Bosna a Hercegovina

od 7 690 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava

Vyjeďte s námi do země, o níž se toho příliš neví. Věděli jste například, že právě zde začala jezdit první elektrická tramvaj? Nebo že místní obyvatelé patří k národům s největší spotřebou kávy? Co takhle pravdou bosenskou kávu ochutnat. Je to země, kde se proplétají náboženství a kultury, takže mnohdy budete mít pocit, že jste se ocitli uprostřed ...

Popis

Vyjeďte s námi do země, o níž se toho příliš neví. Věděli jste například, že právě zde začala jezdit první elektrická tramvaj? Nebo že místní obyvatelé patří k národům s největší spotřebou kávy? Co takhle pravdou bosenskou kávu ochutnat. Je to země, kde se proplétají náboženství a kultury, takže mnohdy budete mít pocit, že jste se ocitli uprostřed Orientu. A dost možná, že to nebude jen pocit……

Program

1. den: Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

2. den: V dopoledních hodinách zastávka v historickém městečku Počitelj, kde uvidíte například turecké lázně a mešitu Hadži Aliho. Poté odjezd do Mostaru, kde uvidíte slavný Stari most, jenž je zapsán na seznamu UNESCO. Dále uvidíte Křivý most, starý bazar, který návštěvníkům nabízí mnoho krámků a řemeslných dílniček. Chybět nebude ani mešita Mehmed Karadoz. Okouzlí vás tradiční turecké domy. Individuální volno. Ubytování.

3.den: Po snídani návštěva okouzlujících vodopádů Kravice, jejichž šířka je 120 m a spouští se z výšky 28 m. Pohled na tuto vodní nádheru vás jistě pohladí na duši.V letních měsících se mohou zájemci vykoupat v řece Trebižat, která je ovšem poměrně studená.. Poté přejezd do poutního místa Medjugorje, kde se údajně roku 1981 zjevila Matka Boží. Poslední zastávkou tohoto dne bude město Blagaj, které bylo roku 1466 dobyto Turky, což značně ovlivnilo jeho architekturu. Nachází se tu turecké lázně, mešity, islámská školy, čtyři kamenné mosty a klášter, který byl postaven islámským řádem dervišů a pod nímž vyvěrá pramen řeky Buny s průtokem 40 tisíc litrů za minutu. Úžasné místo pro milovníky přírody i historie. Odjezd na ubytování.

4. den: Po snídani odjezd do Sarajeva, kde se projdete tureckou čtvrtí Baščaršija s Gazi Husrevbegovou měšitou. Uvidíte Radnici, kterou vybudovali naši krajani, Alej ostřelovačů, novorenesanční Národní divadlo a Latinský most, na němž byl spáchán atentát na Františka Ferdinanda. Dále uvidíte například Starou synagogu z r. 1581, Aškenázskou synagogu, Katolickou katedrálu v neogotickém stylu z 19.st. nebo rezidenci Konak z dob Rakouska Uherska. Večer odjezd do ČR.

5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Lokální průvodce 5 euro (povinný příplatek)
Pobytovou taxu 4 eura
Cestovní a úrazové pojištění 31 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA - 14:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 14:45 HOD ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ - 15:30 HOD ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 16:30 HOD HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.