expozici, věnované seriálu Hra o trůny, kromě spousty fotografií z natáčení, které probíhalo právě v Dubrovníku a okolí, je tady také „železný trůn“, na kterém je možnost se vyfotit. Kromě toho se na samém vrcholu ostrova tyčí pozůstatek pevnosti, kterou nechal vybudovat arcivévoda Maxmilian (bratr císaře Františka Josefa I.) Možnost koupání ve slaném jezeře, kterému se přezdívá Mrtvé moře. Večer odjezd do ČR.

4.den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Lokálního průvodce 10 euro
Plavbu na ostrov Lokrum 120 kun
Pobytovou taxu 4 eura
Cestovní a úrazové pojištění 31 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA - 14:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 14:45 HOD ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 15:30 HOD ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 16:30 HOD HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.