Terme Olimia se zastávkou v Mariboru (VIP ZÁJEZD)

od 10 390 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Polopenze

Užijte si báječný pobyt v luxusním komplexu Terme Olimia, které nabízí hostům bohaté relaxační vyžití. Hotel Sotelia 4* disponuje moderně vybavenými pokoji a nabízí klientům bohatou polopenzi formou bufetu. V rámci pobytu navštívíte rovněž zdejší starou lékárnu, kde si budete moci nakoupit místní produkty a čokoládovou manufakturu nabízející ...

Popis

Užijte si báječný pobyt v luxusním komplexu Terme Olimia, které nabízí hostům bohaté relaxační vyžití. Hotel Sotelia 4* disponuje moderně vybavenými pokoji a nabízí klientům bohatou polopenzi formou bufetu. V rámci pobytu navštívíte rovněž zdejší starou lékárnu, kde si budete moci nakoupit místní produkty a čokoládovou manufakturu nabízející čokoládové lahůdky, jímž prostě neodoláte. Cestou zpět se zastavíte ve vinařském městě Maribor, v němž roste keř nejstarší vinné révy na světě, z níž se ročně vyrobí zhruba 25 litrů odrůdového vína. Právě z tohoto důvodů je víno naléváno pouze nejvýznamnějším hostům. Vy však budete moci degustovat jiné druhy vín, které patří ke špičkám slovinského vinařství.

Program

1. den: Odjezd v ranních hodinách, odpoledne příjezd na ubytování, návštěva wellness areálu, večeře.

2. den: Snídaně. Individuální volno k návštěvě termálního areálu. Večeře.

3. den: Snídaně. Společná procházka do centra městečka Podčetrtek. Návštěva místního renesančního zámečku, jejíž součástí je stará lékárna s prodejnou, která nabízí návštěvníkům ke koupi produkty z propolisu, včelí produkty, bylinné tinktury i čaje. Poté návštěva manufaktury čokolády. Návrat do hotelu, individuální volno. Večeře.

4. den: Snídaně. Vyklizení pokojů. Odjezd do Mariboru. Krátká procházka městem, návštěva muzea Stara trta, ochutnávka vína. Odjezd do ČR. Návrat do Prahy kolem půlnoci.

Terme Olimia
Ve wellness centru Termalija je umístěn největší slovinský saunový komplex s třemi různými typy saun, včetně krytého i venkovního bazénu a posilovny.
Wellness Orhidelija nabízí dětský pískový bazén, hřiště, 2 tobogány, 7D kino nebo možnost občerstvení v baru, který je umístěn přímo v bazénu. Dále jsou tu za příplatek poskytovány různé procedury.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu/dvousedadlo
Ubytování s polopenzí
Vstupné do termálního areálu
Ochutnávku vína
Služby delegáta

Cena nezahrnuje

Cestovní pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 6:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 6:45 HOD HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 7:30 HOD ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 8:30 HOD PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Slovinsko je malá země, která bývá turisty často přehlížená. Moc se o ní nikde nemluvilo, což se naštěstí v posledních letech mění. Je to totiž krásný kraj, který v sobě nese neskutečnou rozmanitost. Svým návštěvníkům nabízí překrásná jezera, hory, jeskyně, malebné vesničky, rušná města i klidnější historická městečka... V neposlední řadě můžete pak směle říkat, že jste během jednoho dne stihli výstup v Alpách i koupání v moři. 

Podnebí je zde stejně rozmanité jako země sama. Pro pobyt u moře se můžete nachystat stejně jako do Itálie a nebo Chorvatska. Pobřeží zde má více jak 40km a je omýváno Jaderským mořem.V přímořských oblastech je převážně klasické středomořské klima, tedy suchá léta i mírné zimy. V létě je zde průměrně 30°C, v zimě pak teploty většinou neklesají ani pod 0°C. Voda zde má kolem 20°C a užívat si ji můžete až do konce září. Pobřeží charakterem připomíná Chorvatsko, tedy kamenité pláže a skalnaté výběžky. Do vody se na mnoha místech dostanete po žebřících. Pláže jsou zde většinou za poplatek, a to cca 5€ / osoba - den. 

Pokud vás ležení na pláži nenaplňuje, můžete si užít krásné dny v termálních lázních, kterých je zde 15. Místní termální vody si užívali již staří Římané, díky kterým se ve Slovinsku začaly lázně budovat. S postupem času zde vyrůstali celé komplexy a obytné čtvrtě. V současnosti se objevuje trend moderních čtyř a pětihvězdičkových wellness hotelů s moderními lázeňskými komplexy. Slovinsko pyšnící se 87 termálními prameny tak zcela bez problémů konkuruje dosavadním lázeňským velmocem jako je například Maďarsko. Prameny mají teplotu mezi 32-73 °C. Liší se převážně chemickým složením. Blahodárně působí hlavně na revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická onemocnění, neurologická onemocnění, plicní onemocnění a výrazně pomáhá při léčení poúrazových stavů.

Nejznámější jsou jistě lázně v Bledu, které patří k těm nejkrásnějším alpským Wellness&Spa. Bled se nachází v podhůří Julských Alp, nedaleko hranice Triglavského národního parku. Jedna strana je tak lemována úžasným výhledem na horské vrcholky, druhá zas vede rovinkami až k hlavnímu městu Ljubljana.
Díky unikátnímu klima má Bled velmi léčivé účinky na své návštěvníky. Ne nadarmo jsou místní lázně proslulé již více jak 100 let.

Pokud vás voda zrovna neláká, obujte si pohorky a hurá zdolávat vrcholky. Za návštěvu jistě stojí Julské Alpy s nejvyšším vrcholem Slovinska Triglav (2 864 m). Nachází se přímo v srdci Triglavského národního parku, což je zároveň i jediný NP ve Slovinsku. Chcete-li si užít trochu klidu a samoty vyrazte do pohoří Karavanky, které vám nabízí ne jen ticho ale i dech beroucí výhled na sousední Julské Alpy. Za dobrého počasí se dá prý dohlédnout až na italské Dolomity.

Krásu Slovinska neuvidíte jen na jeho povrchu, ale i pod ním, kde se nachází úplně jiný svět, a to svět jeskyní. Ty vám učarují výjevy, které jste nikde před tím neviděli. Nesmíte si nechat ujít alespoň tu nejznámější, a to jeskyni Postojna jama nacházející se ve slovinském Krasu u města Postojna. Po právu je považována za jednu z nejkrásnějších na celém světě. Vzniknout ji nechávala dlouhá léta říčka Pivka. Svým návštěvníkům nabízí pestrou krápníkovou podívanou. Postojna je dokonce jedinou jeskyní na světě, kde byla zavedena železnice. 

Slovinci mají rádi život a k dobrému životu patří i dobré jídlo. Tamní kuchyně je sice velmi rozmanitá, ale hodně inspirovaná sousedními státy. Najdeme zde pokrmy dost připomínající ty Rakouské, Balkánské nebo Italské. Na chuti jim to nijak neubírá, ba naopak. Milovníci masitých jídel si zde přijdu na své. V nabídce restaurací se dokonce sem tam objevuje i maso koňské nebo medvědí. Jazýček si jistě pochutná i na slovinské polévce jota, které je obdobou naší zelné polévky s fazolemi. Pochutnáte si jistě i na pohankové kaši žganci upravované na sladko i slano. 
Opravdu vyhlášené jsou sýry, uzeniny i med. Ochutnejte třeba Krajnskou klobásu, Gorjanskou zaseku (pomazánku z uzeného špeku) a mléko přímo od farmáře. K tomu všemu nezapomeňte na krajíc tradičního slovinského chleba.Pokud máte radši sladké, tak si nenechte ujít Štruklji, což jsou malé roládky, kdy náplň může být medová, ořechová, maková... Jakou si račte přát. 

Slovinsko patří mezi vyhlášené vinařské země. Víno se zde pěstuje již po staletí. První víno zde prý vyrostlo již za Keltů, a to ve městě Maribor. Dodnes se zde pěstuje nejstarší hlava vína na světě. Vinařské oblasti zde dělíme na Podravje, Posavje a Primorsko. Teran, Malvazija nebo Rebula jsou některé z typických odrůd, které by měl ochutnat každý milovník vína.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.