Karneval Viareggio s návštěvou Florencie

Last Minute od 2 990 Kč
Odjezdová místa Praha
Strava Snídaně

Město, kde se zrodilo elegantní renesanční umění v kombinaci s velkolepou toskánskou show ve Viareggiu, tak přesně tohle je koncepce našeho zájezdu. Oslava průvodu se datuje od roku 1873, kdy se konal první ročník této podívané a v průběhu let ji nezastavila ani první světová válka. Nejdříve se v průvodu objevovali triumfální památky ze dřeva nebo ...

Popis

Město, kde se zrodilo elegantní renesanční umění v kombinaci s velkolepou toskánskou show ve Viareggiu, tak přesně tohle je koncepce našeho zájezdu. Oslava průvodu se datuje od roku 1873, kdy se konal první ročník této podívané a v průběhu let ji nezastavila ani první světová válka. Nejdříve se v průvodu objevovali triumfální památky ze dřeva nebo kovů. Od roku 1925 nastala revoluce, kdy se začali poprvé objevovat obrovské papírové figury a v roce 1930 se zrodil Burlamacco, postava inspirovaná Commedií dell´Arte, který se následně stal symbolem celé akce. V současné době se tematicky zaměřuje na přehlídku podobizen známých osob showbyznysu. O úspěšnosti celé akce svědčí návštěvnost několika stovek tisíc lidí.

Program

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: Příjezd do Florencie a společná prohlídka města, během níž uvidíte Dóm Santa Maria del Fiore se slavnou Brunelleschiho kopulí, křtitelnici Jana Křtitele a Giottovu zvonici. Chybět nebude ani „Most zlatníků“, Palazzo Pitty, Galerie Uffizzi a Piazza della Signoria. Odjezd na ubytování.

3. den: Po snídani odjezd do města Viareggio, kde Vás čeká celodenní karnevalové veselí doprovázené průvodem gigantických masek, pyrotechnickou show, gastronomickými ochutnávkami nebo světovými sportovními akcemi. Po skončení celé akce odjezd do ČR.

4. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.


Zdroj fotografií: http://viareggio.ilcarnevale.com/media-gallery/alladventure-travel-world-summit-2018/

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
MHD 3 eura
Pobytovou taxu 2 eura
Vstup na karnevalový průvod 17 euro
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 27,- Kč / den
Cestovní a úrazové pojištění (během pobytu) bez pojištění storna 30,- Kč / den

Orientační ceny vstupného
Kopule, zvonice, křtitelnice, muzeum 15 euro
Zahrady Boboli 12 euro
Medicejská kaple 6 euro
Santa Croce 8 euro
Kostel San Lorenzo 6 euro
Palazzo Vecchio 10 euro
Accademia 11 euro
Galerie Pitty 8 euro
Santa Maria Novella 5 euro

Nástup / Výstup

Praha - 19:00 hod nástupiště proti Hlavnímu vlakovému nádraží (parkoviště u skleněných kopulí)
Beroun - 19:45 hod čerpací stanice OMW
Plzeň - 20:30 zastávka MHD Černovice
Rozvadov -21:30 Svatá Kateřina

O destinaci

Itálie je ze všech evropských zemí na mapách nejsnáze identifikovatelnou, neboť svým tvarem připomíná kozačku. Snad i to je jeden z důvodů, proč právě italská obuv hraje ve světě prim. A nejen to, ale má co nabídnout především milovníkům cestování, protože na tomto poloostrově si přijde na své skutečně každý. Milovníci lenošení u moře mají na výběr Jaderské moře, Iónské moře, Středozemní nebo Ligurské moře.

Pro aktivnější cestovatelé se nabízí turistika v Dolomitech a v zimě lyžování. Kdo je založen spíše historicky neměl by opomenout návštěvu věčného města Říma, Pompejí či Herculanea. Obdivovatelé umění jistě nadchne Florencie a Benátky. Je libo trochu hudby? Pak nevynechejte Miláno a jeho slavnou operu La Scala, Veronu a operní představení v aréně s nezaměnitelnou atmosférou, anebo se vydejte na festival do San Réma.

Dáváte přednost spíše posezení u dobrého jídla a vína? Tak se vydejte v Itálii kamkoli, protože všude na vás čeká vynikající kuchyně a víno, které je doslova součástí italské kultury a každodenního života. K prvnímu chodu obvykle patří tzv. „pasta“ neboli těstoviny připravované na mnoho způsobů. Navíc Italové mají v nabídce více než 400 druhů těstovin. Druhým chodem bývá obvykle masový pokrm. Doporučujeme ochutnat milánskou kotletu nebo plátek telecího. Na konec nesmí chybět sladká tečka v podobě zákusku či sezónního ovoce.

Někteří z vás se možná pozastavují nad tím, do kterého chodu patří věhlasná pizza? Na pizzu chodívají Italové až večer, konkrétně sobotní večer bývá přímo tradicí. Ačkoli se to možná nezdá, typickým nápojem k tomuto skvělému pokrmu není v Itálii víno, jak známe z reklamy na Pizzu Ristorante, ale pivo a pokud možno točené. Nejoblíbenější pizzou je Margherita, která údajně vznikla v Neapoli roku 1889. Teorií o jejím vzniku je několik, jisté ovšem je, že hlavní role patří pizzaři Raffaelu Espositovi a manželce krále Umberta I., královně Markétě, která tou dobou společně se svým chotěm projížděla Neapolí. Některé zdroje uvádí, že královna zatoužila po nějaké neapolské specialitě, a tak Esposito vytvořil menu, které obsahovalo: pizzu s vepřovým sádlem, sýrem a bazalkou, pizzu s česnekem, olivovým olejem a rajčaty a pizzu s mozarellou, bazalkou a rajčaty, která královně nejvíce zachutnala a podle ní dostala také jméno. Jiné zdroje uvádí, že královna zatoužila ochutnat nějaké jídlo pro chudé, nebo dokonce že tento druh pizzy již existoval a Esposito byl pouze tím, kdo jej připravil na královský stůl a pojmenoval po královně. Zaměříme – li se na ingredience na této pizze a především jejích barvách, zjistíme, že jsou totožné s barvami italské trikolory: bazalka – zelená, rajčatové pyré – červená, mozzarella – bílá. Ať je pravda jakákoli, je nepopíratelné, že pizza Margherita k Itálii neodmyslitelně patří. O tom svědčí i fakt, že roku 2010 byla zapsána Evropskou unií do takzvané skupiny pokrmů STG. Jedná se o zkratku “specialità tradizionale garantita”, což znamená “garantovaná tradiční specialita”. Recept je regulován zákonem, který určuje přesný tvar této pizzy, jak musí být připravováno těsto a dokonce i to, kde může být pizza konzumována.

Doposud jste Itálii nenavštívili? Tak už na nic nečekejte. Že už jste tam byli? Dokonce několikrát? Nevadí, vyjeďte znovu! Tato země má tolik co nabídnout, že vám nebude stačit celý život k tomu, abyste ji důkladně prozkoumali.

Mapa

Hlavní výhody přepravy od Vega Tour

Luxusní autobusy Vega Tour znamenají pohodlnou cestu a dopravu do oblíbených destinací
autobusy jsou vybaveny LCD monitory pro zábavu s filmy na cestách
zkušení řidiči v autobusech Vega Tour zajistí vaši bezpečnost
  • Luxusní autobusy zejména značky Setra a Mercedes-Benz do 3 let stáří s ekologickými a tichými motory a mnoha bezpečnostními systémy
  • Polohovatelná sedadla vysouvací do uličky s bezpečnostními pásy a dostatečným rozestupem sedadel
  • Zkušení řidiči s kurzy bezpečné jízdy
  • Technický průvodce v autobuse
  • LCD monitory s možností promítání filmů během cesty
  • Klimatizace, toaleta, individuální osvětlení nad každým sedadlem
  • Zabezpečený zavazadlový prostor
  • Káva, studené i teplé nápoje na zastávkách nikoli během přepravy
  • Striktně nekuřácké prostředí
  • Rezervace míst v autobuse až do 2 dnů před odjezdem

Autobusy a minibusy vybavujeme nejnovější informační technologií. Vega Tour operační centrum používá nejnovější dispečinkový a plánovací software společně se systémem on-line sledování vozů. Cestující mohou dále na palubě většiny našich autobusů využít Wi-Fi připojení k internetu zdarma a ve vybraných vozech elektrické zásuvky pro nabití svých notebooků a telefonů.