Odjezdová místa

Popis

Plavba, která začíná a končí v jednom z nejznámějších míst chorvatského pobřeží, Dubrovníku. Z Dubrovníku poplujete na „ostrov zeleně“ – Mljet s překrásným národním parkem. Užijete si také plavbu kolem Paklenných ostrovů u města Hvar a spoustu dalšího.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.

Kategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně
a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou
bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený
ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě. Na palubě není výhradně jen česká klientela ani česky hovořící průvodce CK.

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.

Program

DUBROVNÍK – MLJET – HVAR – KORČULA – TRSTENIK – ŠIPAN – DUBROVNÍK

1. DEN (NEDĚLE): Check-in od 13:00 v přístavu Gruž (Dubrovník) a pobyt na lodi začínající večeří. Vzhledem k různým příletům na letiště v Dubrovníku je první noc naplánována ve městě. Zvláštnímu kouzlu tohoto starého města napomáhají budovy, které se zachovaly z dob staré Dubrovnické republiky. Uvidíte zde mnoho historických a kulturních památek především s renesanční architekturou, ale také stopy gotického slohu. Využijte odpoledne k prozkoumání města, městských hradeb a naplánujte si, co budete dělat poslední noc, kdy se do Dubrovníku během naší plavby zase vrátíme. Přenocování v Dubrovníku.

2. DEN (PONDĚLÍ): Po snídani budeme pokračovat na naší cestě směrem k ostrovu a stejnojmennému národnímu parku Mljet. Čeká nás oběd na palubě. Celé odpoledne si bez obav můžete užít prozkoumáváním národního parku a vychutnat si slunce a moře na tomto klidném ostrově. Uprostřed velkého jezera, na území národního parku, můžete navštívit staré opatství a kostelík, a to pomocí plavby na malém člunu. Na místě je také možný pronájem kol, se kterým se vydáte na cesty, které obklopují jezera, případně pronájem skútru či auta na delší cesty po ostrově. Přenocování v přístavu Polača nebo Pomena.

3. DEN (ÚTERÝ): Brzy ráno vyplujeme směrem k ostrůvku Šćedro, kde budeme mít dostatek času k relaxu a odpočinku v průzračném, osvěžujícím a křišťálově čistém moři. Odjezd na ostrov Hvar bude po obědě. Hvar je nejdelší ostrov v Jaderském moři. Najdeme zde renesanční katedrálu s původní věží a také nejstarší komunitní divadlo v Evropě, které bylo založeno roku 1612. Město Hvar nabízí spoustu restaurací, barů a kaváren, které jsou otevřeny dlouho do noci. Hvar je často označován jako sluneční ostrov.

4. DEN (STŘEDA): Během snídaně vyplujeme směrem k ostrovu Korčula, rodiště slavného cestovatele Marko Pola. Oběd na palubě v zálivu Lumbarda. Příjezd do Korčuly odpoledne, kde bude mít každý dostatek času pro objevování tohoto starobylého města, které je obklopeno hradbami a jeho stará část je velmi dobře zachovalá. Jeho uspořádání a stavby se datují až do 13. století. Přenocování v přístavu v Korčule.

5. DEN (ČTVRTEK): Opustíme Korčulu a budeme pokračovat v naší plavbě směrem k malé vesničce a přístavu na poloostrově Plješac – Trsteniku, kde se budeme koupat až do odpoledních hodin a kde také přenocujeme. Vychutnáme si oběd na palubě lodi a budeme objevovat tuto vesničku, která je hlavně zaměřena na zemědělství, produkci světoznámých vín (slavný Plavac Mali), rybolov a v poslední době také cestovní ruch. Okolní pobřeží této vesničky je pokryto piniovými háji a nabízí příjemné prostředí pro koupání. Zde se také nachází slavné vinařství Grgić, kde se můžete vydat na procházku a ochutnat některá z výborných vín.

6. DEN (PÁTEK): Brzy ráno se vydáme dál na cestu k Elafitským ostrovům, což je skupina ostrovů západně od Dubrovníku. Patří mezi ně Šipan, Lopud a Koločep (Kalamota). Ty přitahují mnoho turistů díky své krásné krajině a písčitým plážím. Plavání a oběd je naplánováno na jednom z menších Elafitských ostrovů. Poté navštívíme největší z Elafitských ostrovů – ostrov Šipan, který je zároveň nejvíce vzdálený od Dubrovníku, zde strávíme dnešní noc.

7. DEN (SOBOTA): Brzký odjezd směrem k Dubrovníku během podávání snídaně. Užijeme si nádherný výhled během plavby k „nebi na zemi“ (takto nazval Dubrovník známý spisovatel George Bernard Shaw). Oběd na lodi a příjezd do Dubrovníku brzy odpoledne (kolem 14:00). Budete tak mít celé odpoledne k tomu, abyste dále prozkoumávali Dubrovník, nebo si zašli zaplavat a slunit se na jednu z městských pláží. Můžete si prohlédnout Dubrovník na vlastní pěst anebo se připojit na naši volitelnou komentovanou prohlídku s průvodcem (v angličtině). Udělejte si procházku po Stradunu (promenáda uvnitř hradeb). Pro větší nadšence je možnost vystoupat a projít se po městských hradbách (cca. 1940 m) anebo se svézt lanovkou na horu Srď, kde se vám naskytne nádherný výhled na celé město. Přenocování v přístavu Gruž v Dubrovníku.

8. DEN (NEDĚLE): Po časné snídani se rozloučíme s posádkou a všemi novými přáteli, a pokud nám před odjezdem ještě zbyde čas, můžete se vydat autobusem na celodenní exkurzi do Černé Hory.

Cena zahrnuje

 • plavba 7 nocí s polopenzí (snídaně a tříchodový oběd)
 • 1l vody denně
A+ kategorie navíc zahrnuje:
 • kapitánskou večeři
 • prohlídku Dubrovníku s průvodcem
 • denní servis v kajutách
 • výměnu ručníků a ložního prádla

Cena nezahrnuje

 • TURISTICKÉ TAXY A PŘÍSTAVNÍ POPLATKY – platí se na místě: 40 EUR /osoba/ týden
 • Fakultativní výlety
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu) s (pojištěním storna 30,- Kč / den

O destinaci

Chorvatské ekonomice dominuje turistický ruch, který vytváří až 20 % celkového HDP země. V roce 2011 byl roční příjem z turistiky odhadován na 6,61 miliardy EUR. V roce 2015 do země přijelo přes 13 milionů zahraničních turistů, nejvíce Němců, Slovinců a Rakušanů. Na čtvrtém místě jsou Češi, kterých přijelo přes 739 000.[7] Po Slovensku je tak Chorvatsko nejnavštěvovanější evropskou zemí českými turisty. V letním období proto česká média poskytují informační servis o cestách do Chorvatska[8], v samotném Chorvatsku je možné poslouchat stanici Českého rozhlasu Radiožurnál a chorvatské policii přijíždí pomáhat i čeští policisté[9].

Mezi první hojně navštěvovaná turistická místa patří od poloviny 19. století Opatija, která byla v roce 1890 jedním z nejvýznamnějších evropských lázeňských středisek. Další střediska postupně vyrostla po celé délce pobřeží. V současné době turisté navštěvují především členité pobřeží Jaderského moře s mnoha ostrovy a historickými městy, jako Dubrovník, Split, Zadar, Šibenik nebo Rijeka.

Zajímavé je například město Pula nacházející se v jižním cípu poloostrova Istrie. Nachází se zde totiž jeden z nejznámějších a nejvyhlášenějších amfiteátrů po římském Koloseu. Další navštěvované turistické město je Trogir, malebné městečko nedaleko Splitu je zařazené mezi mezinárodní kulturní dědictví UNESCO. K vidění jsou zde zbytky z dob antiky, na jejichž pozůstatcích vyrostly středověké budovy. Je zde pevnost s obranou věží ze 14. století, katedrála svatého Vavřince z 13. století, knížecí palác nebo renezanční radnice.

Z vnitrozemí je nejnavštěvovanější národní park Plitvická jezera, zapsaný mezi památky světového dědictví UNESCO a hlavní město Záhřeb. V zemi je 8 národních parků a 7 památek světového dědictví.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Technický průvodce v autobuse
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
 • Striktně nekuřácké prostředí
 • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.