Důl Wieliczka a Krakow

od 1 890 Kč
Destinace
Odjezdová místa Praha
Strava Bez stravování

Už jste někdy snili o objevování krás starobylého Polska? Pokud ano, máme pro vás jedinečnou příležitost – jednodenní zájezd do Krakova a Dolu Wieliczka! Prozkoumejte s námi úchvatný podzemní svět Dolu Wieliczka a historický Krakov, jeden z nejkrásnějších evropských měst. Připravte se na den plný památek, kultury a nezapomenutelných zážitků!

Popis

Už jste někdy snili o objevování krás starobylého Polska? Pokud ano, máme pro vás jedinečnou příležitost – jednodenní zájezd do Krakova a Dolu Wieliczka! Prozkoumejte s námi úchvatný podzemní svět Dolu Wieliczka a historický Krakov, jeden z nejkrásnějších evropských měst. Připravte se na den plný památek, kultury a nezapomenutelných zážitků!

Program

1. Den: Odjezd z Prahy chvilku před půlnocí.

2. Den: V ranních hodinách příjezd do podzemního klenotu Dolu Wieliczka. Tento úžasný podzemní svět je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a nepřestává okouzlovat návštěvníky ze všech koutů světa. Sestupte do podzemí, kde vás přivítá bludiště chodeb, jeskyní a solných dómů, které vytvořili důlníci po staletí. Během prohlídky Dolu Wieliczka budete moci obdivovat úchvatné sochy vytesané ze soli, včetně těch, které znázorňují historické postavy, náboženské ikony a dokonce i některé vtipné figurky. V těchto podzemních komorách se nachází i kaple vytesané ze soli, které jsou opravdovým technickým a uměleckým zázrakem. Během vaší prohlídky se dostanete k podzemnímu jezírku Wessel, které je zářivě modré a jeho voda je neuvěřitelně čistá. Kousek od jezírka můžete obdivovat historické exponáty, které připomínají bohatou historii dolu a práci důlníků. Tento zážitek vám otevře oči pro tvrdou práci a odhodlání těch, kteří pracovali v této podzemní říši.

Po návštěvě Dolu Wieliczka se přesuneme do starobylého Krakova, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy. Bude následovat procházka s průvodcem po historickém centru k zámku Wawel a bazilice, kde jsou pohřbeny významné osobnosti polské historie. Dále navštívíte slavnou tržnici Sukiennici a kostel Panny Marie. Prohlídka bude zakončena u brány městského opevnění Barbakanu. Po společné prohlídce bude individuální volno. Odjezd zpět do ČR bude v podvečerních hodinách.

3. Den: Příjezd do Prahy, zájezd bude ukončen po půlnoci příjezdem do Prahy s výstupním místem na Hlavním nádraží.

Cena zahrnuje

 • 1 místo v autobuse

 • 1 zavazadlo, 1 palubní tašku

 • Pojištění cestujících, léčebných výloh a zavazadel na 100 mil. Kč během přepravy

 • Služby technického průvodce

Cena nezahrnuje


 • Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna a COVID 19-  49Kč/den

 • Vstupy do objektů

  Orientační ceny vstupů:
  Důl Wieliczka 
  - https://www.wieliczka-saltmine.com/

Nástup / Výstup

PRAHA – 23:00 HOD HLAVNÍ NÁDRAŽÍ
HUMPOLEC – 0:30 HOD
JIHLAVA – 1:00 HOD
VELKÉ MEZIŘÍČÍ - 1:30 HOD
BRNO – 2:00 HOD
VYŠKOV – 2:30 HOD
OLOMOUC – 3:00 HOD
OSTRAVA – 4:00 HOD

ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci Polsko

Ještě před několika lety se jezdilo do Polska především na nákupy. K současným polským hitům patří především Krakow, solný důl Wieliczka, Wroclaw, anebo Osvětim, která dává návštěvníkům nahlédnout do ponurého osudu mnoha Židů. V Polsku se ovšem nachází spousta jiných míst, která stojí za návštěvu.

Uznejte sami, kdo by nechtěl navštívit například město, jehož dominantu tvoří ufo? Tímto městem jsou Katovice, které jsou cílem turistů především díky industriální historii a památkám. Dříve tu fungovalo patnáct dolů, v dnešní době tu najdeme pouhé čtyři. V místech, kde se dříve nacházel Důl Katovice, byla v sedmdesátých letech minulého století vybudována multikulturní hala Spodek, která svým tvarem připomíná létající talíř a návštěvníky okouzlí především v nočních hodinách díky fascinujícímu osvětlení. Jeho prostory jsou využívány k pořádání koncertů, sportovních a jiných kulturních akcí.

Další pozoruhodnou budovou je Mrakodrap, postavený ve 20. letech minulého století jako první výšková budova v Polsku. Jedná se o památník slezských povstalců tvořen třemi křídly, které symbolizují povstání z roku 1919, 1920, a 1921. Zajímavé je taktéž Slezské muzeum, jehož většina prostorů se nachází pod zemí v prostorách bývalého dolu Varšava. Ve městě najdete rovněž muzeum nejmenších knížek světa Zikmunda Śkockého a v něm knížky psané na zrníčku máku. Při návštěvě města byste neměli zapomenout taktéž na nějakou místní specialitu. Jednou z nich je Rolada Šlonsko, což je roláda z hovězího masa, podávaná s bramborovými knedlíky a červeným zelím. Milovníky ryb jistě potěší Hekele, sleďový salát s vejci, okurkami, pepřem a hořčicí.

V hlavním městě Varšava žilo do doby holocaustu hned po městě New York nejvíce židů, jejichž kořeny spadají do roku 960. Nacházela se tu velká synagoga, která rovněž patřila k největším na celém světě. Nacisty byla zničena roku 1943. Dochovala se však novorománská synagoga z přelomu 19. a 20.stol, která je nejvýznamnějším místem židovských setkání. Kromě kulturních akcí se tu konají taktéž rituální koupele v lázních. Co se týče židovské tématiky, najdete tu taktéž muzeum dějin polských židů. Výstava je věnována informací, jak se židé zasloužili na obohacování polské kultury, vědy i ekonomiky. Varšava má však co nabídnout také z hlediska architektury. Za zmínku nepochybně stojí klasicistní palác Lazienki postavený na umělém jezeře rozdělujícího na dvě části. V hlavní části paláce stojí rotunda s Rubensovými a Rembrandtovými díly. Polsko je silně nábožensky založené, proto v každém městě najdete několik kostelů, které se neustále těší hojné návštěvnosti věřících. Na zpověď tu stojí fronty celé hodiny.

V absurdním dramatu Alfreda Jarryho Král Ubu se na konci setkáváme se větou: „ Nejlepší je Polsko, protože kdyby nebylo Polska, nebylo by Poláků“. O Polácích se říká, že je to hrdý a samostatný národ, který si však umí více užívat života, než například my Češi. Udělejte si čas a vydejte se poznat náš sousední národ, o kterém toho příliš mnoho nevíme.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
 • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
 • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
 • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
 • Dezinfekce všech vozů před jízdou
 • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
 • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.