"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Poklady Kykladských ostrovů (Řecko)

Popis

Plavba po nádherných Kykladských ostrovech. Objevte milované a méně známé drahokamy s bohatou historií, průsvitnou vodou, rajskými plážemi, modrobílými domy. Mezi přednosti plavby patří například Santorini se svým slavným západem Slunce, „cukrové vesničky“ a historická místa Akrotiri. Dále pak Mykonos, královna Egejského moře a blízkým Delos, Apollův posvátný ostrov a dech beroucí skanzen (UNESCO), Folegandros, skutečně autentický ostrov se slavným Benátským hradem, Syros, hlavní město Kykladských ostrovů nebo také Paros, pohádková krajina s rybářskými přístavy.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné středoevropské kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

ATHÉNY - POROS - POLIEGOS - FOLEGANDROS - SANTORINI - ANTIPAROS – PAROS - DELOS - MYKONOS - SYROS - KYTHNOS - CAPE SOUNION - MARINA ZEA (ATHÉNY)

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Jachta Galileo
48 metrová motorová plachetnice M/S Galileo s klasickým ocelovým trupem a s prostornými, krásně vybavenými interiéry, které byly renovovány v roce 2016. Galileo, vybudovaná podle nejpřísnějších bezpečnostních předpisů v roce 1992 byla kompletně přestavěna v roce 2007. Další renovace proběhla v období od listopadu 2015 do března 2016 a zahrnovala významnou modernizaci ubytování a také venkovních a vnitřních prostor. Elegantní plachetnice Galileo působí na plavbách ve Středomoří a Indickém oceánu. Galileo vždy pluje použitím svých motorů. Plachtění je využito pouze v případě příhodných povětrnostních podmínek, které to umožní.
Servis na palubě je poskytován kapitánem, cruise koordinátorem a zkušenou námořní a hotelovou posádkou.

Kajuty
Galileo má celkem 25 kajut, které se nachází na horní a spodní palubě, všechny s většími okýnky. Elegantně zařízené kajuty vždy obsahují twin či double lůžka a vlastní sociální zařízení se sprchou a WC. Kajuty kategorie B mají flexibilní uspořádání lůžek. Všechny jsou komfortně zařízené a krásně vybavené dřevěným nábytkem. Kajuty mají individuálně nastavitelnou klimatizaci, úložné prostory a jsou vybaveny plochou TV, mini ledničkou, telefonem (pro interní užití), fénem, centrální hudbou s rozhlasem a sejfem.

Život na palubě

Během dne je centem dění na palubě vnitřní lounge a restaurace, také venkovní prostory na hlavní a vyšší palubě a sluneční terase. Kapitán zakotví na místech, kde si užijete nádherné koupání, potápění či plavby na kajacích.

Lounge a restaurace
Zrenovováno v roce 2016. Lounge na hlavní palubě s americkým barem vedoucí do elegantní restaurace vystavěna ve dřevě s kobercem. Prostorná restaurace zvládne uspokojit kapacitu celé lodi. Sezení není nijak přiřazeno ke kajutám a jídlo se podává na stůl, nebo je k dispozici studený či teplý bufet s částí „a la minute“.

Lounge na horní palubě

Hosté na motorové plachetnici Galileo se velmi rádi užívají venkovní prostor s barem, kde můžete relaxovat a užívat si pohled na dech beroucí místa, kterými loď proplouvá.

Sluneční terasa

Na jachtě se nachází také sluneční terasa s posezením k relaxaci a dostatečným množstvím lehátek. Můžete se tak nerušeně slunit pod středomořským sluncem a ve večerních hodinách sledovat západy slunce, vychutnat si oblíbený nápoj s výhledem na hvězdy. Nyní si klienti můžou užít také venkovní bar.

Program

DEN 1 (PÁTEK): Nalodění v Marina Zea v Athénách mezi 14:00 – 15:00. Užijte si welcome drink a poznejte se s posádkou a ostatními klienty. Plavba do Poros na 3 hodinovou návštěvu a následná plavba do Poliegos. Přenocování na moři.

DEN 2 (SOBOTA): Ranní příjezd do Poliegos, velmi malý ostrůvek, známý pro své pláže. Ranní koupání, po kterém následuje BBQ na palubě. Odpolední plavba do Folegandros, jednoho z nejúžasnějších, ale také nejméně známých ostrovů v Egejském moři. Projděte se městečkem a dejte si něco dobrého v tradiční Řecké taverně. Přenocování ve Folegandros.

DEN 3 (NEDĚLE):
Brzy ráno odjezd do Santorini. Ranní příjezd do Santorini (případně kotvení) a objevování hlavního města Fira. Volitelná exkurze k vykopávkám Akrotiti a návštěva vesniček, zahrnující nádhernou vesničku Oia, známá pro dech beroucí výhled na kalderu (vulkanický kráter). Přenocování v Santorini.

DEN 4 (PONDĚLÍ):
Během rána si užijete skvělou zastávku na koupání v zátoce Antiparos. Během poledne připlujeme do Paros. Navštívíme Parikia a malebnou vesničku Naoussa. Budeme mít čas na večerní zábavu a ukázat vaše taneční kreace během oblíbené řecké noci. Přenocování v Paros.

DEN 5 (ÚTERÝ): Volitelná ranní exkurze do unikátního archeologického naleziště v Delos, nejposvátnějšího ostrova starověku. Poté plavba do přístavu v Mykonos, po cestě se zastávkou na koupání. Volné odpoledne a večer k užití kosmopolitního životního stylu tohoto místa. Přenocování v Mykonos.

DEN 6 (STŘEDA): Po ranním koupání připlujeme do Syros, hlavního města Kykladských ostrovů, kde si můžete užít jedny z nejkrásnějších písčitých pláží anebo se projít městem a užít si unikátní architekturu místních budov. Přenocování v Syros.

DEN 7 (ČTVRTEK):
Ráno připlujeme do Kythnos, kde si užijete koupání v zálivu Kolones a poté poplujeme do Marina Zea, kde poplujeme později odpoledne skrze Cape Sounion, chrám Poseidona. Užijeme si kapitánskou rozlučkovou večeři. Přenocování v Marina Zea.

DEN 8 (PÁTEK): Vylodění dopoledne po snídani.

*Itinerář může být změněn na základě rozhodnutí Variety Cruises a kapitána lodi, a to v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, také v případě, že přístav neumožní lodi opustit přístav, nebo v případě jiných mimořádných situací. Při změně itineráře z těchto důvodů nemají klienti nárok na žádnou náhradu, ale Variety Cruises zaručuje, že cestující se včas vylodí v přístavu k dostatečnému času na lety klientů.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v dvoulůžkových kajutách (double/twin) s vlastním WC/sprcha a klimatizací.
 • Plnou penzi: Snídaně formou bufetu a dvě jídla denně, zahrnuje welcome koktejl, Řecký večer, zábavné BBQ a kapitánskou večeři.
 • Káva, čaj a pitný režim (voda) po celý den.
 • Použití rybářského a potápěcího vybavení (dle dostupnosti).
 • Anglicky mluvící průvodce/delegát.

Cena nezahrnuje

 • Nápoje (kromě výše uvedených).
 • Exkurze a výlety na ostrovech a další volitelné programy.
 • Spropitné pro posádku. 
 • Osobní výdaje klientů.
 • Wi-Fi (k dispozici za poplatek)

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.