Příběhy Ludvíka Bavorského

od 3 490 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Ludvík II. Bavorský se nejvíce zasloužili o slávu bavorských staveb. Jeho pohádkové zámky jsou celosvětově známé a velmi oblíbené, a to nejen u dětí, ale i u mnoha umělců. Snad právě proto získal u mnohých přezdívku "pohádkový král". Byl velkým obdivovatelem Ludvíka XIV., o čem se přesvědčíte sami během návštěvy zámku Herrenchiemsee . Měl rád ...

Popis

Ludvík II. Bavorský se nejvíce zasloužili o slávu bavorských staveb. Jeho pohádkové zámky jsou celosvětově známé a velmi oblíbené, a to nejen u dětí, ale i u mnoha umělců. Snad právě proto získal u mnohých přezdívku "pohádkový král". Byl velkým obdivovatelem Ludvíka XIV., o čem se přesvědčíte sami během návštěvy zámku Herrenchiemsee . Měl rád příběhy a nejvíce ho ke stavbám motivovala legenda o Lohengrinovi, ale i díla Richarda Wagnera. Pojeďte i vy prožít si svůj pohádkový příběh.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne příjezd k novogotickému zámku Hohenschwangau, který sicece Ludvík II. nepostavil, ale prožil tu část svého života. Zde budete mít čas na prohlídku inteiéru a přilehlého okolí. Neuschwanstein, jehož přijetí i návštěvníků bývá někdy trocho kontroverzní. Jedni ho považují za naprostý kýč, druží za jeden z nejromantičtějších zámků světa. Zná ho snad každé dítě, neboť se stal předlohou pro Walta Dineyho. Zámek je obklopen nádhernou scenérií. Ludvík II. sem utíkal před lidmi a oddával se tu svým snům. Se stavbou se začalo roku 1868, a přestože se Ludvík II. topil v dluzích, na zámku skutečně nešetřil. Na stavbě pracovalo 300 dělníků a stavělo si i v noci a svitu lamp. Bylo zde více než dvě stě pokojů s horkovzdušným topením, teplá i studená voda a toalety se splachováním. Své sloužící přivolával elektrickým zvonkem a jídlo z kuchyně přepravovaly výtahem. K nejkrásnějším místnostem patří trůnní a hudební sál. V pracovně se nachází malá umělá jeskyně. V podvečer odjezd na ubytování.

2. den . Po snídani odjezd k zámku Linderhof, což je překrásný barokní zámek s umělou jeskyní. Je nejmenší ze tří staveb postavených bavorským králem Ludvíkem II. a zároveň jedinou z nich, která byla dokončena ještě za jeho života. Linderhof má ve srovnání s jinými místy celkově poněkud komorní atmosféru. Vlastně jen čtyři z místností jsou skutečně funkční. Krajinná zahrada pokrývá plochu asi 50 hektarů a je dokonale integrována do okolní alpské přírodní krajiny. V parku je rozmístěno několik budov různých typů. Dále v parku nalezneme umělé vodopády a funkční vodotrysk. Kolem oběda přejezd k zámku Herrenchiemsee. K samotnému zámku je nutné doplout parníkem, neboť se nachází na stejnojmenném ostrově. Budova byla postavena podle francouzského zámku Versailles. Umělci museli vycestovat do Francii, aby mohli originál studovat přímo na místě. Zrcadlová síň je zde delší, než ve Versailles. V podvečerních hodinách odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Cestovní a úrazové pojištění

Nástup / Výstup

PRAHA - 1:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 1:45 ČERPACÍ STANICE OMV
PLZEŇ - 2:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 3:30 ČERPACÍ STANICE MOL, SVATÁ KATEŘINA


ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ

Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.

O destinaci

Spolková republika Německo se dělí na 16 spolkových zemí, z nichž nejvíce turisticky navštěvovanou je Bavorsko, které je ze všech zemí největší a velmi bohaté co se týče ekonomiky v rámci Německa, ale taktéž přírodních a historických krás.

Většinu území tvoří kopcovitý ráz, z něhož se vypínají mohutné hory. Najdete tu rušná Alpská lyžařská střediska jako Garmisch – Partenkirchen, a nachází se tu dokonce i největší německá hora Zugspitze. K dalším přírodním lákadlům patří bezpochyby národní park Berchtesgaden s proslulým Orlím hnízdem, pevností nacházející se ve výšce 1834 m.n.m, kterou dostal Adolf Hitler k 50. narozeninám. Kromě toho tu najdete překrásné ledovcové jezero Königsee a majestátní horu Watzmann, která pro horolezce představuje opravdovou výzvu. Podle legendy v této zemi vládl krutý král Watzmann, kterého jednoho dne s celou jeho rodinou proklela jedna pastýřka a na základě kletby se všichni proměnili v kámen, takže díky tomu vznikl nejvyšší vrchol Watzmann, vedlejší vrchol Watzfrau a několik dalších menších vrcholů.

Bavorsko je taktéž zemí piva, o čemž svědčí i proslulá pivní akce Octoberfest, která se koná koncem září v Mnichově. K pivu neuškodí něco dobrého zakousnout. Labužnici jistě nepohrdnou lahodnou klobásou, kterých najdete v Bavorsku hned několik druhů. Například bílá mnichovská klobása údajně vznikla roku 1857 a to úplnou náhodou, že hostinský naplnil světlou telecí hmotu do silnějších vepřových střívek. Tyto klobásky se konzumují se sladkou hořčicí, preclíky a bavorským pivem. Když se přesuneme o necelých 200 km dále, dojedeme do Norimberku. I zde patří k místím delikatesám klobásky, avšak o něco menší, než je tomu v Mnichově. Norimberské váží 25 gramů, měří 9 cm a užívají ochrany Evropské unie jako regionální specialita, kterou si můžete dát ve stánku, ale taktéž v restaurací se zelím nebo bramborovým salátem. A proč jsou klobásky takto malé? Jedna z legend praví, že byly protahovány klíčovou dírkou, aby mohly nasytit hladové pocestné, kteří zůstali v noci před městskou bránou. Stejným způsobem se krmili i lidé ve věznici.

Návštěva Norimberku je vhodný typ pro rodiny s dětmi, neboť se tu na rozloze 63 ha nachází překrásná Zoo, jehož součástí je i delfinárium. Během jednoho dne zde můžete shlédnout až tři delfíní přehlídky. Dále můžete navštívit muzeum hraček, které se skládá ze tří podlaží, kde naleznete hračky od dob antických až po dnešek. Právě v Norimberku se každoročně pořádají mezinárodní hračkářské trhy, kde se představí známé světové značky, velké obchodní řetězce, ale taktéž úplní nováčci. Asi 15 km odtud se nachází zábavní park Playmobil Fun Park, kde ožívají oblíbené figurky Playmobil, ale nejen to. Těšit se můžete na rytířský hrad, zámek pro princezny, velké jezero s pirátskou lodí, westernové městečko s ukrytým zlatem, dinosauří šplhající park a další. Výhodou je, že na rozdíl od jiných zábavních parků se areálem neline hlasitá hudba, žádné davy lidí a žádné fronty na atrakce.

Německo je taktéž mekou automobilismu a techniky. Najdete tu několik muzeí, například v Mnichově muzeum BMW, ve Stuttgartu muzeum Porsche a Mercedes-Benz. Za návštěvu stojí taktéž Drážďany se svoji manufakturou Volkswagen nebo dopravním muzeem, kde se od května 2018 chystá zcela výjimečná výstava o vztahu německé společnosti k automobilům. Za návštěvu stojí taktéž technické muzeum ve Speyeru, kde si můžete prohlédnout veterány, motorky letadla nebo historické hasičské vozy. Další pozoruhodné technické muzeum se nachází v Sinsheimu, kde ve sbírce najdete například původní Concorde společnosti Air France.

Ačkoli se nyní může zdát, že Německo je díky technice, pivu a klobásám spíše zemí vhodnou pro pány, není tomu tak. Na své si přijdou i dámy a to především milovnice nákupů, neboť německé nákupní galerie nabízí časté slevy, kvalitní zboží a velmi široký výběr. Proto neváhejte a vydejte se s celou rodinou k sousedům do Německa.

Mapa

Poloha hotelu momentálně není k dispozici

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Dezinfekce všech vozů před jízdou
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.