Jednodenní lyžování Hochkar

od 999 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Největší a nejlépe vybavené zimní středisko Dolního Rakouska nabízí jistotu sněhové pokrývky od konce listopadu až do začátku května. Je vybaveno šesti moderními sedačkovými lanovkami a sjezdovkami všech stupňů náročnosti, proto uspokojí i vysoké požadavky zkušených lyžařů. Najdete zde také jediný free ride v oblasti Dolního Rakouska. Díky ...

Popis

Největší a nejlépe vybavené zimní středisko Dolního Rakouska nabízí jistotu sněhové pokrývky od konce listopadu až do začátku května. Je vybaveno šesti moderními sedačkovými lanovkami a sjezdovkami všech stupňů náročnosti, proto uspokojí i vysoké požadavky zkušených lyžařů. Najdete zde také jediný free ride v oblasti Dolního Rakouska. Díky blízkosti areálu je ideálním místem pro jednodenní lyžování!

Program

Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. Příjezd do střediska kolem 7:00 hod. Celodenní lyžování.
V nadmořské výšce 1 808m si užijete jednu z nejlepších lyžovaček v Rakousku, a to díky skvělému sněhu, upravenému terénu, četným odpočívadlům a výhledům. Využít můžete celkem 19 lyžařských tratí nebo Fun Park. Na své si přijdou lyžaři všech věkových kategorií a dovedností. Samozřejmostí jsou i restaurace a bary v areálu. 
Předpokládaný odjezd do ČR v 17:30 hod.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• 1 pár lyží nebo snowboard, 1 tašku na boty, 1 zavazadlo a 1 palubní tašku
• Služby technického průvodce

Cena nezahrnuje

 • Skipas (dospělí 46,50€, junioři 40,50€ 2004-2007 & 1997–2003, děti 29€ 2008-2017)
 • Vratná záloha na skipas 2€
 • Cestovní a lyžařské pojištění

  Poplatek za skipas je vybírám průvodcem v autobuse. Mějte nachystanou částku přesně. U průvodce není možné platit kartou. Pokud budete hradit kartou na místě, pak Vám nebude na pokladně poskytnuta skupinová cena.
 • Nástup / Výstup

  PRAHA – 1:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
  BENEŠOV – 1:45 HOD HOTEL BENICA, ULICE KE STADIONU
  TÁBOR – 2:30 HOD ČERPACÍ STANICE BENZINA, ULICE SOBĚSLAVSKÁ
  ČESKÉ BUDĚJOVICE – 3:30 HOD PARKOVIŠTĚ U HUSOVY TŘÍDY, PROTI VSTUPU NA VÝSTAVIŠTĚ

  ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

  Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

  O destinaci

  Rakousku by se dalo s nadsázkou přezdívat země mnoha sousedů. Díky své poloze si hranicemi tyká s Českou republikou, Německem, Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Itálií, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. Stejně jako Německo je i Rakousko země spolková, kterou tvoří 9 zemí. 

  Proč se vydat na dovolenou či výlet právě k našim jižním sousedům? Odpověď je velmi snadná. Přírodní bohatství Rakouska spočívá převážně v úžasné přírodě plné zelených lesů, luk, jezer, potůčků a horských říček, kopců a údolí... Nejdominantnějším lákadlem byly a vždy budou Alpy a přírodní parky. Celé dvě třetiny území Rakouska tvoří hory. Na své si tu tak přijdou jak milovníci letních procházek po hřebenech vrcholků, tak lyžaři či běžkaři, kteří návštěvu Rakouska odloží na zimní období. 

  Největším národním parkem Rakouska jsou v Česku velmi dobře známé Vysoké Taury. Rozloha parku včetně ochranných území je k dnešnímu dni cca 1800 km², což z něj dělá největším chráněním územím v Alpách.
  Jednou z nejvýznamnějších a také nejznámějších přírodních oblastí je Dachstein s vyhlídkou 5 prstů a jeskyněmi Dachstein-Mammuthöhle a Riesenhöhle. O kousek dál narazíme pak na pozoruhodná Gossauská jezera.
  Za zmínku stojí také Krimmelské vodopády, které patří mezi největší v Evropě, dále jezero Altausseer See v Salzkammergutberge a mnoho dalších...

  V tamních lesích se do dnes pohybují srnky i jeleni. Velmi charakteristickými zvířátky na kterého můžete narazit třeba při návštěvě Grossglockner, jsou svišti a kamzíci. Nejtypičtějším zvukem při pohybu v alpské přírodě však stále zůstává cinkání kravských zvonečků, které si spokojeně pobývají na rozlehlých pastvinách. 

  Po tůře většinou vyhládne. Občerstvit se můžete mnoha spíš těžšími pokrmy, které hodně často pochází z kuchyně rakouských sousedů. Například guláš pochází původně z Maďarska. Řízek je pak více Českou a Německou lahůdkou stejně jako klobásky. Rakouské sýry jsou sice velmi tučné, ale opravdu lahodné a směle konkurují těm francouzským či holandským. Za zkoušku jistě stojí i místní pivo, které ocení každý milovník tohoto zlatavého moku.
  Mapa

  Poloha hotelu momentálně není k dispozici

  Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

  Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
  autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
  zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

  Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.