Den u jezera Millstätter See

Last Minute od 1 190 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Chtěli byste si v létě užít koupání, ale stejně tak toužíte po příjemné tůře v krásné přírodě s výhledem na vysoké kopce v okolí? Kde najít takovou kombinaci? Přece v Korutanech, přesněji u jezera Millstätter See. Náš jednodenní výlet je tím pravým zážitkem, když si chcete o víkendu udělat piknik u jezera, ale tak trochu jinak.

Popis

Chtěli byste si v létě užít koupání, ale stejně tak toužíte po příjemné tůře v krásné přírodě s výhledem na vysoké kopce v okolí? Kde najít takovou kombinaci? Přece v Korutanech, přesněji u jezera Millstätter See. Náš jednodenní výlet je tím pravým zážitkem, když si chcete o víkendu udělat piknik u jezera, ale tak trochu jinak. 

Program

Odjezd z ČR v nočních hodinách. Ráno příjezd do městečka Millstatt, kde nás čeká den plný pohody v kombinaci s turistikou a koupáním.

Tato krásná historická obec se nachází v samém srdci Korutan se již na konci 19.století stala jedním z hlavním turistických center Rakouska. Lázeňské a rekreační městečko Millstatt se rozprostírá na severní břehu jezera Millstatt v nadmořské výšce 610m, čím získává na nebývalé kráse. Tu už jen podtrhává centrum tvořené habsburskými vilami.
Nejvýznamnější památkou je bývalý benediktýnský klášter a klášterní kostel Krista spasitele a všech svatých ze 12. století. Obdivovat zde můžete renesanční arkády a rajskou zahradu s románskými okny a sloupy. V městečku se nachází mnoho muzeí a zajímavých architektonických i kulturních památek. Milovníci wellness a lázní by neměli vynechat návštěvu Badehaus Millstatt. Lázeňský dům je vyhlášení svými službami. Výhled z vyhřívaného bazénu na jezero je k nezaplacení. 

Nás ale nejvíce zajímá kouzelná promenáda vedoucí kolem Millstätter See. Na mnoha místech je zde možné si půjčit loďku a projet se po jezeře. Stejně tak si můžete zapůjčit kolo či elektrokolo a vyrazit na projížďku po kolem jezera. Po koupání se můžete zastavit v některém z barů umístěných na pontonech.

Milovníci koupání si zde opravdu přijdou na své! Jezero je druhé největší v Korutanech a je především vyhledáváno pro svoji teplou vodu, která v létě dosahuje až 27°C. Teplota vody je báječná proto, že jezero není zásobeno přívodem, ale prameny v jezeře, na kterých stojí i veškeré lázeňské domy. Nemusíte tak být žádný otužilec. Vodu si užijí i malé děti, pro které je opravdu příjemná. Kolem  jezera najdete i nespočet hřišť, kde se děti mohou vyřádit a užít si den u vody. Výlet je tak vhodný i pro celé rodiny od nejmenších po nejstarší. 

Milovníci turistiky si mohou obou pohorky a vydat se zdolat jednu z mnoha turistických stezek v okolí. Třeba na vyhlídku Kanzel. 

Odjezd do ČR v 18:00. Příjezd po půlnoci. 

Cena zahrnuje

 • Doprava včetně přepravy zavazadla do zavazadlového prostoru (lehátko aj.)
 • Služby technického doprovodu 
 • Pojištění během cesty 

Cena nezahrnuje

 • Vstupy do památek - muzea 
 • Přeprava kola za poplatek 790,-Kč 
 • Set u jezera a turistické atrakce - ceny dle jednotlivých poskytovatelů
 • Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA – 1:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BENEŠOV – 1:45 HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
TÁBOR – 2:30 ČERPACÍ STANICE OMW, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

Jednotlivá nástupní místa jsou obsluhována jen v případě obsazení min 6 osobami. Pokud není nástupní místo obsazeno, bude rezervace přeodbavena na nejbližší nástupní místo.

CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ V ZÁVISLOSTI NA NAPLNĚNÍ KAPACIT DANÝCH AUTOBUSŮ. PŘESNÝ ČAS ODJEZDU BUDE URČEN V POKYNECH NA CESTU.

ČAS PŘÍJEZDU JE ORIENTAČNÍ. MŮŽE SE ZMĚNIT V NÁVAZNOSTI NA DOPRAVNÍ SITUACI A ČAS ODJEZDU Z DESTINACE. PŘÍJEZDY VE VÝŠE UVEDENÝCH ČASECH TEDY NENÍ MOŽNÉ GARANTOVAT.

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.