Rakouskem po Zell am See a okolí

Last Minute od 4 290 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

V tomto poznávacím zájezdu navštívíme jedny z nejkrásnějších míst Rakouska a rakouských Alp. Po cestě nás čeká mnoho evropských unikátů, jako například nejvyšší vodopády, nejvyšší průjezdný průsmyk Grossglockner, největší ledová jeskyně Riesenwelt, jeden z nejstarších solných dolů na světě a spousta dalších přírodních úkazů. Budeme projíždět dech ...

Popis

V tomto poznávacím zájezdu navštívíme jedny z nejkrásnějších míst Rakouska a rakouských Alp. Po cestě nás čeká mnoho evropských unikátů, jako například nejvyšší vodopády, nejvyšší průjezdný průsmyk Grossglockner, největší ledová jeskyně Riesenwelt, jeden z nejstarších solných dolů na světě a spousta dalších přírodních úkazů. Budeme projíždět dech beroucí krajinou, která je jako z pohádky.

Program

1.den: Brzký ranní odjezd z řady měst po ČR. Zastávka u jezera Mondsee. Cesta do města Hallein a jednoho z nejstarších solných dolů na světě. Další zastávka bude v Bischofshofenu a individuální volno s možností návštěvy místního kostela (známý Rupretikreuz z 8. stol.). Přejezd do Zell am See a ubytování.

2.den: Po snídani nás čeká cesta do Kitzbühelu, kde je možné se dostat lanovkou na přilehlé vrcholy. Navštívíme Krimmelské vodopády – nejvyšší vodopády v Evropě s možností vyhlídky. V podvečer návrat do Zell am see, individuální volno.

3.den: Po snídani se vydáme přes Bruck vysokohorskou vyhlídkovou silnicí Grossglockner. Zastávka na výšině Franz Josefa I. (výhled na nejvyšší horu Rakouska – Grossglockner) s vycházkou a budeme pokračovat do Heiligenblutu, což je poutní kostel s vyřezávaným oltářem. Další zastávka ve městečku Lienz a poté známou Felbertauernstrasse přejezd na ubytování.

4.den: Budeme cestovat přes Werfen, kde je možnost navštívit největší ledovou jeskyni v Evropě – Riesenwelt a poté přes Salcburk zpět do ČR.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 5€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění

Orientační ceny vstupného:
Solné doly Hallein 21€
Lanovka Kitzbühel cca 25,50€
Jeskyně Riesenwelt včetně lanovky 24€

Nástup / Výstup

PRAHA – 1:30 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
PŘÍBRAM – 2:45 ČERPACÍ STANICE EVROPSKÁ OMV, UL. (LIDL)
PÍSEK - 3:30 ČERPACÍ STANICE SHELL, HRADIŠŤSKÁ ULICE
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 4:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.