Ski Cirkus na víkend

od 4 690 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Pojeďte si pořádně zalyžovat na téměř nekonečné sjezdovky. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízí lyžařskou zábavu na nejvyšší úrovni. S 270 kilometry sjezdovek je jednou z největších lyžařských oblastí v Rakousku. Začátečníci, rodiny a experti mohou využít 140 km modrých, 112 km červených a 18 km černých sjezdovek. Se 70 ...

Popis

Pojeďte si pořádně zalyžovat na téměř nekonečné sjezdovky. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn nabízí lyžařskou zábavu na nejvyšší úrovni. S 270 kilometry sjezdovek je jednou z největších lyžařských oblastí v Rakousku. Začátečníci, rodiny a experti mohou využít 140 km modrých, 112 km červených a 18 km černých sjezdovek. Se 70 lanovkami a vleky, více než 60 útulnými lyžařskými chatami, četnými snowparky, freeridovým parkem, osvětlenými sjezdovkami a sáňkařskými dráhami. Salcburská lyžařská oblast je jednou z nejrozmanitějších a nejlepších lyžařských oblastí v Alpách.

V případě špatných sněhových podmínek je možná alternativa lyžování na ledovci – nedaleký Kaprun.

Program

1. den: odjezd z Prahy v pozdních nočních hodinách cca v 23:45

2.den: příjezd pod lanovky v ranních hodinách. Průvodce zajistí skupinové skipasy. Pak máte celý den na lyžování či jiné aktivity. Večer odjez na ubytování. V penzionu možnost individuální večeře s pivem.

3.den snídaně a odjezd k lanovce na celodenní lyžování. Po uzavření lanovek odjezd vyrazíme zpět na cestu do ČR. Předpokládaný návrat do půlnoci (dle dopravní situace).

Cena zahrnuje

Dopravu z Prahy do lyžařského střediska Saalbach

Přepravu jednoho páru lyží, lyžařských bot a holí

Služby technického průvodce

1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

Cena 2denního skipasu se skupinovou slevou: 110,5 € dospělá osoba, mládež (2004-2006) 61,5 €, děti (2007-2016) 46 €.
Je třeba složit i vratnou zálohu na skipas 2,- €, částka za skipas (včetně vratné zálohy) se bude vybírat v autobuse (z důvodu dosažení této ceny. Plná cena skipasu je 130 €. Skipas již klient vrací sám).

Cestovní a úrazové pojištění

Poplatek za skipas je vybírám průvodcem v autobuse. Mějte nachystanou částku přesně. U průvodce není možné platit kartou. Pokud budete hradit kartou na místě, pak Vám nebude na pokladně poskytnuta skupinová cena.

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:45 HOD (pátek) AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BENEŠOV – 00:30 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 01:15 ČERPACÍ STANICE BENZINA, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 2:15 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.