"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Krásy Ligurského moře (Francie, Itálie, Monako)

Popis

Plavba Ligurským mořem nás zavede na známá místa, která se rozkládají na pobřeží malebného Ligurského moře. Naše cesta vždy začíná a končí ve francouzském městě Cannes, které je velmi známé také díky filmovému festivalu, který se zde koná. Navštívíme však další krásy tohoto moře, a to ostrov Elba, Korsika či Sardinie. Nebude chybět také druhý nejmenší stát na světě – Monako.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné kontinentální kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Cannes (Francie) - Lerici (Itálie) - Portoferraio (Elba - Itálie) - Palombiaggia (Korsika - Francie) - Bonifacio (Korsika - Francie) - Alghero (Sardinie - Itálie) - Porticcio Beach (Korsika - Francie) - Alaccio (Korsika - Francie) - Monako - Cannes (Francie)

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Royal Clipper
Loď inspirována legendární lodí Preussen. Na jejich pěti stěžních se leskne až 42 plachet, které této lodi dodávají opravdu majestátní vzhled. Royal Clipper je vybaven těmi nejmodernějšími navigačními a zabezpečovacími systémy.

Loď je dlouhá cca. 134 metrů a nabízí pohodlné a stylové ubytování až pro 227 hostů, o které se postará více jak stočlenná posádka. S palubou o celkových rozměrech 1 760 metrů nabízí dostatečné prostory pro všechny hosty. Navíc zde naleznete také tři bazény, vyhlídkové balkóny, stožár s vyhlídkovou plošinou.

Vnitřní prostory jsou ještě více oslňující a zahrnují tři paluby a velké atrium s prosklenou střechou, skrze kterou dovnitř svítí sluneční paprsky. Na palubě lodi se nachází také elegantně zařízená restaurace, kde si vychutnáte lahodná jídla. Na zádi lodi najdete také plošinu ke koupání a vodním sportům. K opravdovému relaxu a uvolnění vám budou sloužit lázně a wellness s podvodními skleněnými průzory.

Kajuty
Na lodi se nachází celkem dva OWNER’S SUITE, 14 DELUXE apartmánů s maximálním cestovním komfortem, vlastní terasou, vířivkou, 24-hodinovou pokojovou službou a dále 98 dvoulůžkových kajut různých kategorií.

Kajuta kategorie OWNER (clipper paluba)

Luxusní velká kajuta s dvěma manželskými postelemi, posezením, minibarem, 24 hodinovou pokojovou službou a vlastní vanou s vířivkou. To nejlepší, co na lodi můžete zažít.

Kajuta kategorie DELUXE (hlavní paluba)

Venkovní DELUXE kajuta s privátní terasou, posezením, minibarem a koupelnou s vířivou vanou.

Kajuta kategorie 1 (hlavní paluba)

Deluxe kajuta s dvoulůžkem, minibarem, vlastní koupelnou s vířivou vanou.

Kajuta kategorie 2 (clipper paluba)
Větší vnější kajuta s dvěma lůžky či manželskou postelí, koupelna se sprchovým koutem. Třetí lůžko k dispozici na vyžádání.

Kajuta kategorie 3 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 4 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 5 (spodní paluba)
Vnější a vnitřní kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 6 (spodní paluba)
Vnitřní kajuta s lůžkem (třetí lůžko na vyžádání) a vlastní koupelnou se sprchovým koutem.

* Všechny kajuty jsou vybaveny TV, DVD přehrávačem, telefonem, individuálně ovládanou klimatizací, soukromým trezorem, fénem, večerním turn-down servisem a zásuvkou 110 V. Kajuty se liší velikostí a uspořádáním. Na přání je možné zaslat plánek s uspořádáním jednotlivých kajut.

Program

1 DEN (SOBOTA): Třpytivé Cannes je typickým středomořským městem. Svou popularitu si začalo získávat v době, kdy sem mířili bohatí angličtí šlechticové, kteří do slunné Francie utíkali od chladného a deštivého počasí v Británii. Cannes pro svou popularitu také začalo postupně lákat čím dál více známých osobností. Dnes je nejznámější především pro svůj Mezinárodní filmový festival, který se koná v kolosálním Palais des Festivals.

2 DEN (NEDĚLE): Lerici je nejvyhledávanějším letoviskem v zálivu La Spezia v italské Ligurii. Město láká především díky svému malebnému Starému městu, nad nímž se tyčí mohutný kastel nebo pláž táhnoucí se až do rybářské vesnice San Terenzo. Svým způsobem turisty láká i fakt, že Lerici je místem utonutí anglického básníka Percy Bysshe Shelleyho.

3 DEN (PONDĚLÍ): Dnes navštívíme město Portoferraio, které pro své návštěvníky dokáže vykouzlit jedinečné scenérie. Panuje zde středomořský klid a pohoda, nicméně v minulosti bylo spojováno s dobovými nájezdy pirátů. Právě zde Napoleon ze své vily při pohledu na lodě v přístavu snil o návratu ke slávě. Užijte si prohlídku místní vinice nebo například poblíž města objevené pozůstatky po starověké civilizaci Etrusků.

4 DEN (ÚTERÝ): Pláž Palombiaggia, ležící přibližně 10 kilometrů od známého letoviska Porto Vecchio nabízí křišťálově čistou azurovou vodu a bílý písek, který pro Vás připraví přímo karibskou atmosféru. Je lemovaná piniovým hájem, kde se můžete ukrýt před případným ostrým sluníčkem. Další zastávkou bude Bonifacio, které je téměř vnitrozemním přístavem a svým jedinečným umístěním je zcela chráněný. Je to rušný přístav s výbornými rybími restauracemi. Staré město se svou citadelou je posazeno vysoko na vrcholu zdánlivě neproniknutelného útesu.

5 DEN (STŘEDA): Alghero není nadarmo nazýváno jako „Malá Barcelona“. Nejenže má katalánský vzhled i ducha, místní obyvatelé dokonce katalánštinou hovoří. Může za to fakt, že po dobytí města Aragonci v roce 1354 sem přesídlily četné katalánské kolonie. Město je opevněné hradbami a je chráněno baštami. Nejvýznamnější památkou je kostel San Francesco ze 14. století.

6 DEN (ČTVRTEK):
Jako další se vydáme do Porticcio Beach na ostrově Korsika. Živé letovisko v jedné z nejkrásnějších zátok západního pobřeží Korsiky. Leží v širokém zálivu přímo naproti metropoli ostrova Ajacciu. Nabízí pláže s jemným pískem, tyrkysovým mořem a skvostným panoramatickým výhledem. Dále se vydáme do Ajaccia, což je přístavní město na západním pobřeží ostrova. Jde o největší a zároveň i hlavní město Korsiky. K vidění zde je muzeum, památník i rodný dům nejslavnějšího rodáka – Napoleona Bonaparta. Vychutnáte si zde také nádherné pláže a všemožné skalní útvary.

7 DEN (PÁTEK): Monako je legendárním městem knížat a celosvětových celebrit. Nádherný Palais du Prince nebo všudypřítomná grandiózní casina ukazují elegantnost města. Jde o druhou nejmenší zemi světa a jejími symboly jsou rychlá auta, honosné jachty, luxusní hotely velké diamanty nebo drahé módní butiky.

8 DEN (SOBOTA): Poslední den naší plavby se vrátíme do Cannes a čeká nás vylodění.

Cena zahrnuje

 • Ubytování a plavbu na lodi ve vybrané kajutě 7 nocí/osoba
 • Stravování ve formě plné penze (včetně čaje, kávy a vody k jídlu)
 • Program na lodi a kapitánskou večeři
 • Využití sportovního vybavení (mimo potápěčského vybavení)

Cena nezahrnuje

 • Dopravu a transfery
 • Nápoje
 • Exkurze
 • Spropitné pro posádku
 • Cestovní pojištění

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.