"https://ckvegatour.cz/"

Menu
Plavba: Jižní perly Jadranu (Dubrovník - Split)

Popis

Jednosměrná plavba z Dubrovníku do Splitu, při které se podíváme na místa jako Makarska, nejznámější pláž Chorvatska – Zlatni Rat na Bolu, bývalou vojenskou základnu – ostrov Vis a spoustu dalších nádherných míst.

Vše, co budete potřebovat k této plavbě je pár triček, plavky a můžete se vydat na sedm nezapomenutelných dní plavbou severním Jadranem od jednoho ostrova na druhý. Uvolněte se a nechte kapitána a jeho posádku (především kuchaře) postarat se o vás. Během dne si můžete zaplavat, šnorchlovat, opalovat se a prozkoumat jadranské moře. Večery máte volné k tomu, abyste našli výbornou restauraci či objevovat staré kostelíky a jiné historické památky.

Ať už se s námi vydáte na jakoukoliv plavbu s jakýmkoliv zaměřením, můžete se těšit na objevování nádherné, mnohdy nedotknuté krajiny chorvatského pobřeží. Země, která má více než 1.200 ostrovů se může pyšnit křišťálově čistou vodou, nádhernou scenérií a spousta přírodními úkazy. Zažijete koupání v opuštěných zátokách, výbornou chuť středomořské kuchyně a potápění při zastávkách na koupání. Na palubě budete mít možnost potkat lidi z celého světa a vytvořit si tak známosti a třeba se zase za rok na Jadran společně vrátit objevovat nová místa a destinace.

Itinerář

Dubrovník – Šipan nebo Slano – (Mljet) Korčula – Biševo (Modrá jeskyně) / Vis – Hvar – (Bol) Makarska – (Pučišća) Omiš - Split

Specifikace lodi

Kategorie A+: Nově postavené lodě s ocelovým trupem, klimatizovanými kajutami se sociálním zařízením, fénem a sejfem. Zahrnuje polopenzi (snídaně
a oběd s nápojem) a kapitánskou večeři, jednu prohlídku s průvodcem, denní úklid kajut, výměnu ručníků a ložního prádla uprostřed týdne.

Kategorie A: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s vlastní sprchou a WC (možnost třetího lůžka na vyžádání), klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou
bufetu a oběd složený ze tří chodů).

Kategorie B: Tradiční dřevěné lodě, kajuty s umyvadlem, společné sprchy a toalety, klimatizovaný salon. Polopenze (snídaně formou bufetu a oběd složený
ze tří chodů).

O servis na palubě se stará kapitán a námořníci, kuchaři a hotelová posádka. Počet členů posádky se liší od velikosti lodě, počtu hostů a kategorie lodě.

Program

1. DEN (SOBOTA): Odjezd z přístavu v Dubrovníku (Gruž) ve 13:00 hodin. Oběd se bude odávat během plavby podél dalmatského pobřeží na jednom z Elafitských ostrovů – Šipan, nebo v malé vesničce Slano na pevnině. Obě jsou klidné rybářské vesničky, ve kterých si můžete vychutnat fantastický západ slunce. Přenocování v přístavu.

2. DEN (NEDĚLE): Po snídani budeme pokračovat v naší cestě směrem na ostrov a stejnojmenný národní park Mljet. Oběd se bude podávat na palubě. Budete mít volný čas na to, abyste si užili slaná jezera v národním parku či na slunění a koupání na jedné z místních pláží. Uprostřed velkého jezera můžete navštívit klášter a kostel Panny Marie na ostrůvku, nebo si půjčit kolo a udělat si vyjížďku kolem těchto úžasných jezer. Poté budeme pokračovat do městečka Korčula, místa narození známého cestovatele Marka Pola. Vychutnáme si oběd na lodi v zátoce blízko Korčuly. Odpoledne přejedeme do přístavu, kde budeme nocovat. Město je obklopeno starobylými zdmi, které jsou dobře zachovalé a jejich vznik sahá až do 13. století. Budete mít možnost využít volitelnou prohlídku města či ochutnat víno v místním vinařství před večeří v jedné z početných přímořských restauracích či pivnicích.

3. DEN (PONDĚLÍ): Brzy ráno poplujeme k ostrůvku Biševo a navštívíme Modrou jeskyni, nádherný přírodní jev. Jelikož někdy může být počasí opravdu nepředvídatelné, možnost návštěvy bude záviset na těchto podmínkách, ale včas budete o návštěvě informováni posádkou lodi. Vstupné do Modré jeskyně se platí na místě (cena cca. 9 EUR/osoba). Poté poplujeme směrem k ostrovu Vis, který byl pro turisty dlouho dobu uzavřen, jelikož byl díky své výborné geografické poloze užíván jako vojenská základna pro námořnictvo. Vzhledem k této delší izolaci má ostrov zvláštní a zajímavý nádech. Přenocujeme ve městě Vis, které se nachází na severní straně ostrov. Zde máte možnost navštívit pozůstatky římských lázní, samotné město, nebo se projít po krásné promenádě podél pobřeží.

4. DEN (ÚTERÝ): Naší další destinací bude malý ostrůvek Šćedro, kde budeme mít dostatek času na relax a koupání v křišťálově čisté vodě. Po obědě poplujeme do města Hvar. Hvar leží na stejnojmenném ostrově, který je nejdelší na Jadranu. Zde objevíme renesanční katedrálu s původní věží, ale také nejstarší komunitní divadlo v Evropě, založeno roku 1612. Hvar nabízí bohatou zábavu, jedny z nejlepších restaurací a barů v Chorvatsku, které jsou otevřeny dlouho do noci. Přenocování ve městě Hvar.

5. DEN (STŘEDA): Naši další zastávkou bude ostrov Brač. Ke koupání navštívíme nejznámější pláž v Dalmácii – Zlatni Rat blízko letoviska Bol (kamínky na této pláži se přesouvají ze strany na stranu podle větru a vln a tím neustále mění tvar). Bol je typická rybářská vesnice, která se proměnila v oblíbené turistické centrum. Po krátké zastávce na koupání se vydáme do města Makarska, kde si užijete historické, ale zároveň živoucí město plné restaurací, barů a klubů. Přenocování v přístavu.

6. DEN (ČTVRTEK): Brzy ráno budeme pokračovat do vesničky Pučišća. Pučišća je typické středomořské městečko, které se nachází na severní straně ostrova Brač uvnitř hlubokého zálivu. Je to kolébka světově známého kamene z ostrova Brač. Je zde možnost navštívit místo, kde se kámen zpracovává. Vychutnejte si domácí jídlo, víno a olivový olej. Poté budeme pokračovat do města Omiš, které vás uchvátí svou scenérií, jelikož se rozkládá pod skálami kolem ústí řeky Cetiny do moře. Přenocování v přístavu.

7. DEN (PÁTEK): Odjezd do poslední destinace - Splitu, druhého největšího města Chorvatska a hlavního města regionu Dalmácie. Split je město pod ochranou UNESCO a nabízí spoustu historických kulturních památek s nádechem tisíce let staré krásy. Zde bude také možnost připojit se na prohlídku města a Diokleciánova paláce. Přenocování ve Splitu.

8. DEN (SOBOTA): Časná snídaně a čas rozloučit se s posádkou a nově vytvořenými přáteli.

Cena zahrnuje

  • plavba 7 nocí s polopenzí (snídaně a tříchodový oběd)
  • 1l vody denně
A+ kategorie navíc zahrnuje:
  • kapitánskou večeři
  • prohlídku Splitu s průvodcem
  • denní servis v kajutách
  • výměnu ručníků a ložního prádla

Cena nezahrnuje

  • TURISTICKÉ TAXY A PŘÍSTAVNÍ POPLATKY – platí se na místě: 25 EUR /osoba/ týden

Doprava

Zajistíme Vám letenky do všech destinací pro Vaši plavbu. Samozřejmostí jsou také transfery z letiště do místa nalodění a zpět. Do destinací v Chorvatsku a Itálii je také možnost zarezervovat autobusovou dopravu s naší cestovní kanceláří. Při vašem zájmu stačí kontaktovat cestovní kancelář.