Odjezdová místa

Popis

Užijte si aktivní dovolenou v Posázaví v hotelu Akademie 4*, kde se o zábavu postarají hoteloví animátoři. Každý den jsou pro vás připraveny nové programy a na děti se těší maskot - králík Preclík.

Program

Hotel AKADEMIE Naháč otevřel své brány v červnu 2006. Za dobu své existence si vybudoval pozici jednoho z nejnavštěvovanějších konferenčních center v regionu.

Jeho historie je spjata s budováním dálnice D1. Na místě současného hotelu stával od roku 1985 proslulý motorest Naháč. Málokdo si vzpomene na již legendární barevné otisky chodidel, které Vás vždy zavedly na místo, které jste hledali. Původní motorest byl vybudován ve stráni nad dálnicí a pojmenován podle osady, která musela ustoupit do zapomnění v době budování této dopravní tepny. Na místě tohoto motorestu byl po náročné rekonstrukci vybudován nový Hotel Akademie.

Hotel se nachází v překrásném prostředí Posázaví. Je významným konferenčním centrem s moderním vybavením a příjemnou přátelskou atmosférou. Hotelový komplex nabízí maximální pohostinnost. Samozřejmostí je vysoký komfort ubytování. Hotelová restaurace Vám nabídne špičkovou kuchyni, jejíž základem je tradiční česká kuchyně. Hotel je poskytuje vysoký komfort a pohodlí i pro individuální a rodinné pobyty. Moderní wellness centrum a hotelová sportoviště včetně lanového centra poskytují mnoho možností pro sportovní aktivity a relaxaci. Hotel je svou strategickou polohou v blízkosti Prahy (v těsné blízkosti oboustranného sjezdu z dálnice D1 = exit 29 – Čerčany, Chocerady) ideálním místem pro pořádání výletů do okolí.

Vzdálenost do Prahy zvládnete bez problémů během 15 minut. Hotel je výtečně dostupný ze všech částí České republiky.

Ubytování

Hotel nabízí ubytování ve 43 dvoulůžkových pokojích, 2 třílůžkových pokojích, 1 jednolůžkovém pokoji a ve 4 apartmánech. K dispozici jsou rovněž 2 rodinné pokoje.
V případě potřeby je možné zajisti více než 30 přistýlek.

Restaurace a lobby bar

Hotelová restaurace má kapacitu až 200 míst. Letní terasa má 30 míst. Bowling bar je večerním střediskem s nabídkou bowlingu, kulečníku a šipek. V letním období poskytuje možnost využití venkovní terasy s pétanque a ruskými kuželkami. Terasa je ideální pro pořádání grilování, opékání prasátka, narozeninové oslavy a vyhlašování sportovních akcí nebo teambuildingů.

Relaxace

Hotelový komplex nabízí širokou škálu sportovních a relaxačních aktivit.
Luxusní hotelové wellness Wine&SPA nabízí saunový svět, privátní spa a další služby, které v moderní provozu nemohou chybět.

Sport

Teambuildingové aktivitypřímo v lese u hotelu, dětské hřiště, tenisový kurt, volejbalový a basket kurt, hřiště na pétanque, horská kola, koloběžky, ruské kuželky, aktivity park, malá posilovna, venkovní člověče, nezlob se. To je výčet možností, které v našem hotelu můžete využít.

Víkendové pobyty

Hotel Akademie je ideálním místem pro víkendové pobyty. Součástí naší nabídky pro vás jsou oblíbené balíčky pro individuální klientelu nebo rodiny s dětmi. Poloha hotelu nahrává pořádání výletů za památkami a zajímavými místy v okolí. Objevujte krásy Posázaví a Středočeské pahorkatiny. Za pár minut jste z Prahy po dálnici u nás. Podívejte se na naši aktuální nabídku pobytů a tipy na výlety.

Teambuilding a outdoor

Přijeďte se svým týmem nebo zaměstnanci utužit mezilidské vztahy a nastartovat novou motivaci. K hotelu patří louka a rozlehlý les. Prostředí, které je jako stvořené pro vaše teambuildingové aktivity. Vyzkoušejte nekonečnou nabídkou profesionálních teambuildingových programů. Bezprostřední okolí nabídne střelnici Vráž, cyklotrasy, řeku Sázavu pro vodácké aktivity.

Během Vašeho pobytu si můžete užít z mnoha aktivit přímo z nabídky hotelu nebo některé doporučené v okolí. V hotelové recepci Vám poskytnout další informace, případně zajistí rezervaci.

• Bowling – pobavte se, zahrajte si a užijte si večer s přáteli
• Wellness Wine&SPA – relaxujte a odpočívejte v luxusním SPA
• Venkovní sportoviště – různé sporty pro malé i velké
• GPS hra – honba za pokladem – hledejte schránky a
• Animační programy v době prázdnin – aby nebyla nuda, je celé prázdniny k dispozici animátor
• Výlety a okolí – památky a zajímavosti, které prostě musíte navštívit
• Parcourová střelnice Vráž – nevšední a originální firemní akce se střeleckým programem
• Farmapark Soběhrdy – zábava pro malé i velké
• Z koňského hřbetu – koníčky na firemní akci přivezeme za Vámi až k hotelu
• Radovánky v Aquapalace – největší aquapark
• Golfová hřiště – podívejte se na golfová hřiště, která najdete 30 minut od hotelu

Cena zahrnuje

4x ubytování v pokoji dle výběru
4x snídaně formou bohatého bufetu v hotelové restauraci
4x večeře formou bufetu (nebo menu 3 chody s výběrem na místě – dle obsazenosti hotelu), vždy s nabídkou jídel z grilu
1 dráha na 1 hodinu bowlingu během pobytu
Vstupenka na 1 celý den do Farmaparku Soběhrdy (max. pro 2 dospělí + až 3 děti nad 90 cm)
1x Rodinný vstup do Wine&SPA na 60 minut – v rámci akce Rodiče&děti
Zdarma stolní tenis, tenis, ruské kuželky, petangue, diskgolf
Animační programy během celého léta
Zdarma stolní tenis, ruské kuželky, petangue, dětské hřiště a dětská herna
Stolní hry k zapůjčení v hotelové recepci

Cena nezahrnuje

Dopravu
Cestovní a úrazové pojištění

O destinaci

Česká republika je významným turistickým cílem. Nabízí návštěvníkům nejen bohatství historických památek, ale i rozmanité přírodní bohatství, hory, rybníky, jeskyně, lázně s minerálními prameny, folklor aj.

Česká republika je vnitrozemský stát ležící ve Střední Evropě mezi 51 03´ a 48 33´ severní délky a 12 06´ a 18 52´ západní šířky. Na západě sousedí s Německem (815 km), na severu s Polskem (762 km), na východě se Slovenskem (252 km) a na jihu s Rakouskem (466 km). Hranice s Německem, Slovenskem a z velké části i s Polskem je tvořena vysokými horami, a proto je po většinu svého casu neměnná. Historicky se Český stát dělí na tři části. První částí jsou Čechy ležící na Západe s 6.3 mil. obyvatel a Prahou jako centrem, druhou částí je pak Morava zabírající východní část (3,2 mil. obyvatel), s největším městem Brnem. Severovýchodní část tvoří zbylá oblast Slezska (0,5 mil. obyvatel) s hlavním centrem Opavou. Vetší část Slezska byla zabrána Pruskem během války o rakouské dědictví v roce 1740 a nyní patří k Polsku i se svým nejvýznamnějším městem – s Proslaví. Hranice mezi Slezskem a Moravou (a částečné mezi Moravou a Čechami) probíhající středem důležité oblasti tyto dva celky nevýhodné rozděluje. I proto se současné rozdělení země od původního často liší.

Pohoří – Povrch České republiky je z velké části pokryt pohořími s vrcholy s výškou srovnatelnou s ostatními evropskými zeměmi. Nejvyšší horou je Sněžka (1602 m) ležící v Krkonoších, bod s nejnižší nadmořskou výškou se nachází v místě, kde řeka Labe opouští republiku (116 m). Většina území spadá do Českého masívu a pouze východní část Moravy tvoří Západní Karpaty. Pohoří převážné tvoří hranice. Směrem z jihu na západ, podél rakouské hranice začínají nejprve Novohradské hory (Kamenec - 1072 m), na ne navazuje rozsáhlé pohoří Šumava (Plechý- 1378 m), které pokračuje pres hranici s Německem, a dále pak Český les (Čerchov - 1042 m). Všechna tato pohoří zdobí mírné bohaté zalesněné svahy. Sever země obklopují Krušné hory (Klínovec - 1244 m) s náhorními plošinami a lesy, které byly již částečné zničeny kyselými dešti. Severní hranici s Polskem tvoří Jizerské hory (Smrk - 1124 m) s navazujícími Krkonošemi (Sněžka - 1602 m), dále pak následují Orlické hory (Velká Deštná - 1115 m), Kralický Sněžník (1423 m) a Jeseníky (Praděd - 1491 m), které pokrývají rozsáhlou část severní Moravy a Slezska. Slovenskou hranici formují Moravskoslezské Beskydy (Lysá Hora - 1323 m), Javorníky (Velký Javorník - 1071 m) a Bílé Karpaty (Velká Javořina - 970 m). Tato pohoří jsou částí Západních Karpat. Nejrozsáhlejší a jedno na pohled z nejpříjemnějších pohoří – Českomoravská vrchovina (Javořice - 837 m) - se rozkládá na hranici Cech a Moravy. Česká republika má však kromě již zmíněných pohoří také množství zajímavých krasových území - např. Český kras, 20 km severně od Prahy, Moravský kras, 20 km severně od Brna – s obrovským počtem jeskyň. Dále pak se cizinec muže pokochat pohledem na pískovcová "skalní města" (Českosaské Švýcarsko, Český Ráj či Adršpašsko-Teplické skály).

Území České republiky je jedním z nejvýznamnějších zdrojů vody pro většinu evropských řek. Ne nadarmo jsou také Čechy nazývány "střechou Evropy" ležící na hlavním evropském vodním predelu. Největší objem vody je odváděn do Severního more, kam ústí řeka Labe nesoucí vodu z většiny českého území. Jejím hlavním přítokem je řeka Vltava protékající Prahou. Voda z Moravy je odváděna především do Černého more rukou Moravou, jenž se vlévá do Danuty, a jejími hlavními přítoky Dyjí a Bečvou. Odra a její přítok, řeka Opava ústí do Baltského more, stejné Nisa pramenící v Cechách. Nejdelší rukou České republiky je Vltava (440 km), rukou s největším průtokem je Labe (s průměrným průtokem 308 m2/sek. na hranicích). Čechy neoplývají bohatstvím přírodních jezer. Jedním z mála takových je např. Černé jezero (18 ha) na Šumavě. Na druhé straně je tu však ohromné množství rybníku – největším z nich je Rožmberk (489 ha) - a přehradních nádrží. Ty jsou většinou zakládány na velkých řekách a slouží jako pohon vodním elektrárnám, jako zdroje pitné vody či k rekreačním účelům a zavlažování. Nejdůležitější kaskáda 5 nádrží byla vytvořena na reci Vltavě s největší přehradní nádrží Orlík (hloubka 91 m). Vodní nádrž Lipno na horním toku reky Vltavy zabírá rozlohu 4 870 ha. V západních Cechách jsou časté přírodní minerální prameny.
Klima – Česká republika leží na rozhraní oceánského a kontinentálního klimatu. Nejteplejší oblast se nachází na jihu Moravy (průměrná roční teplota v Hodoníne - 9,5 stupňů Celsia), nejstudenější pak na severu Cech v horské oblasti (Sněžka v Krkonoších - 0,2 stupňů Celsia). Nejvyšší teplota byla naměřena v Praze v roce 1983 (40,2 stupňů Celsia), nejnižší teplota byla zjištěna v Českých Budějovicích roku 1929 (-42,2 stupňů Celsia). Největší srážky jsou zaznamenávány v létě (červenec), nejnižší v zimě (únor). Srážky bývají nepravidelné. Největší objem srážek – Jizerské hory (1700 mm / ročně), Beskydy (1532 mm / ročně), nejnižší – kladenská oblast, Žatec (450 mm / rok).

Na území České republiky se vyskytuje více než 3 000 druhu rostlin. Ty nejvzácnější pocházejí ještě z doby ledové. Většina území leží v pásmu Středoevropského hercynského a sudetského regionu, což ukazuje na lesy rostoucí v málo úrodné pude. V nížinách na jižní Moravě, okolo reky Labe a reky Moravy se rozprostírá oblast teplomilných panonských rostlin. Východní část Moravy patří k Západním Karpatům. Počet druhu zvířat je odhadován na 50 000. Tento počet zahrnuje i různé formy hmyzu. Množství druhu savců se pohybuje okolo 80. Při zvláštních příležitostech se zde objevují i medvědi, vlci či rysové (především podél slovenské hranice). 300 druhů je chráněno zákonem.

Od momentu přechodu pres hranice vstupuje návštěvník do rozmanitého přírodního prostředí s měnící se krajinou a s mnoha historickými městy a městecký, rázovitými vesnicemi s překrásnou lidovou architekturou, s četnými nedávno rekonstruovanými zámky, starými hrady a kostelíky. Vidět lze neprostupný prales na Šumavě, drsné Krkonoše a Krušné hory, Jeseníky a Beskydy, horolezci oblíbené Prachovské skály či Českosaské Švýcarsko se skalními městy a zajímavými skalními útvary i mnohé krasové oblasti s četnými jeskyněmi. Oblíbená je jihočeská krajina se stříbřitou hladinou stovek rybníku či jihomoravské oblasti proslulé pěstováním excelentních vín, která lze ochutnat v rozmanitých vinných sklípcích.
Česká republika je odedávna známá také pro své vyhlášené lázně a minerální prameny, z nichž nejznámější, zdaleka ne však jediné, jsou západočeské Karlovy Vary a Mariánské a Františkovy Lázně. V posledních letech se začíná rozvíjet i agroturistika, tematické pobyty (jako např. pivovarnictví, gastronomie, vinařství), pobyty s aktivním sportováním či rekreační možnosti pro rodiny s malými dětmi či pro seniory.
Hlavní město Praha se svým jedinečným komplexem historických budov, muzeí a galerií a s nekonečným bohatstvím kulturních programu po celý rok je jisté nejatraktivnější cíl většiny turistu. Česká republika nabízí další dlouhou radu pozoruhodných památkové chráněných mest a obcí či objektu.
Některé z nich jsou zapsány v seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO, je jich celkem 11. Je to: historické jádro hlavního města Prahy, Český Krumlov, Telč, Kutná Hora, kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru, Lednicko-Valtický areál, areál Arcibiskupského zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži, jihočeská obec Holašovice, Morový sloup nejsvětější trojice v Olomouci a vila Tugendhat v Brně.


Nejvýznamnejší z hlediska cestovního ruchu je Praha. V roce 1999 ji navštívilo 57,6% ze všech návštěvníků České republiky. Praha je významné evropské kulturní stredisko s radou divadel, muzeí, galerií a výstavních síní. Evropská dopravní križovatka. Praha je neobycejne bohatá na významné architektonické stavby všech epoch. Historické jádro mesta o rozloze 866 hektaru je od roku 1992 zapsáno do Seznamu svetového kulturního a prírodního dedictví UNESCO. Praha je rovnež jedním z devíti mest, kterým Evropská unie udelila titul Evropská metropole kultury pro rok 2000.

Dalším významným regionem jsou západní Čechy. Navštívilo je 14,0% obyvatel. Turistický region Západočeské lázně se svojí neobycejne krásnou a dochovanou prírodou, památkami a turisticky atraktivními místy se stal místem vyhledávaným turisty. Lázne: Karlovy Vary, Františkovy Lázne, Mariánské Lázne, Jáchymov,…

Jižní Moravu navštívilo 10,5 % turistu. Jednou z prvních vecí, kterou si clovek vybaví pri vyrcení pojmu jižní Morava, je dozajista víno, vinice, vinné sklepy, vinobraní a další obmeny tohoto vdecného a vecného tématu. Bohatý folklór. Lednicko-Valtický areál je zapsaný do seznamu UNESCO. Národní park Podyjí je významná biosférická rezervace.CHKO Moravský kras - nejstarší chránená krajinná oblast na Morave.

Jižní Čechy – 8,8% turistu. Krajina tohoto regionu není poznamenána pusobením velkých prumyslových podniku, dukazem cehož je množství chránených území. Zdejší kraj je vyhledávaným turistickým cílem nejen pro své prírodní krásy, ale též pro množství historických památek a dobré podmínky pro cyklistiku a vodní sporty.

Severní Morava – 7,1% turistu
Strední Čechy – 5,1% turistu
Východní Čechy – 4,9% turistu
Severní Čechy – 2,7% turistu


Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.