"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Krásy Španělska a Portugalska (z Lisabonu)

Popis

Vydejte se s námi objevit pobřeží Španělska a Portugalska z paluby nádherné plachetnice Panorama II. Navštívíme spolu Sevilu, rozprostírající se podél řeky Guadalkivir s několika památkami UNESCO a bohatým maurským a španělským dědictvím; Grenadu a její architektonické poklady, jako například palác Alhambra. Jerez de la Frontera, město v Andalusii světoznámé pro svou architekturu, víno (sherry) a chov koní. Ronda, místo, kde vznikly moderní býčí zápasy a Gibraltar, Britská základna rozkládající se na jihu Španělska.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné středoevropské kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Lisabon - Portimao - Seville - Jerez de la Frontera - Gibraltar - Ronda - Granada - Malaga

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Jachta Panorama II.
Panorama II je 50 metrů dlouhá motorová plachetnice, která splňuje nejpřísnější požadavky SOLAS (bezpečnost plavby) pro mezinárodní námořní dopravu. Dominantou této plachetnice jsou dvě stěžně/stabilizátory, které svou stabilizační funkcí pomáhají ke klidné a pohodové plavbě. Dvou stěžňová plachetnice Panorama II. Byla uvedena do provozu v roce 2004 a nabízí kapacitu pro 49 pasažérů. Tato plachetnice má za sebou několik plaveb Atlantským oceánem, plavby od Seychel do Monte Carla a z Černého Moře do Tunisu. Nabízí vysoký standard ubytování, komfortu a bezpečnosti. K vybavení patří bar a lounge, které byly renovovány v roce 2015 a nabízí krásné dřevěné obložení a pohodlné posezení. Servis na palubě je poskytován kapitánem a jeho týmem – koordinátor plavby, námořní a hotelová posádka.

Kajuty
Kajuty se nacházejí na horní, hlavní a spodní palubě a jsou krásně designově zařízené. Každá z nich obsahuje vlastní mramorově laděnou koupelnu se sprchou a WC a jsou vybaveny okny (horní a hlavní paluba) a okénky (spodní paluba). Každá kajuta má individuálně nastavitelnou klimatizaci a TV s plochou obrazovkou, CD/DVD přehrávačem, telefon (pro interní použití), fénem, mini ledničkou, centrální hudbou a rozhlasem, sejfem. 4 kajuty na hlavní palubě lze propojit na dvě SUITE kajuty. 4 kajuty na spodní palubě lze uspořádat na třílůžkovou kajutu.

Život na palubě
Během dne se život na palubě soustředí ve vnitřním lounge a restaurace, ale také na otevřených palubách, které mimo jiné umožňují podávání jídla „al fresco“. Ideální místa pro Relax pod širým nebem, setkání s dalšími spolucestujícími, čtení zajímavé knihy či výhled míst, kterými loď proplouvá. Plavecká platforma na zádi lodi umožňuje skvělý přístup do vody, během zastávek na koupání.

Hlavní paluba

Hlavní lounge vybavený komfortním posezením nabízí také full servis bar a plazmovou obrazovku a je dějištěm sociálních aktivit, jako infoschůzky a jiné. Tento prostor je ideální pro setkání s ostatními cestujícími, nebo čtení zajímavých knih z knihovny. Tento prostor byl renovován v roce 2015 a je obložen lesklým dřevem a vybaven krásným nábytkem.

Restaurace
Nachází se na spodní palubě, vnitřní a venkovní posezení je uzpůsobeno na kapacitu celé lodi a je zde vyhrazeno místo pro bufet. Zadní plocha na horní palubě nabízí velkorysý, zastřešený, ale i otevřený prostor, kde si hosté mohou vychutnat jídlo pod širým nebem s nádherným výhledem. Nepřiřazené sezení umožňuje snídat, obědvat, nebo večeřet pokaždé s jinými hosty a vytvořit si tak spoustu přátel. Jídlo se podává na stůl nebo formou bufetu, který zahrnuje část „a la minute“ vaření. Menu je mezinárodní s nádechem místních specialit.

Sluneční terasa
Prostor na přídi na horní palubě poskytuje pohodlná lehátka k opalování a relaxaci.

Program

1 DEN (Sobota): Nalodění 16:00 – večeře na palubě, přenocování na moři plavbou do Portimao.

2 DEN (Neděle): Dnes budeme mít možnost využít volitelné exkurze, která nás zavede do Silves, které bylo v 17. stol. srovnáno se zemí během ničivého zemětřesení. Budete žasnout nad století starým maurským hradním komplexem s podzemní vodní nádrží. Uvidíme také katedrálu vybudovanou Alfonsem X z Kastilie na místě bývalé mešity, krásný most přes Rio Arade z 15. stol. Budeme mít také možnost prohlédnout si historickou výstavu v muzeu Aqueológico. Poté opustíme Silves a přesuneme se k pohoří Serra de Monchique a Monchique, malebného města uprostřed dvou hor. Město si doposud stále zachovává své kouzlo 16. stol. A budete se procházet dlážděnými uličkami s malými vchody do místních obydlí a různou řemeslnickou výzdobou. Nachází se zde také františkánský klášter ze 17 stol. A farní kostel z 16. stol., který je zdobený ručně vyrobenými modrými keramickými obklady. Vrátíme se do Portimao na oběd. Odpoledne volitelná procházka městem Portimao či volný čas na nakupování či koupání na místních plážích. Odpoledne plavba do Cadiz, přenocování na moři plavbou do Cadiz.

3 DEN (Pondělí): Tento den se vydáme z přístavu do vnitrozemí na volitelnou exkurzi do Sevily, jednoho z nejkrásnějších měst v Evropě, kde maurské a španělské umění a kultura zanechalo svou stopu. Exkurze nás zavede do Katedrály, Alcazarova paláce a jeho andaluské zahrady, park Maria Luisa a malebnou čtvrť Santa Cruz. Později večer se vrátíme do Cadiz, přenocování v přístavu.

4 DEN (Úterý):
Ranní volitelná exkurze do oblasti Jerez de la Frontera, známé pro velmi dobré víno, chov koní a flamenko. Tato exkurze v sobě také zahrnuje návštěvu Alkazaru, katedrála a tzv. „ganadería“, kde se konají býčí zápasy. Po obědě na palubě, odpolední volitelná prohlídka Cadiz a Sancluar de Barrameda. Cadiz a k němu patřící typické bílo modré domky a bohatá historie a kultura. Později se dostaneme do místa Sanclucar de Barrameda a navštívíme vinný sklípek známý pro výrobu „Manzanilla“. Později odpoledne návrat na loď. Přenocování na moři cestou do Gibraltaru.

5 DEN (Středa):
Ranní příjezd do Gibraltaru. Volitelný půldenní výlet do „Rock“. Nasedneme na lanovku, která nás doveze na nejvyšší stanici na vrcholu nad Gibraltarem a naskytne se nám dech beroucí výhled na okolní krajinu této britské kolonie. Poté se vydáme na mezistanici, kde se nachází svatyně starších obyvatel Gibraltaru a určitě potkáme opičky Barbary Apes. Poté návrat do autobusu na krátký přejezd do Princess Caroline’s Battery (dělostřelecká základna) a bojových tunelů Great Siege (systém tunelů vytvořených ve vápencovém pohoří). Poté cesta do gibraltarského muzea s velkým množstvím artefaktů. Budete mít možnost vrátit se na jachtu, nebo ještě zůstat ve městě a vytvořit si individuální plán. Přenocování v přístavu.

6 DEN (Čtvrtek): Brzo ráno plavba do Porto Banus. Příjezd do Porto Banus. Následuje volitelná celodenní exkurze do Ronda, městečko 50 km ve vnitrozemí, které v sobě stále udržuje historické kouzlo – zejména Staré Město a Puente Nuevo (mosty z 18. století). Ronda je také známá jako místo narození moderních býčích zápasů, které se zde vždy konají jednou ročně v rámci Feria Goyesca. Plaza de Toros je nyní muzeem a návštěvníci se mohou podívat také dovnitř arény. Naše exkurze také zahrnuje návštěvu elegantního klášterního konventu a staré Rondy – La Ciudad – se svými dlážděnými ulicemi lemovaným hezkými městskými sídly, některými stále obsazenými rodinnými jmény jako např. Casa de Don Bosco. Projdeme se na náměstí Plaza Duquesa de Parcent, která se pyšní kláštery, kostely, včetně hrací městské zvonice Iglesia Santa Maria de Mayor. Později odpoledne bude čas na návštěvu Marbella, jednoho z nejvíce kosmopolitních evropských přístavů. Přenocování na moři plavbou do Motril (Španělsko – Granada).

7 DEN (Pátek): Ranní příjezd do Motril. Volitelná celodenní exkurze do Granady, jedno z nejzajímavějších měst na světě. Navštívíme jeden z největších klenotů architektury – Alhambra. Řada paláců a zahrad postavených pod vládou dynastie Nazari ve 14. stol. Navštívíme také Katedrálu s královskou kaplí, kde jsou pohřbeni Ferdinand a Isabela. Klášter La Cartuja a spousta kostelů postavena maurskými řemeslníky v granadském „Mudéjar“ stylu. Odpoledne opustíme Granadu s návratem do Motril. Přenocování na moři plavbou do Malagy.

8 DEN (Sobota): Vylodění od 7:00 – 10:00.

* Itinerář může být změněn na základě rozhodnutí Variety Cruises a kapitána lodi, a to v případě nepříznivých povětrnostních podmínek, také v případě, že přístav neumožní lodi opustit přístav, nebo v případě jiných mimořádných situací. Při změně itineráře z těchto důvodů nemají klienti nárok na žádnou náhradu, ale Variety Cruises zaručuje, že cestující se včas vylodí v přístavu k dostatečnému času na lety klientů.

Cena zahrnuje

 • Ubytování v dvoulůžkových kajutách (double/twin) s vlastním WC/sprcha a klimatizací.
 • Plnou penzi: Snídaně formou bufetu a dvě jídla denně, zahrnuje welcome koktejl, místní tematický večer, zábavné BBQ a kapitánskou večeři.
 • Káva, čaj a pitný režim (voda) po celý den.
 • Použití rybářského a potápěcího vybavení (dle dostupnosti).
 • Anglicky mluvící průvodce/delegát.

Cena nezahrnuje

 • Nápoje (kromě výše uvedených).
 • Exkurze a výlety na ostrovech a další volitelné programy.
 • Spropitné pro posádku. 
 • Osobní výdaje klientů.
 • Wi-Fi (dostupné za poplatek)

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.