"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Krásy Korsiky a Francouzské riviéry

Popis

Plavba podél Francouzské riviéry nás zavede na známá místa, která se rozkládají na pobřeží malebného Ligurského moře. Naše cesta vždy začíná a končí ve francouzském městě Cannes, které je velmi známé také díky filmovému festivalu, který se zde koná. Navštívíme však další krásy tohoto moře, a to ostrov Korsika, ale také známé městečko St. Tropez.

Boutique plavby Vám poskytnou neopakovatelný zážitek a atmosféru jako na privátní jachtě. Na rozdíl od velkých výletních lodí plují naše jachty vždy až do přístavů nejblíže centru města. Přes noc kotví lodě téměř v centru města, kdykoliv můžete vyrazit do ulic a poznat noční život na maximum. Detailně propracované itineráře zabezpečují dostatečné množství času k prohlídce památek i k objevování nových míst. Pochutnáte si na výborné kontinentální kuchyni a lokálních specialitách. Garantujeme osobní přístup ke klientovi – exkurze na pobřeží probíhají v malých skupinách, díky kterým poznáte to, co Vás z každého místa nejvíce zajímá. Do syta si budete užívat koupání z plošin na zádích lodí, šnorchlování či potápění při zastávkách. Ponořte se do každé destinace, poznejte místní život a zamilujte se do krás, které každá destinace nabízí.

Itinerář

Cannes - Portofino (Itálie) - Ľile Rousse (Korsika) - Calvi (Korsika) - Porto (Korsika) - přírodní rezervace Scandola - Porquerolles (Iles D Hyeres) - Sanary-Sur-Mer - St. Tropez - Cannes

Co Vás čeká na okružní plavbě od CK Vega Tour

 • Atmosféra privátní jachty se zázemím a servisem jako na velké lodi
 • Kotvení vždy v centru každé destinace
 • Pečlivě připravený itinerář s různorodým programem
 • Vybraná kuchyně a lokální speciality
 • Exkurze na pevnině s průvodcem
 • Plošina na zádi ke koupání a potápění, sluneční terasy k opalování

Specifikace lodi

Royal Clipper
Loď inspirována legendární lodí Preussen. Na jejich pěti stěžních se leskne až 42 plachet, které této lodi dodávají opravdu majestátní vzhled. Royal Clipper je vybaven těmi nejmodernějšími navigačními a zabezpečovacími systémy.

Loď je dlouhá cca. 134 metrů a nabízí pohodlné a stylové ubytování až pro 227 hostů, o které se postará více jak stočlenná posádka. S palubou o celkových rozměrech 1 760 metrů nabízí dostatečné prostory pro všechny hosty. Navíc zde naleznete také tři bazény, vyhlídkové balkóny, stožár s vyhlídkovou plošinou.

Vnitřní prostory jsou ještě více oslňující a zahrnují tři paluby a velké atrium s prosklenou střechou, skrze kterou dovnitř svítí sluneční paprsky. Na palubě lodi se nachází také elegantně zařízená restaurace, kde si vychutnáte lahodná jídla. Na zádi lodi najdete také plošinu ke koupání a vodním sportům. K opravdovému relaxu a uvolnění vám budou sloužit lázně a wellness s podvodními skleněnými průzory.

Kajuty
Na lodi se nachází celkem dva OWNER’S SUITE, 14 DELUXE apartmánů s maximálním cestovním komfortem, vlastní terasou, vířivkou, 24-hodinovou pokojovou službou a dále 98 dvoulůžkových kajut různých kategorií.

Kajuta kategorie OWNER (clipper paluba)
Luxusní velká kajuta s dvěma manželskými postelemi, posezením, minibarem, 24 hodinovou pokojovou službou a vlastní vanou s vířivkou. To nejlepší, co na lodi můžete zažít.

Kajuta kategorie DELUXE (hlavní paluba)
Venkovní DELUXE kajuta s privátní terasou, posezením, minibarem a koupelnou s vířivou vanou.

Kajuta kategorie 1 (hlavní paluba)
Deluxe kajuta s dvoulůžkem, minibarem, vlastní koupelnou s vířivou vanou.

Kajuta kategorie 2 (clipper paluba)
Větší vnější kajuta s dvěma lůžky či manželskou postelí, koupelna se sprchovým koutem. Třetí lůžko k dispozici na vyžádání.

Kajuta kategorie 3 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 4 (clipper a spodní paluba)
Vnější dvoulůžková kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 5 (spodní paluba)
Vnější a vnitřní kajuta s oddělenými lůžky či manželskou postelí (třetí lůžko na vyžádání). Vlastní koupelna se sprchovým koutem.

Kajuta kategorie 6 (spodní paluba)
Vnitřní kajuta s lůžkem (třetí lůžko na vyžádání) a vlastní koupelnou se sprchovým koutem.

* Všechny kajuty jsou vybaveny TV, DVD přehrávačem, telefonem, individuálně ovládanou klimatizací, soukromým trezorem, fénem, večerním turn-down servisem a zásuvkou 110 V. Kajuty se liší velikostí a uspořádáním. Na přání je možné zaslat plánek s uspořádáním jednotlivých kajut.

Program

1 DEN (SOBOTA): Nalodění v Cannes. Třpytivé Cannes je typickým středomořským městem. Svou popularitu si začalo získávat v době, kdy sem mířili bohatí angličtí šlechticové, kteří do slunné Francie utíkali od chladného a deštivého počasí v Británii. Cannes pro svou popularitu také začalo postupně lákat čím dál více známých osobností. Dnes je nejznámější především pro svůj Mezinárodní filmový festival, který se koná v kolosálním Palais des Festivals.

2 DEN (NEDĚLE): Portofino je rybářská obec na poloostrově vystupujícím z pobřeží di Levante nedaleko Janova. Zdejší přístav je považován za nejkrásnější v celém Středomoří. Ačkoliv není příliš velké, najdeme zde spoustu restaurací, kaváren a obchůdků. Mezi nejznámější památky patří Castello Brown, kde se nachází muzeum. U hlavní silnice se pak nachází kostel Divo Martino z 12. století.

3 DEN (PONDĚLÍ): L’Île-Rousse je jedním z větších měst na Korsice, nachází se na severní straně ostrova směrem k pevninské Francii. K osvěžení zde poslouží tři krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do vody. Pro aktivní turisty se nabízí nejlepší pohled na město z Ile de la Pietra od místního majáku.

4 DEN (ÚTERÝ): Dnes navštívíme Calvi na Korsice. Napoleon kdysi řekl, že by dokázal rozpoznat svůj rodný ostrov se zavázanýma očima, protože nádherně voní macchiemi. Pokud se ke Korsice blížíte po moři, je to zaručeně první věc, která Vás upoutá. Tou druhou je tamní divoká a hornatá krajina. Poblíž se nachází osamocené pláže a tajuplné mořské jeskyně, které nabízí fantastické příležitosti k potápění.

5 DEN (STŘEDA): Další zastávkou bude Porto, což je malý malebný přístav v zálivu Golfe de Porto na západě Korsiky. Kvůli své fauně a floře bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Město je sevřené mezi vysokými horami. Mezi jeho hlavní lákadla patří janovská strážní věž z 16. století a mořské akvárium s faunou okolního moře. Pro ostatní je zde nedaleko oblázková pláž s množstvím útesů, velmi vhodná pro potápění. Poté se vydáme na plavbu skrze přírodní rezervacei Scandola, která nabízí nespočet geologických skvostů, mezi něž patří ostré vrcholky, větrem ošlehaná skaliska nebo přízračné jeskyně. Nezaujmou zde jen tvary, ale také barvy. Zářivé odstíny rudé a červené vytváří úžasný kontrast se zelenými stráněmi a modrou mořskou hladinou.

6 DEN (ČTVRTEK): Čeká nás plavba do Porquerolles – Iles D´Hyeres. Ostrov je vzácnou perlou v okolí místních přírodních a kulturních krás. Cesty k procházce jsou obklopeny borovicemi a eukalypty. Na jaře vše svou vůní doplňují ještě kvetoucí macchie. Za návštěvu určitě stojí místní maják, citadela a mořské muzeum. Poté se vydáme na Sanary-sur-mer, což je celoročně navštěvované středisko, které okouzlí jak svým přístavem se zachovalým duchem dřívější doby, tak promenádou lemovanou palmami. U okolního pobřeží se střídají písečné pláže se skalními místy. Mezi místními památkami stojí za zmínku kaple Notre Dame de Pitié, kostel Saint Nazaire. Pro svou malebnost a příjemné prostředí si toto místo oblíbila spousta známých osobností dřívější doby.

7 DEN (PÁTEK): Podíváme se do známého St. Tropez, město, které se díky filmové sérii o místních četnících stalo celosvětově populárním, patří mezi neznámější letoviska nejen na Francouzské riviéře, ale v celém Středomoří. Za návštěvu určitě stojí místní přístav s přilehlou promenádou, známá pláž Pampelonne a pro milovníky filmů určitě zdejší četnická stanice.

8 DEN (SOBOTA): Vrátíme se zpět do města Cannes a následuje vylodění.

Cena zahrnuje

 • Ubytování a plavbu na lodi ve vybrané kajutě 7 nocí/osoba
 • Stravování ve formě plné penze (včetně čaje, kávy a vody k jídlu)
 • Program na lodi a kapitánskou večeři
 • Využití sportovního vybavení (mimo potápěčského vybavení)

Cena nezahrnuje

 • Dopravu a transfery
 • Nápoje
 • Exkurze
 • Spropitné pro posádku
 • Cestovní pojištění

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.