"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Řím – věčné město, s přenocováním

Popis

Řím – všechny cesty vedou do Říma. A je to pravda, hlavní město Itálie bohaté na svou historii, velkolepé památky, umělecké skvosty a v neposlední řadě i velká romantika. Toto město budete milovat. Také nesmíte zapomenout ochutnat pravé italské těstoviny, pizzu a zmrzlinu.

Co všechno s námi můžete vidět? Všechna nejdůležitější Římská NEJ! Mimo jiné:
Koloseum – největší antické divadlo dokončené okolo roku 80 n. l., úchvatná světová památka. Kapacita byla 50.000 diváků a bylo využíváno ke gladiátorským turnajům, zápasy s divou zvěří, popravy, rekonstrukce bitev a v neposlední řadě i pro divadelní hry a dramata založená na mytologii.
Pantheon – starověký kruhový chrám do současné podoby přestavěný okolo roku 120 po Kristu, do roku 609 byl určen pro všechny bohy, téhož roku byl vysvěcen Panně marii. Patří k nejvýznamějším a nejzachovalejším antickým památkám na světě.
Forum Romanum – obdelníkové náměstí jehož historie sahá až do 7. stol. př. n. l. Náměstím prochází hlavní římská cesta Via Sacra. Konaly se zde průvody, slavnosti, trhy, ale i soudy, volby, politická shromáždění atd. Fórum je lemováno chrámy (zbytky), sloupy a mnoha dalšími památkami.
Caracallovy lázně – starověké římské lázně postavené okolo roku 215. n. l. Budova lázní byla 228 metrů dlouhá a 116 metrů široká. Předpokládá se, že lázně pojmuly 1.600 návštěvníků naráz.
Andělský hrad – původně Hadriánovo mauzoleum. Kruhová monumentální stavba vybudována na pravém břehu Tibery v letech 135-139. Stavba sloužila i jako papežská pevnost, spojená s tunelem v hradbách s Vatikánem, rezidence a vězení.
Fontana di Trevi – nejslavnější římská fontána vybudovaná v letech 1732 – 1762 v barokním stylu. Zvykem je házet mince do fontány, aby se Vám splnilo přání. Proslavena byla především scénou z filmu Sladký život.
Vatikán – městský suveréní stát uprostřed Říma. Nejmenší mezinárodně uznávaný stát na světě s méně než 1.000 obyvateli. Sídlo papeže a církevní stát duchovně monarchický. Vidět zde můžete Svatopetrské náměstí, Sixtinskou kapli, Vatikánská muzea, Vatikánské zahrady, apoštolskou knihovnu a mnoho dalšího.
Dále uvidíte nepřeberné množství kostelů a chrámů (podle statistiky Claudia Rendiny je v Římě 2.573 kostelů), projdete přes mnoho náměstí, přejdete Tiberu, projdete se po Španělských schodech a budete nasávat romatnickou atmosféru starověkého Říma!

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

 • Luxusní autobusy Mercedes-Benz a Setra řady 500 do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory EURO 6 a bezpečnostními systémy ABS, ESP, s aktivním brzdovým asistentem ABA3, asistentem udržování vozidla v jízdních pruzích SPA, adaptivním odstupovým tempomatem ART, asistentem upozorňujícím na únavu řidiče AtAs a s monitoringem tlaku v pneu TPMS
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení uniformovaní anglicky mluvící řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Profesionální průvodce v každém autobuse
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
 • Zabezpečený zavazadlový prostor
 • Striktně nekuřácké prostředí

Program

1. den Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy.
2. den Dopoledne příjezd do Říma a prohlídka města, odpoledne individuální volno. Následně se přesuneme na ubytování.
3. den Dokončíme prohlídku Říma a Vatikánu, odpoledne individuální volno k návštěvám muzeí, nákupům, nebo posezení. V podvečerních hodinách nastoupíme na cestu zpět do ČR.
4. den V odpoledních hodinách návrat do ČR.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse
 • 1 nocleh v 3* hotelu (dvoulůžkový pokoj)
 • 1 snídaně
 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku
 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy
 • Průvodce znalý destinace (s plným výkladem v autobusu a omezeným po cestě)
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 •  Fakultativní služby (nepovinné vstupy do objektů, např. Andělský hrad 10,-E, Koloseum 12,-E, Vatikánská muzea 16,-E)
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
 • Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) s pojištěním storna 30,- Kč / den
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj / neobsazené lůžko (v případě platby slevovým voucherem pro jednu osobu je třeba doplatit tento příplatek, pokud nejedou dvě, či sudý počet osob)

Nástup / Výstup

Nástup / výstup
Předběžné časy odjezdů:
Odjezd Praha: 15:00 - příjezd do Říma: 10:00h
Odjezd z Říma: 19:00 - návrat Praha: cca 14:00h
Přesné časy odjezdů budou upřesněny do týdne před nástupem na zájezd.

Odjezdová místa:
Praha
Beroun
Plzeň
Rozvadov / Svatá Kateřina