"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Řecko a jeho skvosty (Athény - Athény)

Popis

Nádherná plavba k rozplétání všech divů Řecka, skrze Egejské moře až na Polopenéskou pevninu. K hlavním bodům této plavby patří Santorini se svým slavným západem Slunce, „cukrové vesničky“ a historická místa Akrotiri, Mykonos, královna Egejského moře s blízkým Delos, Apollův posvátný ostrov a dech beroucí skanzen (UNESCO). Vydáme se také do oblasti Hydra, skutečně autentický a nepoznaný ostrov. Uvidíme Krétu, největší ostrov v Řecku a Monemvassia (“kámen, který se chystá vplout”).

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné středoevropské kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

ATHÉNY - KEA - DELOS - MYKONOS - SANTORINI - RETHYMNON KRÉTA - KYTHIRA - MONEMVASSIA - NAFPLION - HYDRA - MARINA ZEA (ATHÉNY)

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Jachta Harmony G
HARMONY G je moderní elegantní mega jachta s nadčasovým high-tech vzhledem. Velmi podobná soukromým jachtám z nejznámějších přístavu po celém světě. HARMONY G je 53 metrů dlouhá jachta (21 kajut), která je v provozu od roku 2001 a byla zcela renovována v letech 2012 – 2013. Splňuje veškeré bezpečnostní podmínky (SOLAS) nutné pro provoz plavidel. Služby na palubě jsou poskytovány zkušenou posádkou (Kapitán, Cruise manažer, námořníci a hotelový personál). Posádka se bude po celou dobu plavby starat o maximální pohodlí a bezpečnost všech hostů. Skoro na všech zastávkách jsou k dispozici volitelné exkurze, které lze rezervovat už s 24 hodinovým předstihem.

Kajuty
Celkem 21 kajut M/Y HARMONY G se nachází na horní palubě (4 kajuty), hlavní palubě (11 kajut) a spodní palubě (6 kajut). Všechny jsou honosné a zdobené jemnými barvami. Kajuty jsou vybaveny oddělenými, nebo king-size lůžky, tři kajuty jsou třílůžkové a mají velká okna. V každé kajutě se nachází vlastní sociální zařízení, TV s plochou obrazovkou, CD/DVD přehrávač, hudební kanály, mini lednička, fén, individuálně nastavitelná klimatizace a sejf.

Život na palubě
Během dnes se život na jachtě soustředí především kolem lodního baru a restaurace na hlavní palubě. Jídlo je také možné podávat pod širým nebem, v závislosti na počasí. Kapitán nechá loď zakotvit v nádherných zálivech a poblíž krásných neobydlených ostrovů, kde si hosté užijí nádherné koupání a potápění. Těšit se můžete na výbornou kuchyni, vždy s obsahem místních pochutin a receptů.

Lounge a restaurace
Elegantní restaurace je obklopena obrovskými okny, které umožní nádherný pohled na moře a městečka v přístavech. Kapacita restaurace je uzpůsobena pro celou kapacitu jachty. Sezení není nijak přiřazeno ke kajutám a jídlo se podává na stůl, nebo je k dispozici studený či teplý bufet s částí „a la minute“.

Lounge na horní palubě
Interiér tohoto lounge obsahuje relaxační křesla a komfortní posezení, kde si můžete užít drink a pozorovat skrze velká okna dechberoucí scenérie, kterými proplouváte. Dáváte přednost četbě, či koukání na televizi? To také není problém. Na horní palubě se také nachází otevřená venkovní restaurace.

Sluneční terasa
Na nejhornější palubě se nachází sluneční terasa s posezením a lehátky k relaxaci k vyhřívání na slunci, čtení zajímavé knihy či pozorování nádherné krajiny.

Program

DEN 1 (PÁTEK): Nalodění v Marina Zea v Athénách od 14:00 – 15:00. Užijeme si přivítání s welcome drinkem a představení posádky a ostatních cestujících. Plavba přes Cape Sounion do Kea. Volný čas k prozkoumání přístavu Kea, po večeři Korrisia. V časných ranních hodinách plavba do Delos. Přenocování na moři.

DEN 2 (SOBOTA):
Volitelná ranní exkurze do unikátního archeologického naleziště v Delos, nejposvátnějšího ostrova starověku. Poté plavba do přístavu v Mykonos, po cestě se zastávkou na koupání. Volné odpoledne a večer k užití kosmopolitního životního stylu tohoto místa. Přenocování v Mykonos.

DEN 3 (NEDĚLE): Polední příjezd do Santorini (kotvení ve Fira). Zažijte úžasné přírodní „drama“ poblíž vulkanické kaldery (obrovský vulkanický kráter). Volitelná exkurze do archeologických nalezišť a typických vesniček s jedinečným výhledem na Egejské moře. Noční plavba na Krétu.

DEN 4 (PONDĚLÍ): Ranní příjezd na Krétu a do jejího nejznámějšího přístavu Rethymnon. Volitelná exkurze do starobylého města Knossos poblíž Heraklionu. Pozdní odjezd do Kythiry. Přenocování na moři.

DEN 5 (ÚTERÝ): Později ráno zastávka na plavání a odpolední příjezd do Kythira, méně známý ostrov, který se nyní rychle stává favoritem mezi návštěvníky Řecka. Večer volno k návštěvě malebného hlavního města Chora a zažít kouzlo tohoto klidného ostrova. Přenocování v Kythira.

DEN 6 (STŘEDA): Brzo ráno plavba do Monemvassia. Objevíme pozoruhodné středověké opevněné město a zbude nám volný čas k prozkoumání jedinečně zachovalé byzantské a benátské architektury a poznat krásu místní přírody. Plavba do Nafplia v časných odpoledních hodinách se zastávkou na koupání. Večer příjezd do Nafplion. Toto staré město je okouzlující, z úzkými uličkami a charakteristickou dobovou architekturou. Uvidíme také působivé středověké opevnění, které korunuje vrcholky okolních kopců. Přenocování v Nafplion.

DEN 7 (ČTVRTEK): Volitelná exkurze do Mycenae, mocného opevněného paláce Agamemnon, krále Homeric Achaean. Brzy odpoledne odjezd na ostrov Hydra. Volný čas k objevování obrázkového přístavního městečka. Přenocování v přístavu.

DEN 8 (PÁTEK): Plavba ráno do Marina Zea, Piraeus. Příjezd a vylodění po snídani.

* Itinerář může být změněn na základě rozhodnutí Variety Cruises a kapitána lodi, a to v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, také v případě, že přístav neumožní lodi opustit přístav, nebo v případě jiných mimořádných situací. Při změně itineráře z těchto důvodů nemají klienti nárok na žádnou náhradu, ale Variety Cruises zaručuje, že cestující se včas vylodí v přístavu k dostatečnému času na lety klientů.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v dvoulůžkových kajutách (double/twin) s vlastním WC/sprcha a klimatizací.
 • Plnou penzi: Snídaně formou bufetu a dvě jídla denně, zahrnuje welcome koktejl, Řecký večer, zábavné BBQ a kapitánskou večeři.
 • Káva, čaj a pitný režim (voda) po celý den.
 • Použití rybářského a potápěcího vybavení (dle dostupnosti).
 • Anglicky mluvící průvodce/delegát.

Cena nezahrnuje

 • Nápoje (kromě výše uvedených).
 • Exkurze a výlety na ostrovech a další volitelné programy.
 • Spropitné pro posádku. 
 • Osobní výdaje klientů.
 • Wi-Fi (k dispozici za poplatek)

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.